Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP startuje z szybkim Internetem VDSL - znamy ceny

TP startuje z szybkim Internetem VDSL - znamy ceny

WitekT 23 Maja 2011 11:59

0 0

Neostrada Fiber - pod taką nazwą Telekomunikacja Polska będzie świadczyła od 1. czerwca usługę dostępu do Internetu w technologii VDSL o prędkościach do 40 Mb/s i do 80 Mb/s. Na razie szybki Internet od TP będzie dostępny w 7 miastach.

Produkt, który dziś zaoferowaliśmy, to nowa jakość na polskim rynku. Neostrada Fiber to niezawodny, stabilny internet, a w przeciwieństwie do wielu ofert rynkowych jego rzeczywista prędkość będzie maksymalnie zbliżona do wartości deklarowanych. W niedługim czasie zasięg naszego ultraszybkiego internetu będzie największy w kraju. Wprowadzamy też nowy standard obsługi - na każdym kroku klienta wspierać będzie fachowa obsługa techniczna. Mówiąc obrazowo, proponujemy klientom, aby przesiedli się ze średniej klasy samochodu do nowoczesnego, szybkiego bolidu - powiedział Maciej Witucki, prezes Grupy TP.

W pierwszym etapie Neostrada Fiber jest dostępna dla mieszkańców Warszawy (Saska Kępa i Służewiec), Wrocławia, Rzeszowa, Leszna, Oborników Śląskich, podwarszawskiego Brwinowa i Zielonek koło Krakowa. Jesienią tego roku do tych lokalizacji dołączą kolejne miejscowości.




Opłaty aktywacyjne, itp:

Umowa 12 miesięcy 24 miesiące
Aktywacja 49,90 zł 19,90 zł
Modem dla nowych klientów 199,90 zł 99,90 zł
Modem dla dotychczasowych klientów 199,90 zł 49,90 zł

TP szybki Internet będzie oferowała jako samodzielną usługę, pakiet z telewizją IP z kanałami HD i VoD (Fun Pack) lub z telewizją IP z kanałami HD i VoD oraz nielimitowanymi połączeniami na telefony stacjonarne (Fun Pack unlimited). Dekoder w ofercie ma funkcję PVR (nagrywanie programów), a TP zapewnia, że wkrótce w ofercie mają znaleźć się kanały HD znane z telewizji "n". W podstawowej cenie usługi zawartych jest 49 kanałów.

Umowa 12 miesięcy 24 miesiące
Samodzielna usługa
40 Mb/s 89,90 zł 79,90 zł
80 Mb/s 109,90 zł 99,90 zł
Fun Pack
40 Mb/s 109,90 zł 99,90 zł
80 Mb/s 129,90 zł 119,90 zł
Fun Pack unlimited
40 Mb/s 139,90 zł 129,90 zł
80 Mb/s 159,90 zł 149,90 zł

Jak oceniasz ofertę "Neostrada Fiber"?

Bardzo atrakcyjna
24.86%
Atrakcyjna
35.39%
Nie wyróżnia się
12.50%
Mało atrakcyjna
9.41%
Bardzo mało atrakcyjna
14.89%
Nie mam zdania
2.95%

Wszystkich głosujących: 712



[Aktualizacja 12:37] Opcja Fun Pack unlimited zawiera w sobie opłatę za utrzymanie łącza, pozostałe opcje - nie.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska, wł     

Dodaj do:
w sumie: 84
  • 0

    68. ~e  2011-05-24 12:27:41  host: host117.opteris.pl

    Nie ma sie czym podniecac. Oferta fajna, ale dla szczesliwie urodzonych ;-) Reszta niestety musi oblizac sie smakiem i ... "jaki masz drut, taki masz internet" :D A ze te druty, jakie sa, takie sa, to powyzsza oferta w wiekszosci kraju bedzie obowiazywac za kilkanascie lat. Na razie, to traktuje, jako dlugoczasowe testy...

  • 0

    69. ~Ludzie  2011-05-24 14:58:59  host: 194.204.151.190

    Obudzcie sie 40 i 80 Mbit/s będzie tylko do węzła, a dalej klasyka, jak na obecnej neostradzie. Czyli łącze 10 Mbit a transfer rzędu 0,5 Mbit. Ot czysty marketing :)

  • 0

    70. ~hantel  2011-05-24 15:23:09  host: dpv170.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @69: ja mam zupelnie inne doswiadczenia z neostrada. Zreszta ogolnie przeciez neo w przewazajacej znacznie wiekszosci przypadkow dziala tak jak powinno.

  • 0

    71. ~@69  2011-05-24 15:32:45  host: 89-78-70-178.dynamic.chello.pl

    tak, masz racje, bedzie dzialac jak Twoj dial up

  • 0

    72. ~lucky  2011-05-24 19:44:49  host: gxt106.internetdsl.tpnet.pl

    do nelson - nie ma neostrady 4mb, może koledze się firmy pomyliły z tego co wiem to netia dawała taką ofertę. Super sprawa z tymi cenami i opcjami szkoda ze tak mało osób może z niej skorzystać

  • 0

    73.  2011-05-24 21:05:04

    Predkosci z kosmosu. Przeciez osiagalne beda dla bardzo nielicznych. Jak teraz osiagniecie nawet 6 mb jest poza strefa marzen w tp;/ Ceny tez daleko na orbicie a doliczajac utrzymanie lacza to dramat. Do kablowek to wogole przebitka z 300%. Ale reklama bedzie i pochwalic sie beda mogli oferta:P a kto bedzie chcial skorzystac to zapraszamy do siedziby tp haha:)

  • 0

    74. ~woy  2011-05-25 09:47:19  host: dpg89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dobrze że Tepsa inwestuje w nowe technologie i wprowadza vdsl do swojej oferty, no ale warto wspomnieć że nie wszyscy potrzebują od razu takiej prędkości. Przeciętnemu użytkownikowi internetu, łącze 6mb/s w pełni wystarczy. I jeżeli chodzi o te najpopularniejsze prędkości, to oferta TP jest konkurencyjna na rynku, zwłaszcza pod względem cenowym.

  • 0

    75. ~neo dzieciak  2011-05-30 08:43:34  host: chaos.tpnet.pl

    U mnie neo działa super, ja nie mam na co narzekać. http://www.speedtest.net/result/1318235344.png

  • 0

    76.  2011-05-30 13:19:57

    tak na marginesie: jak coś, na TP Filtruj (nowej porównywarce) można sobie sprawdzić jaka oferta wypada korzystnie, przy danej prędkości.

  • 0

    77. ~Seba  2011-06-16 21:23:00  host: 195.216.115.11

    A ja od bardzo długiego czasu mam neo i nie narzekam. Na początku 512, potem 1Mb, 2, 10, a teraz 40:-D. Może należę do garstki szczęśliwców, ale za każdym razem wszystko działa jak należy. Teraz przesiadka z 10 na 40 kosztuje mnie +/- 5zł więcej, więc się długo nie zastanawiałem. Widać, że zależy im na opinii klientów, bo dzwonią co jakiś czas i pytają jak działa.

  • 0

    78. ~shagg  2011-07-28 21:21:41  host: 89-74-80-18.dynamic.chello.pl

    a ja miałem upc przez rok 10mbit ale na nastepny chcieli podnieść cenę. od września będę miał netię bez limitów ok 20mbit taniej niż upc. vdsl też obiecują w przyszłości w tej samej cenie.

  • 0

    79. ~technikicyfrowe  2011-07-29 22:46:15  host: ip-79-175-215-169.cable.smsnet.pl

    witam.szkoda że nikt nie wspomniał o tym że ta usługa działa tylko do 1.3km. więc nie każdy będzie mógł ją założyć.wiem o tym bo jestem serwisantem tej usługi na terenie Śląska.

  • -1

    80. ~bullet  2011-09-07 15:06:46  host: 91-220-205-202.ittmedia.pl

    Zwyklae zdzierstwo po co komu net 40 mb ?? Do normalnego grania i pracowania spokojnie wystarczy 24 czy cos takiego sam mam taki i przy 2 stacjonarnych i 2 laptopach smiga jak durny i na luzie moze kazdy kozystac

  • 0

    81. ~Olsztyn  2011-09-07 22:02:57  host: public-gprs54521.centertel.pl

    w olsztynie już VDSL dostępny.

  • 0

    82. ~erni  2011-10-26 23:30:46  host: 89-74-206-110.dynamic.chello.pl

    no no w dąbrowie górniczej tez już jest podpisałem jako jedyny umowę na ta usługę i niewiedza jak założyć, heh instalator przyjechał z modemem dsl i nawet nie wiedział co montuje dopiero jak mu powiedziałem to on stwierdził ze jest nie przygotowany do takiej instalacji żenada, jutro mama mieć "fachowców" od usługi w domu zobaczymy śmiech na sali co się dzieje

  • 0

    83. ~nike32  2011-11-02 21:01:41  host: afnc3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No cóż na testach miałem nawet 42 mb ale w eksploatacji jest rożnie raz 40 raz 18 mb, twierdzą ze to problem z modemem i łączem radiowym zobaczymy. Po restartach modemu na radiu osiągałem 38-39 mb

  • 0

    84. ~tisot  2011-11-04 16:34:48  host: 193.46.186.13

    38-39 mb to dobry wynik

  • 0

    86. ~TP SA  2011-12-14 15:45:33  host: 77-253-127-86.adsl.inetia.pl

    upload to 4mb dla 40 down i 8mb dla 80 down

  • 0

    87. ~wiechu  2011-12-26 15:33:37  host: bnl223.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wyglądało to strasznie, po 37 dniach od wyłączenia Neostrady 1 Mb, wreszcie uruchomiono mi VDSL.Jestem oddalony od centrali 1070m.Dzisiaj mam 22Mb, a więc nienajgorzej.Sami się wpuścili w maliny, stąd tak długo to trwało.Najważniejsze, że już chodzi.Co jest bardzo istotne: modem musi być dobrej jakości. Czarny Sagem (takie mieli instalatorzy) w najlepszym momencie zsynchronizował się przy predkości 37Mb. Biały Sagem (mam z nowszej produkcji, z ulepszonym oprogramowaniem), w tej chwili w teście ok.22Mb.Pierwsza partia Sagemów (podobno była reklamowana), nie łapała synchronizacji pow. 1000m. Tak było u mnie przy pierwszej próbie uruchomienia.A przy okazji, system informatyczny, przygotowany do obsługi usługi VDSL, to prawdziwy gniot. Nie uwzględnia procedur awaryjnych, jak coś nie wypali, są bezradni. Obsługa techniczna jest natomiast dobra.

  • 0

    88. ~anka  2012-08-15 03:40:29  host: 89-74-100-97.dynamic.chello.pl

    Przepięłam sie na vdsl miesiąc temu i jest o niebo lepiej!!!!!!!

Dodaj swoją opinię