Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP twierdzi, że kara UKE będzie bezprawna

TP twierdzi, że kara UKE będzie bezprawna

WitekT 1 Sierpnia 2006 13:58

0 0

UKE bezprawnie próbuje ukarać Telekomunikację Polską za wprowadzenie w lipcu promocji neostrady tp, dzięki której znacząco spadły jej ceny - napisała TP w komunikacie. UKE zarzuca TP, że nie przedstawiła nowego cennika usługi do zatwierdzenia.

O planach ukarania TP przez UKE pisaliśmy w tej wiadomości.

Tymczasem obowiązujące w Polsce przepisy i zasady prawne Unii Europejskiej nie dają UKE, ani żadnemu regulatorowi europejskiemu takich uprawnień. Prezes UKE żądając, aby TP przedstawiała mu do zatwierdzenia cenniki usług szerokopasmowego dostępu do Internetu, próbuje bezprawnie rozszerzyć swoje kompetencje – stwierdziła firma w komunikacie.




Zgodnie z obowiązującym prawem telekomunikacyjnym i zasadami prawa UE, badaniu przez regulatora – poza usługą powszechną – podlegają wyłącznie cenniki usług telefonicznych. neostrada tp nie jest usługą powszechną ani telefoniczną. Do czasu zakończenia analiz rynków detalicznych UKE nie może nałożyć na TP obowiązków zatwierdzania cenników innych usług. Jednak zgodnie z prawem UE, oferty usług szerokopasmowych nie są objęte regulacją rynków detalicznych, a więc nawet po zakończeniu analiz tych rynków UKE nie będzie mógł mieć takiego uprawnienia – czytamy dalej w komunikacie.

Wszczęcie postępowania przeciwko TP za to, że znacząco obniżyła ceny neostrady tp jest sprzeczne z deklarowanym celem działań UKE, którym ma być doprowadzenie do obniżki cen usług. Tym samym Urząd udowadnia, że w istocie nie działa w interesie klientów, lecz konkurencyjnych wobec TP operatorów – napisano dalej.

Wcześniej Urząd zablokował wprowadzenie innych ofert, które TP wymienia w komunikacie. Są to według niej:
plan tp zawsze za darmo - nielimitowane połączenia do sieci TP w ramach stałej opłaty. Protest zgłosiło Tele2, które domagało się wcześniej wprowadzenia WLR,
plan tp społeczny - oferta dla klientów w trudnej sytuacji materialnej z jeszcze niższym niż w obecnym planie tp socjalnym abonamentem,
plan tp 100 - oferta z pakietem minut do sieci TP z większą liczbą minut niż w planie tp 60 minut za darmo, z sekundowym naliczaniem bez opłaty za inicjację,
plan tp premium pro - sekundowa oferta dla małego biznesu, która w ramach pakietu minut daje możliwość darmowego dzwonienia do sieci komórkowych (jedna z pierwszych na polskim rynku),
promocja planu tp darmowe wieczory i weekendy - 50% rabat na abonament przez pierwsze trzy miesiące korzystania przy umowie na 12 miesięcy.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 50
  • 0

    31. ~dt  2006-08-01 16:58:15  host: wap.plusgsm.pl

    tak jestem ciekaw jak sie ma nowa promocja neostrady do widelek UKE ustalonych w koncu na podstawie realnych kosztow jakie TP zglosila do UKE...

  • 0

    32.  2006-08-01 16:59:51

    dt: dowiemy się pod koniec sierpnia, kiedy ogłoszona zostanie rachunkowość regulacyjna - na razie większość decyzji była podejmowana na podstawie benchmarków.

  • 0

    33. ~getITright  2006-08-01 17:02:38  host: phantom.teldom.pl

    @Brodaty - masz ludzi tu - na forum za kretynów ??? chyba każdy widzi że prezentujesz tu stanowisko TPsa i raczej należy to do twoich obowiązków zawodowych. A na twoje "zarzuty" czy może raczej powinienem powiedzieć na zarzuty TP, mogę odpowiedzieć krótko: coś się TPsie nie podoba TO WYPAD ! nikt ich tu na siłę nie trzyma. TP nas OKRADAŁA przez dziesiątki lat, całą infrastrukturę wybudowała za pieniądze społeczeństwa, jak się "komuna" skończyła, to nadal trwał monopol i bandyckie okradanie ludzi, dopiero parę lat temu ta firma została sprywatyzowana, oczywiście za bezcen, ale nadal miała państwo Polskie po swojej stronie, bo w umowie prywatyzacyjnej miała ZAGWARANTOWANY quasi-monopol... i teraz nagle twierdzi że jest wielce poszkodowana :D A co do tele2 to g...o mnie obchodzi jaką ta firma ma metkę, jedyne co się dla mnie liczy to to czy ma taniej.

