Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP świadczy usługi powszechne

TP świadczy usługi powszechne

WitekT 1 Marca 2006 17:03

0 0

Jedyna oferta w konkursie na przedsiębiorcę telekomunikacyjnego – złożona przez Telekomunikację Polską – przeszła pozytywnie postępowanie konkursowe. Tym samym zakończono postępowanie konkursowe.

Wyznaczenie Telekomunikacji Polskiej do świadczenia usługi powszechnej oraz określenie szczegółowych warunków świadczenia tej usługi nastąpi w drodze decyzji Prezesa UKE.

Przedmiotowa oferta, zgodnie z postanowieniami Rozporządzenia oraz Specyfikacji, podlegała badaniu w dwóch etapach.

W etapie pierwszym, który obejmował sprawdzenie:
1) złożenia oferty w miejscu, formie oraz terminie określonych w Ogłoszeniu,
2) zgodności złożonej oferty z warunkami i wymaganiami określonymi w Ogłoszeniu oraz w Specyfikacji w zakresie kompletności oferty oraz jej prawidłowości pod względem formalnym.

Oferta TP spełniła warunki oraz wymagania wskazane powyżej. W związku z czym została zakwalifikowana do drugiego etapu konkursu.
W drugim etapie badania oferty:
1) sprawdzono zgodność oferty z innymi niż określone w pkt 1 etapu pierwszego wymaganiami określonymi w Ogłoszeniu oraz w Specyfikacji, w szczególności:
a) zgodność określonych w ofercie wartości wskaźników jakości i dostępności świadczenia usługi powszechnej z określonymi w Specyfikacji minimalnymi wymaganiami dotyczącymi wskaźników jakości i dostępności świadczenia usługi powszechnej oraz sposobem obliczania tych wskaźników,
b) zgodność sposobu obliczania kosztu świadczenia usługi powszechnej ze Specyfikacją,
2) oceniono określone w ofercie wartości wskaźników dostępności i jakości świadczenia usługi powszechnej,
3) oceniono wysokość proponowanego w ofercie kosztu świadczenia usługi powszechnej,
4) oceniono zdolność do świadczenia usługi powszechnej przy określonym w ofercie poziomie jej dostępności i jakości oraz kosztach.

Oferta, w drugim etapie badania ofert, spełniła wymagania określone w pkt 1 oraz została pozytywnie oceniona w zakresie kryteriów wskazanych w pkt 2-4.

W pierwszym konkursie TP także złożyła ofertę jako jedyna, jednak została ona odrzucona z powodów proceduralnych.

O drugim konkursie na przedsiębiorcę telekomunikacyjnego i zestawie usług powszechnych, które będzie świadczył, pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~wlo  2006-03-01 17:24:48  host: arp60.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Normalne. Nie ma innego operatora spełniającego warunki ustawowe. I nie będzie całe lata - nie z winy Tepsy ;-)

 • 0

  2. ~  2006-03-01 17:58:46  host: dqp230.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Czy aby na pewno TP juz swiadczy usluge powszechna? W komunikacie co inne stoi ;-P Dla nie umiejacych czytac ze zrozumeniem: wygralo przetarg, bo oferta spelnila wymogi. Teraz ktos musi ydac decyzje i dopiero wtedy bedzie swiadczylo usluge powszechna

 • 0

  3.  2006-03-01 18:27:01

  Po raz kolejny letko wyprzedzam fakty, jak przy Easticku. ;)

 • 0

  4.  2006-03-01 20:01:54

  I teraz są 2 opcje:
  TP w ramach wygranej obnizy ceny za swoje uslugi w koncu teraz od panstwa bedzie dostawala kupe kasy.
  TP bedzie dalej monopolistyczna firma i na pewno nie obnizy cen. Przeciez umocnila swoja pozycje i ma wszystkich w gleboko w... tyłku

 • 0

  5. ~Virrus  2006-03-01 21:05:09  host: w3cache1.icm.edu.pl

  a jednak prawidlowa wersja brzmi - tpsa BEDZIE swiadczyc uslugi powszechne, jak znajdzie sie prezes, ktory wyda decyzje... I tej wersji bedziemy sie trzymac, Wysoki Sadzie

 • 0

  6. ~xxx  2006-03-01 21:17:16  host: efv122.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Epokowe odkrycie. Wystarczy wyjść na miasto i zobaczyć czy są automaty "budki" telefoniczne innych firm niż tp i to w całym kraju. Szczerze mówiąc to nawet nie trzeba wychodzić bo przecież wiadomo...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet