Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP uważa dzisiejszą karę od UKE za bezzasadną

TP uważa dzisiejszą karę od UKE za bezzasadną

WitekT 23 Listopada 2006 17:47

0 0

13. listopada Komisja Europejska opublikowała jednoznaczne stanowisko z którego wynika, że dostęp szerokopasmowy do Internetu dla klientów nie podlega regulacji - poinformowała Telekomunikacja Polska w odpowiedzi na dzisiejszą karę UKE.

Tym samym żaden regulator w krajach UE nie ma prawa żądać od operatorów przedkładania do zatwierdzenia regulaminów ani cenników tych usług. Uważamy więc, że w świetle prawa kara ta jest bezzasadna - można przeczytać w dalszej części komunikatu.
O dzisiejszej karze UKE w wysokości 100 tys. zł, nałożonej na TP w związku z nieprzedłożeniem cennika Startowej promocji "neostrady tp do wiadomości Urzędu, pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 9
 • 0

  1. ~adam98  2006-11-23 19:51:05  host: 212.106.26.253

  Tpsa nie pozwala rozdzielić telefonu od neostrady więc neostrada jest tylko usługą dodaną a nie usługą samodzielną. Dowodem tego jest brak neo z abonamentem socjalnym. Dlatego UKE może blokować zmiany w cenniku. Brawo Streżynska - jak raz odpuścisz tpsie to potem monopolista będzie się powoływał na precedens.

 • 0

  2. ~blh  2006-11-23 20:46:07  host: pc149.koszalin.sdi.tpnet.pl

  Pytanie do specjalisty od prawa wspolnotowego: czy "stanowisko Komisji Europejskiej" jest zrodlem prawa w UE? To raz. Dwa: przy zalozeniu ze jest (w co watpie) to zostalo opublikowane 13 listopada a tymczasem kara dotyczy sprawy sprzed tej daty. Wiec o co chodzi?

 • 0

  3.  2006-11-23 20:48:16

  etam, tepsa bardzo dobrze robi. UKE nie działa na korzyść komunikacji w polsce tylko na korzyść tele2 i innych. Zaraz pewnie będą zarzuty że UKE robi wszystko żeby było tanio. Ale niby w jaki sposób skoro TP chce co chwile wprowadzać korzystne taryfy a UKE im to blokuje bo wtedy tele2 by zbankrutowało. Na dowód dodam że w tp miał być abo za 120 zł rozmawiasz ile wlezie, ale kto zablokował wprowadzenie tego!! oczywiście UKE. I co czy to UKE jest takie dobre. Ja wiem że nie. Niektóre decyzje mają słuszne, ale większość beznadzieja. A tp rozdzieli neo od styczna.

 • 0

  4.  2006-11-23 20:55:26

  tomico: jeżeli śledziłeś dokładnie spór o "plan tp zawsze za darmo" to powinieneś wiedzieć, że UKE odrzuciło ten plan nie na zasadzie "bo tak", tylko argumentowało, że konkurencja nie będzie w stanie zaoferować podobnej oferty. Dodatkowo UKE zapowiedziało, ze zgodzi się na wprowadzenie tego planu, jeżeli TP wdroży WLR. A tu idzie jak po grudzie i - de facto - poza ofertą ramową, to faktycznego WLR jeszcze nie ma.

 • 0

  5. ~issa  2006-11-23 22:23:13  host: baf124.neoplus.adsl.tpnet.pl

  ***blh - oto co udało mi się znaleźć "Komisja Europejska zajmuje się wszystkimi bieżącymi zagadnieniami dotyczącymi funkcjonowania Unii, a więc polityką rolną, gospodarczą, społeczną, obronnością i polityką międzynarodową itp. Oprócz tego Komisja jest instytucją zajmującą się konstruowaniem i przedstawianiem pod głosowanie Radzie Unii Europejskiej lub Parlamentowi Europejskiemu wszystkich aktów prawnych Unii."

