Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP sukcesywnie zwalnia

TP sukcesywnie zwalnia

WitekT 4 Lipca 2005 12:07

0 0

Do końca roku z Telekomunikacji Polskiej może zostać zwolnionych lub odejść do 2,7 tys. osób - poinformował wiceprzewodniczący sekcji krajowej pracowników telekomunikacji NSZZ Solidarność Marek Mądrzyk, powołując się na informacje otrzymane od zarządu spółki.

Według regulaminu zwolnień w TP, opublikowanego na początku kwietnia, zwolnieniami grupowymi ma zostać objętych w tej firmie maksymalnie 2845 osób. Pracownicy mogli składać wnioski o dobrowolne odejście z pracy za wysokim odszkodowaniem i odprawą. Z tej oferty skorzystały łącznie 2224 osoby.
Mądzyk poinformował także, że na spotkaniu ze związkowcami przedstawiciele zarządu uprzedzili o możliwości wypowiedzenia układu zbiorowego w TP. Decyzja o takim kroku została jednak wstrzymana na 2 miesiące - powiedział Mądrzyk. Wypowiedzenie układu zbiorowego dałoby spółce m.in. możliwość zwalniania pracowników na zasadach określonych w Kodeksie Pracy, bez żadnych dodatkowych utrudnień i odszkodowań.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~pitus  2005-07-04 12:46:00  host: w3cache.ino.tvknet.pl

    to jest tak jak rzad sprzedaje dobra firme a poznie ludzi wywalaja z pracy z czego maja zyc ci ludzie a odprawy i tak kiedys sie skoncza i to mam byc wolnosc to ja dziekuje za takom wolnosc dosc biedy i bezrobocia my mlodzi ludzie chcemy pracy

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Kanały TV, które najczęściej oglądasz, pochodzą z:

Krakowscy policjanci przerwali nielegalny proceder

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet