Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP wini UKE za słabe wyniki

TP wini UKE za słabe wyniki

WitekT 25 Kwietnia 2007 15:45

0 0

Maciej Witucki, prezes Telekomunikacji Polskiej, choć starał się wstrzymywać od krytyki UKE, to jednak ten Urząd wskazywał jako głównego winowajcę słabych wyników TP i braku rozbudowy infrastruktury przez operatorów alternatywnych.



Prezes stwierdził, że jest zadowolony z wyników pod względem ilości obsługiwanych klientów, ale niekoniecznie zadowalają go wyniki finansowe. Jego zdaniem to głównie wina obniżki cen usług - bo wraz z nimi klienci nie korzystają z nich więcej, dając większe przychody.




Mówiąc o przyszłości Witucki stwierdził, że wszystkie plany są podtrzymywane, a o szczegółowych działaniach jego firmy będzie mógł poinformować w lipcu, kiedy powstanie plan rozwoju firmy na najbliższe lata.

Przedstawiciele TP mieli pretensje do UKE, że do tej pory nie zatwierdził planu tp zawsze za darmo, który został złożony do akceptacji Urzędu pod koniec lutego. Mówiono o ewidentnej obstrukcji w postaci zadawania przez UKE kolejnych pytań dotyczących oferty - szczególnie w kontekście tego, że Tele2 wprowadziło już do swojej oferty podobny plan.

Witucki stwierdził także, że na rynku wyrasta Tele3 i Tele4, czyli Netia i Dialog. Zdaniem prezesa z ostatnich zapowiedzi obu firm wynika, że nie zamierzają one budować własnej infrastruktury, a gros klientów ma być zdobytych dzięki WLR i bitstream access w TP.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 65
  • 0

    46.  2007-04-25 21:36:23

    Tak mi się skojarzyło jeszcze: "Ja teraz dużo czytam i będę ku..a ostry jak brzytwa!". :D

  • 0

    47. ~ukenamuniu  2007-04-25 21:51:27  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT: dopłata od przedsiębiorców tylko do usługi wchodzącej w skład usługi powszechenj. Dopłata z budzetu państwa dla dostępu do sieci dla szerokopasmówki jednostek uprawnionych(szkoły, placówki i biblioteki publiczne). PS. Mówiom: ostry jak brzytew.

  • 0

    48.  2007-04-25 21:52:50

    ukenamuniu: jeszcze za budki telefoniczne jej przysługuje dofinansowanie. Co do brzytwy - parafrazowałem Oleksego. ;)

  • 0

    49. ~ukenamuniu  2007-04-25 22:05:51  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT: wiesz, że Tp musiała sie tłumaczyć przed UKE z przekroczenia w zimie planu promocji jakichś tam kart do PAS? Znalazłbyś wytłumaczenie przekroczenia przychodu? Jasne, wyjątkowo ciepła zima. Obok: ten Drogba jest dobry!

  • 0

    50.  2007-04-25 22:07:27

    ukenamuniu: a co te przekroczenie limitu ma do naszej rozmowy, bo nie rozumiem? :)

  • 0

    51. ~ukenamuniu  2007-04-25 22:11:08  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT: bo napisałeś o budkach telefonicznych a PAS to Publiczne Aparaty Samoinkasujące. A mnie się wszystko kojarzy..

  • 0

    52.  2007-04-25 22:13:30

    ukenamuniu: no ale my tu rozmawiamy o dofinansowaniu... ;)

  • 0

    53. ~ukenamuniu  2007-04-25 22:16:02  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT: dziękuję, prawdziwy huzar pieniędzy nie bierze..

  • 0

    54. ~ukenamuniu  2007-04-25 22:31:06  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT: no, powiedzmy bardziej już szwoleżer. Dodatkowo z Pt: "Prezes UKE odmawia przyznania dopłaty, jeżeli stwierdzi, że zweryfikowany koszt netto nie stanowi uzasadnionego obciążenia przedsiębiorcy wyznaczonego".

  • 0

    55.  2007-04-25 22:33:00

    ukenamuniu: zanim nastąpi odmowa, to w ogóle trzeba o takie dofinansowanie wystąpić...

  • 0

    56. ~ukenamuniu  2007-04-25 22:39:56  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT: właśnie napisałeś prawdę - "zanim nastąpi odmowa". Powinieneś napisać optymistycznie (jest też w ustawie)- "zanim przyzna , w drodze decyzji, ustaloną kwotę dopłaty".

  • 0

    57. ~Karol  2007-04-25 22:42:58  host: zv218.internetdsl.tpnet.pl

    Panie Witucki, a może by tak pozwolić abonentom planu taryfowego Socjalnego na zakładanie neostrady? przychody byłyby większe, a tak sąsiada właśnie namawiam na netię lub GTS :P

  • 0

    58.  2007-04-25 22:48:25

    ukenamuniu: hehehe... Niby słówka, niby to samo, a jednak jak inna strona może to odebrać. ;) No ale jestem ciekaw czy np. akcjonariusze TP wiedzą, że firma, której udziały posiadają, nie wykorzystuje ustawowych możliwości starania się o pieniądze. A jeżeli wykorzystuje wszystkie to znaczy, że nie ma deficytowych łaczy... I jedne, i drugie nie są "ciekawe" w wypadku TP (pierwsze oznacza nieudolność, drugie propagandowe wykorzystywanie terminu "telefonizacja wsi i budowanie infrastruktury").

  • 0

    59. ~ukenamuniu  2007-04-25 22:58:24  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT: masz rację, jak napisałeś: (po)knuję. Karol57: jak kogoś z socjalnym stać na kompa, to trzeba zweryfikować uprawnienia, lub niech przejdzie na standardowy (ale ze mnie wstrętny ch..., nie?).

  • 0

    60.  2007-04-25 23:03:52

    #ukenamuniu- inżynierze szanowny- sprawdź, ile leży zamówień na neostradę, dotyczących gminy Nadarzyn!! Przy tym załóż, że 99,999% z nich, to zamówienia Neostrady w promocji, jeśli nie 100%, więc nie mów mi, że zaraz zmienię usługodawcę na konkurencję, bo nie wcześniej, niż za dwa/trzy lata!!

  • 0

    61. ~ukenamuniu  2007-04-25 23:17:53  host: nat-go2.aster.pl

    arnie60: wiem, że Telepolis jest czytane przez osoby z top500 i za chwilę pójdą wnioski do UKE o dopłatę, socjalni będą mieli neo, a gmina Nadarzyn zostanie zneostradowana. (kropka, a nie żadne wykrzywione buźki!)

  • 0

    62.  2007-04-25 23:23:00

    #ukenamuniu- oby Twoje słowa były prorocze, w co szczerze wątpię, podobnie, jak w zbudowanie infrastruktury na €O 2012 :D:D

  • 0

    63. ~ukenamuniu  2007-04-25 23:31:31  host: nat-go2.aster.pl

    arnie60: jak powiedział Jan Tomaszewski o Jerzym Dudku: potrafi antycypować.

  • 0

    64.  2007-04-25 23:31:57

    ukenamuniu: o to dofinansowanie to jutro sam osobiście GPO zapytam. W ogóle mam ciekawy zestaw pytań na jutrzejszą konferencję o UMA. ;)

  • 0

    65. ~ukenamuniu  2007-04-25 23:34:21  host: nat-go2.aster.pl

    WitekT: Powodzenia, pozdrów GPO od tego, któremu nie straszne jest dolewanie oliwy do ognia.

Dodaj swoją opinię