  • 0

    34. ~  2006-08-01 17:07:18  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

    ***26 - hehe , to prawda , pamietam jak TP zaproponowala z wielka lacha , ze podlaczy cioci telefon jak wkopiemy slupy na lace na odcinku jakichs 200metrow. I wkopalismy grzecznie te slupy. Bylo to sporo lat temu.

  • 0

    35. ~  2006-08-01 17:13:24  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

    ***get - ten "bezcen" to bylo 16 milardow zlotych. Maczal w tym palce niejaki Kulczyk. Acha , te 16 miliardow to tylko za pakiet 35%. Opoznienia w liberalizacji rynku , obiecala zabojadom strona rzadowa. O co wiec chodzi? Do kogo masz pretensje?:)

  • 0

    36. ~  2006-08-01 17:16:44  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

    Acha , TP prywatyzowala prawica;) Kto pamieta niedorzecznika Tywonka ten bedzie wiedzial jak sie handluje stolkami i przymyka oczy kiedy tylko jest to wygodne. Teraz dzielne UKE macha szabelka. Tylko juz im chyba reka dretwieje. Albo i glowa. Powoli acz zauwazalnie.

  • 0

    37. ~  2006-08-01 17:19:43  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

    Jak blokowali liberalizacje za kasiorke dla budzetu panstwa bylo O.K. , teraz juz nie jest O.K. Oto cala logika politykow:)

  • 0

    38. ~getITright  2006-08-01 17:20:47  host: phantom.teldom.pl

    @35 - do TPsy oczywiście ! a do rządu z tamtych lat - AWSu to chyba ciężko nie mieć pretensji, więc do nich również, za to że wyprzedali nasz narodowy majątek za BEZCEN ! A ten bezcen w przypadku TP to było jak mówisz 16mld, więc jeszcze jakieś pytania ?!? może mi jeszcze powiesz że to dużo co ? :DDD

  • 0

    39. ~getITright  2006-08-01 17:26:16  host: phantom.teldom.pl

    @36 - taaaaak ? a ja bym powiedział że to raczej TPsie drętwieje i to nie tylko ręką :D a UKE trzyma się bardzo mocno i nic mu nie drętwieje. @37 - no wtedy nie było OK, aczkolwiek pod względem wpływów do bużdzetu było OK. A teraz ? chłopie TPsa jest PRYWATNĄ firmą i wszyscy mają na nią wyj...bane (nie znalazłem delikatniejszego określenia na to:) )

  • 0

    40. ~issa  2006-08-01 17:37:59  host: azt115.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***get - czy to dużo? Zacytuję Ci coś , o czym już kiedyś pisałem , sam oceń: "Kiedy w lipcu ubiegłego roku ówczesny minister skarbu Emil Wąsacz sprzedawał 35 proc. akcji narodowego operatora konsorcjum France Telecom i polskiej firmy Kulczyk Holding (objęły odpowiednio 25 i 10 proc.), miał powody do radości. Wynegocjowana cena - 38 zł za akcję - była prawie dwukrotnie WYZSZA OD PROPONOWANEJ PRZEZ FRANCUZOW jeszcze pół roku wcześniej. Otrzymana kwota (18,6 mld zł) była tak wielka, że rząd zdecydował - chcąc zapobiec gwałtownemu umocnieniu się złotego - o utworzeniu specjalnego konta walutowego w NBP, na które wpłynęła część pieniędzy"

  • 0

    41. ~issa  2006-08-01 17:38:35  host: azt115.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak było za mało , to trzeba było nie sprzedawać. Naprawdę bez łaski;-)

  • 0

    42. ~getITright  2006-08-01 17:45:49  host: phantom.teldom.pl

    NO WŁAŚNIE ! trzeba było nie sprzedawać ! a czy to dużo, naprawde, bądźmy poważni, TP zarobiła przez ostatnie 5 lat ok. 10mld, a sprzedali ją za 18mld, HAAAALO ! Pozatym ten cytat to chyba z jakiegoś biuletynu propagandowego, typu: "sukcesy rządu na przestrzeni ostartniego 4-lecia" ;) co do tego że była dwukrotnie wyższa... to co z tego a gdyby FT rok wcześniej proponował 1mld, to byś pisał że była AŻ 18-krotnie wyższa niż przed rokiem, jak dla mnie to papka a nie fakty.

  • 0

    43. ~  2006-08-01 17:53:23  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

    Jak dla mnie wniosek jest prosty - kiedy Panstwo potrzebowalo gotowy , opchnelo TP niezle na tym zarabiajac. Teraz Panstwo potrzebuje sukcesu , czegos co mozna rzucic wyborcom na pozarcie. No to gdzie sie najlatwiej wykazac - tam gdzie Panstwo nie ma udzialow. Zawsze mowilem , ze latwo jest oddawac z nie swojego:)

  • 0

    44. ~  2006-08-01 17:58:13  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

    Zobaczymy jak PISiorek poradzi sobie z liberazlizacja rynku energii dla odbiorcow detalicznych od 1 lipca. Spolki dystrybucyjne z wiekszosciowym udzialem skarbu Panstwa , gdzie mozna wsadzac kolezkow i drenowac kieszonki polakow , wiecznymi podwyzkami. Trzymaj reke na pulsie ***get , gwarantuje niezla zabaw:)

  • 0

    45. ~  2006-08-01 18:00:25  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

    Co do zrodla - to archiwum Wyborczej. Gazety ktora z reguly nie patrzy przychylnie rzadzacym na rece.

  • 0

    46. ~  2006-08-01 18:16:51  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

    Tak a'propos internetu , to dzis dokupywalem pakiet czyli przywracalem transfer do iPlusa , poprze telefoniczna rozmowe z konsulem. Ruszylo w ciagu 4h.

  • 0

    47. ~telepies  2006-08-01 18:37:47  host: abut184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    co do sprzedaży TP to ta wycena była trochę dziwna. Nikt nie sporządził remanentu z natury. A jednym z paradoksów komuny było budowanie sieci w ramach remontów. Przykład: jest sobie osiedle domków. Do osiedla dociągnięto w zamierzchłych czasach kabel 10 parowy. Osiedle się rozrosło i chętnych na założenie telefonu jest już setka. Niestety pieniędzy na rozbudowę nie było. Więc co się robi. Remontuje się kabel 10 parowy, a że remont wymaga wymiany to się go wymienia na 100 parowy. A dalej już prosto buduje się 90 abonentów i szafa gra. W papierach nadal figurował kabel 10 parowy i za taki Francuzi zapłacili :). Jest zysk ? Takie postępowanie było nagminne i to wymyślała sieć a nie jogurty, które to potem sprzedały :).

  • 0

    48.  2006-08-01 18:46:11

    A czy inne kary dla TeleKompromitacji także są bezprawne?

  • 0

    49. ~getITright  2006-08-01 19:05:15  host: phantom.teldom.pl

    @issa - no cóż mogę powiedzieć, zobaczymy jak to będzie z energetyką, aczkolwiek podzielam Twoje obawy, ponieważ są to spółki Skarbu Państwa i tutaj takiej szarży napewno nie będzie... niestety. @SebastianPL - no peeewnie, wszystkie są napewno nielegalne... ale tylko wg. TP :)

  • 0

    50. ~arek  2006-08-06 11:31:46  host: dvg28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ENERGIS ktory jako 1 ma umowe z TPSa bitstream twierdzi ze NIE BEDZIE WOGOLE inwestowal w infrastrukture tylko bedzie dziala na dotychczasowej TPSa inwestowala rocznie 3 mld na utrzymanie i modernizacje infrastruktury po decyzjach UKE teraz ten kto nie ma mozliwosci np neo bedzie mogl sie zglosic do Energisu i mu pokaze lache dla tpsa w swietle takich decyzji tez to bedzie nieoplacalne wiec WYPAD frajerze dzialaj na radiowce :))

Dodaj swoją opinię