Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP sponsorem szkolnych projektów internetowych

TP sponsorem szkolnych projektów internetowych

WitekT 14 Października 2004 17:28

0 0

Telekomunikacja Polska przekaże stu szkołom nagrody o wartości 1500 zł każda na realizację Szkolnych Projektów Internetowych. Ponadto dziesięć szkół, które stworzą najciekawsze projekty i najlepiej je zrealizują otrzyma dodatkowo po 5000 zł na ich kontynuację w kolejnym roku szkolnym.

Nagrody od Telekomunikacji Polskiej trafią do szkół, które uczestniczą w programie Akademia szkoły z klasą. Dziś, w Dniu Edukacji Narodowej, spośród placówek posiadających tytuł szkoły z klasą wylosowanych zostanie 120 uczestników akcji. Następnie ich uczniowie i nauczyciele opracują e-projekty promujące wykorzystanie szerokopasmowego Internetu jako doskonałego źródła wiedzy i sposobu na rozwijanie zainteresowań młodych ludzi.

TP przekaże środki na 100 najciekawszych projektów. W następnym etapie wyróżnione szkoły zrealizują swoje pomysły na nowatorskie zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i przedstawią raporty z ich wykonania. Najlepsze dodatkowo zostaną nagrodzone kwotą po 5000 zł, na kontynuację zajęć w kolejnym roku szkolnym.
Od początku września Telekomunikacja Polska realizuje program "edukacja z internetem tp", dając szkołom szerokopasmowy dostęp do sieci za 1 zł miesięcznie. Nagrody to kolejne wsparcie dla szkół, które stawiają na Internet i mają pomysł jak wykorzystać go w edukacji - powiedział Marek Józefiak, Prezes TP.

Efektem konkursu będzie zbudowanie bazy scenariuszy lekcji, zajęć pozalekcyjnych oraz schematów prowadzenia kół zainteresowań, promujących wykorzystanie szerokopasmowego Internetu. W ten sposób TP chce uczestniczyć w tworzeniu zasobów przykładowych zajęć, które będą praktycznie wykorzystywane w szkołach.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-96-198.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet