Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP wie jak zarządzać zasobami ludzkimi

TP wie jak zarządzać zasobami ludzkimi

LuiN 11 Czerwca 2010 13:31

0 0

Podczas XI gali konkursu "Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi" Telekomunikacja Polska ponownie została wyróżniona Bursztynową Statuetką za System Kompleksowej Oceny i Rozwoju (SKOR).

Bursztynowe statuetki przyznawane są corocznie za osiągnięcia w obszarach zarządzania zasobami ludzkimi (zzl). Do obszarów tych należą restrukturyzacja zatrudnienia, systemy ocen pracowniczych, szkolenia i rozwoju personelu, nowoczesne metody zzl oraz równowaga pomiędzy życiem a pracą zawodową.




W tym roku zarząd Telekomunikacji Polskiej chce zwolnić 2,5 tys. osób. Planowa jest też redukcja w PTK Centertel. Umowa społeczna podpisana ze związkowcami na lata 2009-2011 zakłada redukcję zatrudnienia o 4,9 tys. osób. Na koniec 2005 roku TP miała 27,59 tys. pracowników, z końcem 2008 roku było to już tylko 23,484 tys., z końcem 2009 roku liczba ta skurczyć miała się do 21,1 tys.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska, wł     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    13. ~ggg  2010-06-11 16:15:06  host: 109.231.45.98.koba.pl

    ciśnienie być musi, teraz to ludzie chcieli by nic nie robić i kasę dostawać, nie popieram tej nagrody dla TP akurat ale jako pracodawca wiem że jak nie ma ciśnienia to ludzie nie pracują a płacić trzeba

  • 0

    14. ~Galnospoke  2010-06-11 16:29:25  host: 77-253-3-45.adsl.inetia.pl

    ggg - te pracodawca, gratuluje podejscia. Ale w moich oczach na soltysa PGRu sie nie nadajesz.

  • 0

    15.  2010-06-11 17:00:57

    Heh w sumie oznacz to tyle, że teraz ci pracownicy pracują przez pośrednika, który kroi im polowe pensji.

  • 0

    16. ~  2010-06-11 17:22:39  host: 109.231.45.98.koba.pl

    #14 Po prostu uważam że jeżeli pracuje ktoś w sprzedaży to musi mieć nacisk na wynik jeśli go nie ma to nie sprzedaje i firma nie zarabia tylko wtapia na takim pracowniku nie uważasz że mam rację?

  • 0

    17.  2010-06-11 17:44:11

    16 masz racje ja pracuje w sprzedazy i jest tak super ze moge wyleciec z koncem miesiaca i co ja moge jak ludzie nie maja kasy i nie chca tego brac na sile mam wciskac to nie zgodne z moim sumieniem. zatrudnienie w tp sa na zasadzie karuzeli szybko wsiadasz i szybciej spadasz. utrzymac sie w jednym dziale dluzej niz pol roku to cud nad cudami.

  • 0

    18.  2010-06-11 17:46:36

    17@ Jeszcze jak polecasz usługę TP swojej rodzinie sumienie gryzie bardziej ;p

  • 0

    19.  2010-06-11 17:46:44

    nawet jak wyniki sa ok to znajdzie sie inny powod do wymiany pracownika. znam to z autopsji. wracam tu jak bumerang.

  • 0

    20.  2010-06-11 17:50:07

    rodzine sie uprzedza co jest lipa a co nie. wiesz PLAY jak mam dzwonic do rodziny to mi wstyd bo robie z siebie idiotke. Pozdrawiam:)

  • 0

    21.  2010-06-11 18:04:40

    Jasne! pracodawca cisnie a pracownik przychodzi zarobic wiec jak moze miec premie czy cokolwiek jak sie obija. ja przyszlam dla kasy do pracy a gdybym chciala posiedziec to pojde do domu. wypowiedz 13 jest niesprawiedliwa ja chce pracowac w spokoju a nie pod cisnieniem. szanuje swoje nerwy i prace wiec taki rodzaj mobbingu nie powinien miec miejsca, sa inne sposoby motywacji do pracy zawarte np w kodeksie pracy. jesli nie mam racji to mnie poprawcie.

  • 0

    22.  2010-06-11 18:10:17

    A jeszcze takie sprawdzone - jak się wyważy to ciśnienie i zapewni dobrą, trochę luźniejszą atmosferę pracy w sprzedaży to wyniki sprzedażowe rosną. Ciężkie to do zrobienia, tylko przez świetnych zarządzających, ale możliwe. I trzeba też dołożyć, że dobrych handlowców jest niewielu, nie każdy student nim zostanie:P

  • 0

    23.  2010-06-11 18:16:26

    16 - a ja sadzilem, ze jak ktos pracuje w sprzedazy to sam na siebie naciska - od tego zaleza jego dochody.

