Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP twierdzi, że nie wstrzymuje budowy nowych łączy

TP twierdzi, że nie wstrzymuje budowy nowych łączy

WitekT 22 Kwietnia 2009 14:57

0 0

Telekomunikacja Polska realizuje obowiązki wynikające z wyznaczenia jej do świadczenia usługi powszechnej. Dotyczy to również przyłączania nowych klientów. Wbrew doniesieniom prasowym, inwestycje nie zostały wstrzymane. Zarząd TP nie podjął takiej decyzji - napisała TP w przesłanym komunikacie.

Szerzej o informacjach Gazety Prawnej o zatrzymaniu procesu budowy nowych linii, pisaliśmy w tej wiadomości.

Usługa powszechna jest realizowana, mimo, iż regulator od dwóch lat odmawia TP przewidzianej prawem dopłaty do jej świadczenia mającej rekompensować brak rentowności. Na dopłatę składają się wszyscy operatorzy w zależności od swojego potencjału, w tym oczywiście największą część wnosi sama TP - napisano w komunikacie.




Dodatkowym czynnikiem, zdaiem TP, który nie sprzyja inwestowaniu w nowe łącza jest odrzucanie przez UKE wyników audytów regulacyjnych i ustalanie przez Urząd cen usług hurtowych poniżej, jak twierdzi operator, realnych kosztów.

Mimo tych niekorzystnych okoliczności TP nadal przyłącza nowych klientów i od ponad roku publicznie nawołuje do stworzenia warunków niezbędnych do rozwoju i modernizacji sieci w interesie rynku i konsumentów - napisano na końcu komunikatu.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 43
  • 0

    24. ~  2009-04-22 16:49:15  host: ip-89-174-127-135.multimo.gtsenergis.pl

    @21 Takie smutki to możesz sobie topić ze swoim rzecznikiem, w butelce wódki.

  • 0

    25. ~ciapus  2009-04-22 16:51:43  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    21 - wydaje mi się iż masz abo i jesteś uwiązany z kosmicznymi stawkami na długi czas jeszcze.... skoro tak piszesz to popatrz wyżej proszę :nie mogę mieć siec "Burak & Wiór Sp. z o.o." biorę zawsze kalkulator... :

  • 0

    26. ~  2009-04-22 16:53:18  host: ip-89-174-127-135.multimo.gtsenergis.pl

    @ 24 Przecież to jest pracownik tpsa...

  • 0

    27. ~adi  2009-04-22 16:55:00  host: ccq179.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @22 jak już pisałem tu pakiety są zaraz może nie być, idąc dalej -> w betamaxie (voipdiscount) mam 1200 min na stacjonarne w całej europie co miesiąc za 30zł (konto ważne 4 miesiące) i co z tego?? i tak dużo osób korzysta z droższych stawek u polskich operatorów i mam ich przezywać za to, że nie używają voip???; myślisz, że ludziom się chce biegać co tydzień z numerem po operatorach i zmieniać, bo u tego w pon promocja, a u następnego we wt??? pora kończyć te wywody... ja przepraszać, Wasza sieć być najlepsza i jedyna, kto nie być u Was w sieci być debil, i ja Kali być debil, że być w Orange (a zresztą w moim wypadku być drożej w Play mieć, ale i tak lecieć starter Play kupić ;)

  • 0

    28. ~  2009-04-22 16:56:40  host: ccq179.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @26 przecież to pracownik tp, który ma multimo na kablach tp...

  • 0

    29. ~  2009-04-22 17:03:39  host: ip-89-174-127-135.multimo.gtsenergis.pl

    @28 "ja Kali być debil, że być w Orange" - twoje słowa, nic dodać, nic ująć.

  • 0

    30. ~  2009-04-22 17:08:45  host: 212.109.132.225

    tp to sekta ponoc tancza i spiewaja w kregu

  • 0

    31. ~adi  2009-04-22 17:08:50  host: ccq179.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jasne, że moje słowa... a także to, że żeby mieć te rozmowy po 5 gr w Playu to musiałbym długo kogoś szukać :) :) :) a jak bym nie znalazł to bym chodził po znajomych i prosił żeby sieć zmienili :) może moi znajomi "debile" dali by się namówić :) :) :)

  • 0

    32. ~Gormar  2009-04-22 17:36:58  host: 217.96.62.235

    @31. To poleć znajomym jakąś sieć, gdzie można mieć numer VOIP prawie darmo (np Tlenofon) i będziesz miał do kogo dzwonić ;). Pakiet w Play sam wykorzystuje na razie prawie wyłącznie na numery stacjonarne, ale mam nadzieje, że niedługo się to zmieni.

  • 0

    33.  2009-04-22 17:54:55

    #32 właśnie dlatego abo w Erze z usługą Era Numer Stacjonarny czyli numerem stacjonarnym jest niezłym pomysłem. Strefa domowa wbrew pozorom działa na dużym obszarze i mamy mobilny stacjonarny. Z jakiej by siecie nie dwonić połączenia na stacjonarne są tanie.

  • 0

    34. ~Czytelnik ucze jode  2009-04-22 17:56:27  host: f96-058.opera-mini.net

    Jak nie jak nie dzisiaj widzialem jak mieli przerwe ponad 30 min i co tp. Mam cie

  • 0

    35. ~nick  2009-04-22 18:26:23  host: ehy79.neoplus.adsl.tpnet.pl

    19. ~adi - ale pieprzysz głupoty, to nie jest siec dla dzieci bo dzieci nie obchodzi ile kosztuje i jak czesto trzeba pałcic bo robią to za nich rodzice. Z PF korzystają ludzie mądrzy ktorzy potrafią liczyc i nie dają się 'orżnąć'.

  • 0

    36. ~adi  2009-04-22 19:21:19  host: ccq179.neoplus.adsl.tpnet.pl

    rosną następni wybrani -> wyznacznikiem mądrości posiadanie Play Fresh :) :) :)

  • 0

    37. ~dyfuzor  2009-04-22 19:35:00  host: chello087206028193.chello.pl

    @36 dzięki Adi ja mam właśnie Play fresh

  • 0

    38.  2009-04-22 19:48:31

    @35 - cytujac Ciebie sam 'pieprzysz glupoty'... nie wiem jak inni przerwazliwieni na punkcie swojego dziecka tatusiowie i mamusie, ktorzy placa i kupuja wszystko na zawolanie swojej pociechy, ale ja dziecku dalbym 50-100zl/m-c i jak je wyda to nie moj biznes. moze oszczedzac, a moze wsystko przegadac, ale napewno nie dokladalbym do takiego biznesu. niestety PF dzieki masie promocyjnych smsow i tanich rozmowach przyciaga wlasnie dzieciaki i mlodziez, ktora bez smsow z kolezanka lawke obok przezyc nie moze... mam mlodszego brata i widze jak jego znajomi sikaja, bo maja tysiace darmowych smsow i nie wiedza co z nimi robic...

  • 0

    39.  2009-04-22 19:53:39

    @37 bo posiadanie PF jest teraz modne i tego nie przeskoczysz. niewazne, ze mozesz miec w innej sieci o wiele taniej, bo dzwonisz glownie w niej. jest gdzie indziej i juz jestes stracony i wysmiany przez elitarne grono doladowywaczy za 5zl... zaczyna sie robic gorzej niz z applemania

  • 0

    40. ~Gal  2009-04-23 00:40:33  host: 77-253-7-245.adsl.inetia.pl

    thonka - frustracja przedstawiciela Oranzady?

  • 0

    41. ~Gal  2009-04-23 00:41:19  host: 77-253-7-245.adsl.inetia.pl

    ...albo "szczesliwego" posiadacza 2 letniego cyrografu Oranzady?

  • 0

    42. ~  2009-04-23 02:07:56  host: dck90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    39. Widze thonka, że o dual simach nie słyszałeś?

  • 0

    43. ~mieeetek  2009-04-23 08:20:17  host: 212.160.172.70

    Nie dość, że się wyżej opluwacie, to jeszcze nie na temat ;-)

Dodaj swoją opinię