Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP: taniej do Ery, Plusa i Orange, drożej do Play

TP: taniej do Ery, Plusa i Orange, drożej do Play

WitekT 3 Września 2007 13:50

0 0

Od września Telekomunikacja Polska obniżyła ceny połączeń do trzech najstarszych sieci komórkowych. Do Ery, Orange i Plusa cena spada do 0,66 zł w szczycie i 0,62 zł lub 0,63 zł poza szczytem i w weekendy.

Telekomunikacja Polska planowała obniżenie cen połączeń do sieci komórkowych znacznie wcześniej. Już w kwietniu złożono propozycje obniżek cen do akceptacji UKE. Urząd zdecydował jednak, że wyda własną decyzje regulującą koszt połączeń do sieci mobilnych. TP dostosowała swój cennik do decyzji regulatora.




Prócz obniżki cen do trzech największych operatorów komórkowych w Polsce, TP realizując wytyczne wynikające z decyzji UKE, od 1. października podwyższy stawkę za minutę połączenia do sieci Play, która wyniesie 1,04 zł w godzinach szczytu oraz 0,72 zł wieczorami, w weekendy i święta, co wynika z wyższych stawek interkonektowych za zakańczanie ruchu w sieci P4.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 37
  • 0

    18. ~TT  2007-09-03 14:57:01  host: 212.160.172.70

    "0,66 zł w szczycie i 0,62 zł lub 0,63 zł poza szczytem i w weekendy" - fajnie, gdy szczytuję i tak nie mam czasu na gadki przez telefon, więc będę dzwonił poza szczytem ;)

  • 0

    19. ~  2007-09-03 15:01:15  host: nat-mo4.aster.pl

    mam to gdzieś, nie dzwonie z TP!

  • 0

    20.  2007-09-03 15:06:25

    A ja nawet nie mam telefonu stacjonarnego (gdzieś już tak ze cztery lata:))

  • 0

    21.  2007-09-03 15:26:38

    ***Pablo (9) MOŻE Racja niezbyt elegancko wyrażona ;-) ale popieram twoje zdanie w calej rozciągłości :-)))) z takimi cenami niech TP się wali na ryj:P

  • 0

    22. ~pablo  2007-09-03 15:29:54  host: dlr215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    hehe no dlatego ja z tp i orange uciekłem dawno dawno temu :-)

  • 0

    23. ~andrzejtp  2007-09-03 15:37:06  host: 212.160.172.70

    pablo wlasnie widac jak uciekles dlr215.neoplus.adsl.tpnet.pl

  • 0

    24. ~niemacho  2007-09-03 15:41:07  host: dqq123.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja tam sie nie muszę martwić, bo mam Luźne Gadki, i dzwonie do swojej małej za darmo, mi prepaid wyjatkowo pdpasowal jeszcze z takimi promocjami...zyc nie umierac, a ja i tak nie dzwonie ze stacjonarnego na komorke w ogole ktos tak robi????????

  • 0

    25.  2007-09-03 15:42:14

    #21 genialnie powiedziane.

  • 0

    26. ~pablo  2007-09-03 15:44:44  host: dks157.neoplus.adsl.tpnet.pl

    uciekłem,a korzystam od barta :D:D

  • 0

    27. ~krzysiek  2007-09-03 17:23:53  host: dpr165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w dzisiejszych czasach mało kto dzwoni na komórkę z tel stacjonarnego bo to sie zwyczajnie nie opłaca...w tym aspekcie TP jest daleko za murzynami...więc jako klienta Play za bradzo mnie nie obeszło,że do Play minuty sa droższe bo i tak wszyscy dzwonia z komórki na komórke...

  • 0

    28. ~MZ  2007-09-03 17:48:10  host: azb157.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przeczytajcie sobie podobną informacje na "Media2", tam napisali więcej i jest wyjaśnione dla czego do Play jest drożej http://media2.pl/telekomunikacja/27853-tp-tansze-polaczenia-z-ko morkami.html

  • 0

    29.  2007-09-03 18:05:46

    andrzejtp: Ja też nie mam stacjonarnego. Net ciągnę od brata z firmy kablem przez ogród ok.120mb i korzystam za darmo:)

  • 0

    30. ~jarekt  2007-09-03 19:10:25  host: edi2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja od lat wybieram oferty proste - jak widze rozne ceny do roznych operatorow po prostu odwracam sie tylem. Jak niby dzwoniacy moze rozpoznac numer z jakiej jest sieci? Dawno minely czasy kiedy byly tylko 3 rozne prefiksy - nikt sie juz teraz w nich nie orientuje a wobec mozliwosci przenoszenia numerow robi sie absurd do kwadratu. Zeby miec pewnosc gdzie sie dzwoni trzeba po pierwsze miec internet po drugie znac adresy wszystkich odpowiednich podstron serwisow operatorow gdzie mozna sprawdzic numer i dopiero wtedy mozna go sprawdzac droga eliminacji. A i tak jak spotkacie kogos kto ma telefon z Avonu w zyciu tego operatora nie namierzycie... Dla mnie sprawa ewidentnie dla UOK - bez regulacji nigdy juz nie bedzie wiadomo ile bedzie kosztowala rozmowa przed jej wykonaniem. PS> Ja do PLAY przenioslem numer 514xxxxxx - musze ostrzec znajomych ;)

  • 0

    31. ~Zoom  2007-09-03 19:10:34  host: dkp173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    omega, a wiesz co to jest interkonekt ?

  • 0

    32. ~dechomenon  2007-09-03 22:36:04  host: ewm161.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no to straciliśmy kolejny argument sprzedażowy dla usługi prefiks 1069:( kiedyś było można mówić, że TP miała 1.20zł/min a teraz mają taniej bo Plus ma 0,98zł w prefiksie

  • 0

    33. ~ptok  2007-09-03 23:19:35  host: chello087207040131.chello.pl

    Dziś jest 3 września. Czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego na stronie TP są nieaktualne cenniki? Sprawdzałem w tej chwili.

  • 0

    34. ~Jarex  2007-09-04 07:23:46  host: pc-302a10.warzymice.net

    Widzę że TP SA tak jak Orangę traktuje PLAY ja wiem tyle że ERA DOMOWA nie ma takiej podziałki tylko traktuje wszystkich operatorów komórkowych jednakowo i po pierwsze jest tanie , a już ERA FIRMOWA STACJONARNA to naprawdę dobra oferta 0,29 i naliczanie sekundowe po drugie teraz to już nie warto dzwonić z stacjonarnego na komórkę tylko z komórki na komórkę.

  • 0

    35.  2007-09-04 08:41:28

    Tak jest - ja nawet jak gdzieś dzwonię to nie dzwonię na stacjonarny TP bo po co paść i tak już upasioną krowę?:) jeszcze padnie;-)

  • 0

    36. ~kosimazaki  2007-09-04 16:20:35  host: dqq247.neoplus.adsl.tpnet.pl

    hm srednio mi to potrzebne bo tez nie korzystam. nie dzwonie ze stacjonarnego na komórke. W końcu mam Luźne Gadki.

  • 0

    37. ~nick  2007-09-04 21:16:45  host: cbs184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dokładnie to co pisalem wcześniej. Interkonekt jest drogi bo z czegoś trzeba dołożyć ludziom do konta w pleju 1 minute za doebrane 2. (sory za bełkotliwa forme wypowiedzi)

Dodaj swoją opinię