  • 0

    24.  2010-06-11 18:19:44

    wydaje mi się, że to lekka przesada, nie można na podstawie jednego przypadku generalizować i oceniać wizerunku całej firmy. Na logikę, firma musi się rozwijać, zmieniać.. To daje przesłanki na plus, nie na minus w kontekście warunków pracy. Nie wie, tak mi się wydaje

  • 0

    25. ~  2010-06-11 18:51:07  host: 212.160.172.70

    "nowoczesne metody zzl oraz równowaga pomiędzy życiem a pracą zawodową" - jedna wielka kpina

  • 0

    26. ~  2010-06-11 19:42:26  host: 212.160.172.70

    ewqa masz racje bo ja pracuje na siebie wiec nikt nie musi na mnie naciskac bo to mi musi zalezec na sprzedazy bo mam z tego korzysc. tak jak napisalam jestem tu dla kasy a atmosfere w pracy lubie mila jak mam pod napieciem pracowac to do kontaktu sie podlacze.:)yolly3

  • 0

    27.  2010-06-11 20:33:38

    Informację tą zaliczyłbym do "pajacyków"...

  • 0

    28. ~tp  2010-06-11 23:43:53  host: 212.160.172.70

    w tp wymysllili SKOR i tak jest robiony aby był dobry a oni za to nagrody zbierają. Co dyrekcja wie o życiu na dole w TP

  • 0

    29. ~Chrome_TP  2010-06-15 00:55:17  host: aftl150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ogólnie słowo paranoja się samo na usta ciśnie - jako przykład tego dobrego zarzadzania można podać głupoty wyprawiane na infoliniach - są kolejki o danych porach dzień w dzień bo ludzi mało do obsługi ruchu a zbliża się podsumowanie i raport dla UKE - to co robią geniusze ? - odsyłają ludzi z innych sekcji by robili na słuchawie zamiast zagrafikować więcej konsuli (ale trzeba by za to przecież płacić) a w międzyczasie robota tamtych leży bo przecież sama się nie robi i stąd później leży po kilka tysięcy zaległych spraw klientów - ci jako że nie mogą się doczekać jej zrobienia dzwonią na infolinie pogłębiając tylko kolejki i koło się zamyka - i doszło do takich paranoi że coś takiego jak sytuacja w przypadkach awaryjnych to sytuacja codzienna - proste rozwiązanie to dać ludzi skoro ewidentnie jest taka potrzeba ale odciąganie jednych by robili robote drugich w międzyczasie robiąc przestoje gdzie indziej to jest porażka. dobrym zarzadzaniem tego nie da się nazwać. Skor to wielka porażka - nawet jeżeli jesteś przezajebisty to dobrze cie przełożony nie oceni bo jeżeli za dobrze poocenia ponad limit to on sam nie dostenie premii i takie ma wytyczne... A jeżeli jakiejś grupie idzie za dobrze to zmienia się im wytyczne na takie których nie da się zrobić albo celowo im się psuje jakieś wskaźniki tylko po to by później mieć pretekst by przypadkiem nie trzeba było im dac za dużo podwyżki lub premii - porażka.

  • 0

    30. ~Chrome_TP  2010-06-15 01:28:38  host: afhs56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do tego dochodzi paranoja w obliczaniu efektywnośi pracy - kiedyś kończyło sie jedną sprawę to po prostu brało się kolejną i swoim tempem płynnie to jakoś leciało - teraz jest tak że masz ileś tam na to czasu (sztywnie ustalone)- jak przekroczysz to cię prędzej czy później opieprzą - jak zrobisz wcześniej to też źle bo nie zalecane jest aby odkliknąć że zrobiłeś przed czasem - bo jak za dużo masz zrobionych przed czasem to wyjdzie jakiemuś przydupasowi że robisz kilkaset procent normy i skutkuje to tym że limit czasu ci jeszcze przytną - czyli jak zrobisz sprawę w 4 minuty to musisz później się opieprzać i symylować robotę np do 10 bo inaczej o dziwo jesteś nieefektywny - intelektualna rzeźnia... ale komuś to się widać kalkuluje -

  • 0

    31. ~nokia 6310i cudeńko  2010-06-15 05:50:58  host: 87-205-159-163.adsl.inetia.pl