Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP tłumaczy się z podwyżek

TP tłumaczy się z podwyżek

WitekT 19 Września 2005 22:25

0 0

Od 1. października TP podnosi cenę połączeń w pierwszej taryfie dla numerów o podwyższonej płatności 0-300, 0-700, 0-701 i 0-708.

Zmiana wynika z konieczności zapewnienia dalszej rentowności usługi dla TP. Minuta połączenia w najtańszej taryfie T1 będzie kosztować 0,71 zł z VAT (obecnie 0,35 zł z VAT). TP przeprowadziła szczegółową analizę ekonomiczną kosztów połączeń do usług o podwyższonej płatności. Wynika z niej jednoznacznie, że przy dużym wzroście ruchu z wykorzystaniem najtańszej taryfy koszty zdecydowanie przewyższają wpływy i TP ponosi straty. Podwyżka ceny spowoduje, że usługa będzie rentowna.
Podział przychodów z usług świadczonych poprzez numery o podwyższonej płatności odbywa się według zasady: 30% dla TP i 70% dla usługodawcy. W przypadku, gdy usługodawcą jest inny operator telekomunikacyjny, TP otrzymuje 20% przychodów, a operator 80%. TP udzieli Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszystkich potrzebnych wyjaśnień w tej sprawie i udostępni wykonane przez siebie analizy i kalkulacje.

TP nie planuje świadczenia usług połączeń międzynarodowych z wykorzystaniem linii o podwyższonej płatności. Klienci zostali poinformowani o zmianie taryfy w newsletterze dołączonym od rachunków w sierpniu. Nowa cena jest jednakowa dla wszystkich planów tp (w tym planu socjalnego), zarówno dla połączeń wykonywanych do serwisów świadczonych przez TP jak i serwisów świadczonych przez innych operatorów na podstawie umów interkonektowych. Ceny połączeń w pozostałych taryfach pozostają bez zmian.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Snoopy  2005-09-20 01:05:56  host: chello084010153063.chello.pl

    I co w tym dziwnego? :) Przeciez wszystkim "waznym" zalezy na tym, aby TPSA miala jak najdluzej pozycje monopolisty, bo maja z tego forse, proste, poki to sie nie zmieni, to tak bedzie.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet