Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP traci klientów

TP traci klientów

sirmark 1 Lutego 2008 15:13

0 0

Przychody z telefonii stacjonarnej spadły w ciągu ostatnich dwóch lat o jedną trzecią - pisze "Rzeczpospolita". Jak wynika z raportu UKE, do którego dotarła gazeta, najbardziej na ucieczce klientów traci Telekomunikacja Polska.



W ciągu dwóch lat z usług telefonii stacjonarnej zrezygnowało 14% użytkowników. Z powodu odpływu użytkowników i spadku cen połączeń wartość przychodów z tego segmentu zmalała o 34%.




Tradycyjna telefonia nie wytrzymuje konkurencji komórek, z których na koniec 2007 r. inicjowano trzy razy więcej połączeń, niż z tradycyjnych telefonów. Konkurenci radzą sobie lepiej niż TP przede wszystkim dlatego, że odbierają rynek narodowemu operatorowi - wynika z danych zebranych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej

W latach 2006-2007 liczba klientów usług telefonicznych wzrosła o 17%. W branży zatrudnionych jest około 50 tys. osób, natomiast inwestycje stopniowo rosną (ich wartość to 5-7 mld zł rocznie) i to przede wszystkim dzięki sieciom komórkowym.

Zmiany na rynku najlepiej wykorzystało Tele2, które w ciągu trzech kwartałów ub.r. pozyskało 359 tys. klientów opłacających abonament telefoniczny na liniach TP. Na rynku internetowym zdecydowanym liderem jest Netia, na którą przypada prawie 85% wszystkich klientów obsługiwanych przez operatorów alternatywnych na liniach należących do TP. Dobry wynik uzyskała także Telefonia Dialog, która dzisiaj ma 150 tys. abonentów usług telefonicznych w sieci TP i 5 tys. klientów Internetu.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    13. ~pen  2008-02-01 17:23:22  host: rowmp1.pu.kielce.pl

    Jezeli tp nie wprowadzi nowej peomocji, to moze sporo stracic! Mi sie konczy umowa w marcu na internet i obecnie "promocja" ktora miala byc tańsza wychodzi drozej niz ta co mam teraz i chyba nie porzedluze umowy!!!

  • 0

    14.  2008-02-01 17:31:49

    sorki za telefon w vectrze płacę 35zł i teraz sie zgadza.

  • 0

    15. ~tpya  2008-02-01 17:32:04  host: emo8.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jaka dobra wiadomość w dniu w którym tp przedłuża kolejny już raz "promocje" na internet i likwiduje jedną z lepszych czyli MegaInternet. cóż: Era jako BA wkrótce wkracza na linie tp i ma być 1 MB za 40 zł a teraz płacę monopoliście za 512 50 zł. CO ZA DUŻO TO NIEZDROWO. Czas przemyśleć zmiany przed kolejnym aneksem do umowy.

  • 0

    16. ~  2008-02-01 17:34:12  host: bzl152.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ..mi sie kończy w kwietniu, a jużjestem oblegany przez telefony z ich strony "czy bym nie przedłużył", oczywiście wszystko po starych cenach, powiedziałem że czekam do nowej promocji.. :)

  • 0

    17. ~  2008-02-01 18:23:15  host: dnw86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #16: może chcą Ci sprzedać tabletki albo plasterki? :-)

  • 0

    18.  2008-02-01 19:22:15

    Mnie już z pięć razy atakowali żebym przedłużył umowę. Najciekawsze jest to, że nigdy z nimi umowy nie podpisywałem, Jedynym grzechem jaki popełniłem jest to, że mam simplusa z odzysku, którego poprzednio używała osoba korzystająca z tepsowego internetu. Ale uparli się na mnie i cześć :-D

  • 0

    19. ~  2008-02-01 19:38:11  host: bzl152.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #17: hehehe, spec sie od tabletek znalazł :D

  • 0

    20. ~Od TPSA mam nadzieje ze czytaci  2008-02-01 19:38:41  host: 81.219.140.2

    Zrezygnowałem z usług Tpsa, bo jest zadrogo. Obudzcie się jest 2008 rok nikt (bez poważnego powodu) do cholery nie będzie płacił 50 złoty miesięcznie tylko za gotowość do odbierania połączeń no bo cennik połączeń z tpsy jest w sam raz dla babć i dziadków dla których komórki są zbyt skomplikowane.... po co dziadkowi sanie skoro nie ma konia...

  • 0

    21. ~ukenamuniu  2008-02-01 19:53:00  host: nat-go2-1.aster.pl

    do dzieci neo: może byście jakąś książkę poczytali? Jeśli nie, bo czytacie tylko na ekranie, to może ciekawy raport Instytutu Łączności na temat inwestycji w infrastrukturę: http://www.kig.pl/indexw.php?id=392 Rysunku z liczbami abonentów sieci stacjonarnych i ruchomych nie traktujcie poważnie, bo coś się im (IŁ) kolorki pomyliły.