 • 0

  6. ~issa  2006-11-23 22:26:01  host: baf124.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Nie żebym tam bronił Tepsy , ale zmierzamy w kierunku kiedy niedługo okaże się , że UKE odpowiada tylko przed "Bogiem i historią". Na oko wygląda to tez tak , że komisarze wchodzący w sklad komisji , nie interpretują prawa w zależności od tego czy wstali dziś lewa czy może prawą nogą.

 • 0

  7. ~issa  2006-11-23 22:35:56  host: baf124.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Od dawna mówie , że poczynania UKE "stymulujące" konkurencję w taki sposób są dla mnie kompletnie do zaakceptowania. Nie spieram się o rozdzielenie Neo od abonamentu telefonicznego , ale nie dość że ktoś wpuszcza prywatnej firmie konkurencje na jego własną infrastrukturę , to jeszcze uzurpuje sobie prawo do dyktowania tej firmie cen. Jesli już , to na logikę wystarczyłoby to drugie. Wypasanie konkurencji na prywatnym - tylko politycy są w stanie coś takiego wymyslić i wprowadzić w życie , jako , że są mistrzami w tego typu działaniach i dzielenieu tego co nie jest ich i na co nie pracowali. Jak nie uszczęsliwiymy społeczeństwa becikowym to może choć TelePasożytem i spólką na TP.

 • 0

  8. ~hotline magius  2006-11-24 10:11:58  host: 213.25.189.50

  nie mozna pozwolic tepsie na wszystko- boję się pomyślec jak wygladałyby ceny internetu gdyby nie mali operatorzy- ceny z kosmosu- ktoś musi stworzyć jakiś optymalny system by dac ludziom dostęp do netu - internet to podstawa- rozwój infrastury jest najważniejszy - zakładam że zwykłe telefony analogowe zostałyby wyparte z rynku telekomunikacyjnego gdyby zainwestować w sieć w całym kraju opartą na światłowodach na rzecz voipa- niestety zdaję sobie sprawę że to finansowo jest niezbyt osiagalne

 • 0

  9. ~olo  2006-11-26 14:24:30  host: abyc221.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Po raz piwrwszy obserwuję tu w miarę merytoryczną wymianę zdań, nie chodzi przecież o to aby dokopać TP - tylko czy działania UKE są zgodne z prawem unijnym, polskim czy nie ??? otóż nie są, czym innym jest ogólna opinia iż usługi telekom w Polsce są za drogie a czym innym obowiązek działania urzedników państwowych zgodnie z prawem. To co UKE wyprawia próbując uwłaszczać firmy pasożytnicze typu tele2 na infrastrukturze TP nie ma nic wspólnego z prawem wiedzą itp itd .. i interedsem publicznym i co 5 PLN taniej przy 47% upuście to jest to ??? czy wiecie , że decyzja o WLR - oparta jest o pojęcie łączenia sieci !!!. Czy którykolwiek specjalista telekomunikacji jest skłonny przyznać, że w pojęciu łączenia sieci mieści się przymus sprzedaży usługi z hurtowym upustem 47% ??? Chyba, że Streżyńska ma takie pojęcie o telekomunikacji iż w bezczelny sposób mówi nam iż łączeniem sieci jest łączenie kas fiskalnych tele2 z siecią telekomunikacyjną tp. Jak to jest możliwe,a przy tym UKE przetrzymuje odwołania i blokuje rozstrzygnięcia sądowe !!!. Poprzedni prezes ówczesnego URTiP odrzucił żądania tele2 o WLR uznając iż nie może na gruncie obowiązującego prawa takiej decyzji podjąć - wystarczyło zmienić prezesa i proszę mamy twórcze rozwinięcie pojęc z zakresy telekomunikacji i to przez kobietę której poziom wiedzy o telekomunikacji jest żaden i tyle. Zachowuje się jak typowy prawnik - mogę wydać każdą decyzję i tak zamotać aby 2+2 wynosiło ile chcesz !!!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet