Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP spadła z podium w rankingu Newsweeka

TP spadła z podium w rankingu Newsweeka

WitekT 23 Kwietnia 2007 20:26

0 0

Tygodnik Newsweek opublikował nową edycję corocznego rankingu najbardziej wartościowych, polskich firm. Są w niej, oczywiście, firmy telekomunikacyjne. Dość spektakularny spadek wartości w 2006 roku w porównaniu z 2005 rokiem zanotowała Telekomunikacja Polska (spadek z pierwszego na czwarte miejsce) oraz PTC (wypadła z pierwszej dziesiątki).

Firmy wyceniano albo na podstawie średniej wartości akcji w 2006 rok, albo tzw. zdyskontowanych przepływów pieniężnych.




2006

2005

Firma

Wartość (mld zł)

Zmiana

1.

3.

PKO BP

42,9

49%

4.

1.

TP

32,1

-2%

10.

12.

Centertel

16,7

10%

13.

11.

Polkomtel

14,9

-5%

14.

9.

PTC

13,8

-18%

63.

-

Samsung Polska

3,1

-

82.

-

Multimedia

1,94

-

83.

61.

Netia

1,91

-11%

87.

65.

Siemens Polska

1,8

-4%


Pełen ranking wraz z komentarzami można zobaczyć w numerze 17/07 tygodnika Newsweek.

Źródło tekstu: Newsweek     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1.  2007-04-23 21:15:26

    Ja bym raczej powiedział, że bardziej spektakularnym spadkiem jest PTC...

  • 0

    2. ~CYBER  2007-04-23 21:17:37  host: ety211.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Brawo dla PTC, im niżej tym lepiej dla potencjalnego "kupca" (T-Mobile) A gdzie np Dialog? Nie załapał się do top 100?

  • 0

    3. ~szulak  2007-04-23 21:34:20  host: host-89-228-145-170.gorzow.mm.pl

    to jest i bedzie czarny rok dla PTC, moge wymienic "sukcesy" ery w tym roku, koniec wspolpracy ery z germanosem, wprowadzenie zmian do regulaminu, zapewne era postara sie i jeszcze nie jedna rzecza zaskoczy, najlepiej jakby oglosili koniec swojej dzialalonosci gospodarczej na swoje urodziny:)))

  • 0

    4. ~  2007-04-23 21:39:00  host: aatv155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witek, trochę ściemniasz - TP % straciła najmniej ze wszystkich. A Centertel poszedł up;-)

  • 0

    5.  2007-04-23 21:52:35

    E no - napisałem, że oba spadki spektakularne. ;) TP z pudła, PTC z pierwszej dziesiątki i procentowo. ;)

  • 0

    6. ~  2007-04-23 21:58:27  host: ip-89-174-125-226.multimo.gtsenergis.pl

    Popier^%$#@ te wyliczenia. Wartosc TP liczona jest dla grupy, w tym dla Centka... a potem Centek osobno... Albo rybka, albo akwawium...

  • 0

    7. ~  2007-04-23 22:03:41  host: acll120.neoplus.adsl.tpnet.pl

    3. ale to dotyczy oceny za tamten rok, a teraz to dopiero era spadnie. No cóż era za 20 zł daje 40 minut w najtańszym abo, plus za 25 zł tylko 30 minut, nie dosyć że drożej to jeszcze mniej. Ale wybrałem plus. A czemu? Bo era z zasięgiem to mniej niż zero, przez ten zasięg nie jeden już wyrzucił TT do kosza, ale im nadal figuruję w stastykach aktywny numer.

  • 0

    8. ~darius86  2007-04-23 22:11:31  host: cache.btk.net.pl

    teraz przyszła moda na jeżdżenie po Erze? orange już dobry? ludzie, śmieszni jesteście.

  • 0

    9.  2007-04-23 23:09:02

    darius86: Ja zawsze jeździłem po Erze jak po burym psie:)

  • 0

    10. ~chwastel@onet.pl  2007-04-23 23:28:32  host: tsk1.nat.tsk.pl

    piotrM - na swojej du..ie sobie możesz pojeżdzić matole i gołodupcu

  • 0

    11. ~  2007-04-23 23:33:20  host: eip90.internetdsl.tpnet.pl

    przeciez nie chodzi o jezdzenie ale o naprawde duzy spadek, a to że Tpsa -2% zanotowala moze duzym spadkiem nie jest, ale ogolnym zaskoczeniem bo od lat przodowala, PKO BP na 1 z takim zyskiem tego chyba malo kto by sie spodziewal.

  • 0

    12. ~  2007-04-23 23:36:35  host: acll120.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tepsa generalnie traci klientów, w zeszłym roku pół miliona. Ale za to zyskuję na neostradzie. Coraz więcej osób ma neostradę, a mniej telefon stacjonanry. Ale era naprawdę jak zasięgu nie poprawi to będą mieli 30 miejsce.

  • 0

    13. ~interpio  2007-04-24 00:59:10  host: 91.202.54.80.static.rdi.pl

    To są takie polskie firmy jak ja jestem chińczykiem.

  • 0

    14. ~Pablo  2007-04-24 09:45:40  host: grom.pwsz.sulechow.pl

    w moich oczach era sporo straciła- głównie ze wzgl.moralnych (zmiana regulaminu i bezczelne mówienie że to tylko uzupełnienie oraz brakiem obniżki cen w TT do innych sieci-a można je obniżyć-patrz:Play)

  • 0

    15.  2007-04-24 10:04:09

    ale oferty poprawiła i są lepsze niż kiedys. Poza tym cały czas dba o sferę prepaida, która jest zdecydowanie numerem 1.

  • 0

    16.  2007-04-24 10:04:56

    to też trzeba mówiąc o Ptc podkreślić.

Dodaj swoją opinię