  • 0

    22. ~Chrome_TP  2008-02-01 20:17:26  host: akd172.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mnie nie dziwi odpływ klientów z telefonii stacjonarnej - jest to przestarzała technologia, a dzisiaj nacisk jest na mobilność - jeżeli już chodzi o usługi kablowe to idzie się w połączone oferty net + telefon + voip + telewizja + jakieś serwisy tematyczne + inne bajery... poza tym koszta utrzymania sieci kablowej są znacznie większe w porównaniu do sieci bezprzewodowej że o usterkach nie wspomnę bo zazwyczaj dany obszar pokrywa kilka nadajników i gdy padnie jeden od biedy reszta obsłuży,a jak coś padnie w przewodowej to jest od razu klapa i trzeba wysyłać ekipę w teren...że o kradzieżach kabli i wandalizmie nie wspomnę...

  • 0

    23.  2008-02-01 21:03:47

    Sam dzisiaj podłączyłem sąsiadowi router do UPC i ma sieć w domu. Router 160zł. Zrezygnował z TP :) Dużo taniej jest w UPC :)

  • 0

    24. ~  2008-02-02 13:00:34  host: 106.208.200.89.otvk.pl

    Ja osobiście wole mieć internet kablowy niż radiowy bo jeśli chodzi o radiówkę to parametry połączenia zależą o warunków atmosferycznych. Za kilka lat będą tylko kable światłowodowe ( nawet linie abonenckie )dzięki którym będzie można oferować wyższe prędkości telewizję HDTV wypożyczalnię filmów telefonię voip.

  • 0

    25. ~Chrome_TP  2008-02-02 16:09:24  host: 212.160.172.70

    #24 "niczego nie będzie" (Kononowicz strikes back) bez NGN'a, a z tym może być ciężko i ostatnio nawet na ten temat rozmawialiśmy... ;]

  • 0

    26. ~  2008-02-02 18:07:31  host: chs190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jest cos w tym, co pisze Frank. To, ze zyski z telefonii stacjonarnej spadaja to naturalne - w koncu mamy czas GSMu. Gorzej,z e TP musi przesiasc sie teraz jeszcze powazniej na rynek chocby internetowy, a ze swoja obecna oferta to tylko powolna egzystencja. Multimo i inni, zelaszcza Netia caly czas wala kase w oferte, tym samym przejmujac kolejnych klientow. Poki co skala tych dzialan jest relatywnie niewielka, ale...

  • 0

    27. ~ukenamuniu  2008-02-03 14:04:37  host: nat-go2-1.aster.pl

    #26: nadzieja w Centertelu - że przechwyci w BSA przed Netią tych, co chcą mieć o parę złotych taniej (lub antytepsiarzy wypisujących w Telepolis: brawo Pani Aniu, za jaja/?/ Tepsę!)

  • 0

    28.  2008-02-03 16:12:27

    ad wpis nr 24. - jakość sieci radiowych w bardzo dużym stopniu zalezy od odległosci od punktu dostepowego. Wi-fi fajnie chodzi do 200 metrów, u mnie zero problemów łącze kablowe, router Linksys i dodatkowy laptop bez problemu łapie sygnał czy to w domu czy na zewnatrz czyli podwórze, ogród. Przyszłość jest w internecie mobilnym a nie kablowym. Już obecnie stosowane są technologie dzieki ktorym mozna mieć nawet ponad 100 mb/s i pingi rzędu 10-30 ms. Za 15 - 20 lat internet po kablu będzie wspomnieniem tak samo jak telefonia stacjonarna.

  • 0

    29. ~mister  2008-02-03 19:13:27  host: chello087206049021.chello.pl

    niestety. tepsa nie walczy o klientow, nawet o stalych, o nowych nie wspomne. zaze oferta tepsy jest o krok za neti. jesli juz tepsie uda sie przebic oferte netii, to nie wynika to zaplanowanej promocji, tylko na szybko organizowanym zrywie, a ludzie to widza.

  • 0

    30.  2008-02-04 08:27:23

    Na rynku internetowym zdecydowanym liderem jest Netia, na którą przypada prawie 85% wszystkich klientów obsługiwanych przez operatorów alternatywnych na liniach należących do TP. Ciekawe zdanie czyli wychodzi na to ze netia zmonopolizowała sobie tą "niszę".

  • 0

    31. ~boniek  2008-02-20 14:26:11  host: 63.96.141.163

    no nic dziwnego, że tepsa traci klientów. jak traktują ich jak zło konieczne, to prędzej czy później wszyscy zaczną rozglądać się za kimś lepszym. teraz chyba najprzychylniejsza klientowi jest netia. chyba nie dziwne, że tyle osób z tp przeszło właśnie tam.

  • 0

    32. ~mojamysl  2009-03-24 18:39:40  host: 212.160.171.228

    tpsa będzie zdzierać z ludzi póki sobie na to pozwolą i póki nie znajdzie się prawdziwa konkurencja dla niej. Oferta w miastach już od jakiegoś czasu jest konkurencyjna jednak w małych miejscowościach większość osób jest skazana na tpse. Internet jak i rozmowy w małych miejscowościach są stanowczo za drogie.

Dodaj swoją opinię