Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP wdraża usługi telewizji cyfrowej

TP wdraża usługi telewizji cyfrowej

WitekT 20 Października 2004 11:11

0 0

Za kilka miesięcy telekom zaoferuje swoim abonentom usługi telewizji cyfrowej. Tym samym rozpocznie wojnę z operatorami sieci kablowych - informuje Puls Biznesu.

Telekomunikacja Polska ma już wstępny plan i harmonogram wejścia w nowe usługi. Chodzi m.in. o telewizję cyfrową oraz video na żądanie. Telekom będzie walczyć z konkurentami ceną, bo ten argument najszybciej trafia do klientów. Nieoficjalnie mówi się, że za pełny pakiet programów telewizyjnych może zaoferować nawet o 20-30 proc. taniej niż robią to dziś najwięksi operatorzy telewizji kablowych. Produkt trafi na rynek przed wakacjami 2005 r.
Oferta może pojawić się już w II kwartale przyszłego roku, a poprzedzi ją kilkumiesięczny pilotaż, który rozpocznie się już na przełomie roku. Telewizja będzie dostępna dla większości abonentów będących w zasięgu usług szerokopasmowych telekomu.

Zainteresowanie telekomów nowymi usługami to efekt spadających przychodów z usług głosowych i spadających cen dostępu do Internetu. Tą drogą podążają praktycznie wszystkie największe europejskie telekomy. Część analityków podchodzi do modelu triple play sceptycznie. Nie są pewni ich rynkowego sukcesu. Jest to związane z dużymi wydatkami na infrastrukturę i niepewnymi przychodami z nowych usług.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-220-72.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet