Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP ściąga długi

TP ściąga długi

sirmark 19 Listopada 2007 02:11

0 0

Telekomunikacja Polska zabiera się za klientów, którzy nie płacą rachunków za telefon. Nazwiska pierwszych dłużników trafiły już do Krajowego Rejestru Długów. Żeby znaleźć się na czarnej liście, wystarczy mieć niezapłacone rachunki na kwotę 200 zł, których termin płatności minął 60 dni temu. W przypadku firm zaległe zobowiązania muszą przekroczyć 500 zł wraz z odsetkami.

Konsekwencje przeoczenia terminu mogą być bolesne. Każdy, kto trafi do Krajowego Rejestru Długów, ma problem z zaciągnięciem kredytu, zakupem telefonu komórkowego itp.

Nie robimy tego pochopnie - zapewnia Maria Piskier z biura prasowego Telekomunikacji Polskiej. Każdego uprzedzimy listem poleconym. Jeśli spłaci swój dług w ciągu 30 dni, najpóźniej w ciągu dwóch tygodni zniknie z rejestru.




Firma zdecydowała się na tak radykalne działanie, bo dotychczasowe metody ściągania należności od dłużników okazały się niezadowalające. Wartość niezapłaconych rachunków telefonicznych we wrześniu przekroczyła 2 mln zł i była o 20 proc. wyższa niż rok temu.

Do umieszczenia osoby w rejestrze dłużników nie jest konieczny wyrok sądowy. Wystarczy niezapłacony rachunek, faktura, mandat, rata itp. Procedura jest jasna i określona ustawą. Na czarne listy może trafić każdy, kto nie reguluje swoich zobowiązań.

Źródło tekstu: Dziennik Zachodni     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~MaRiO  2007-11-19 03:09:12  host: proxy38.is.net.pl

    hmm.. ma ktos u nich jeszcze telefon ?? (trzeba byc chyba glupim.. to juz lepsza jest era domowa..) ja place 12 zł w tym mam 50 minut za free i np. za minute polaczenia do USA i innych krajow 5 groszy.. oczywiscie z sekundowym naliczaniem.. moze byc lepiej ?? oczywiscie mam to u swojego dostawcy internetu :)) pozdro :))

  • 0

    2. ~  2007-11-19 04:58:55  host: azo95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mają, mają. U mnie stoi zawieszony (dzwonie via komórka i przez pap2t), 88zł za 1mbit z ta zawieszka wychodzi. btw. Próbowałem ostatnio sąsiada namówić na 6mbit po bsa (na 54gl z tomato dzielone skryptem po połowie), ale gość jest uwalony na 3lata z szitboksem,videostradą i abo telefonicznym tp 60 za 50zł/miesięcznie :/ Wkopał się najgorzej jak tylko mógł...

  • 0

    3.  2007-11-19 07:22:58

    A jak się składa reklamacje na wysokość faktury to też trzeba z góry zapłacić a dopiero później zdać się na łaskawość operatora?

  • 0

    4.  2007-11-19 09:21:21

    ~MaRiO - idiotyczne wręcz pytanie - świadczy o zadającym ;-) Ja mam i głupi nie jestem ;-) jahu - ustawa i rozporządzenie "reklamacyjne" jasno określają tryb (no i regulamin oczwiście) - ale to wymaga niestety przeczytania... Co do informacji - i bardzo dobrze. To taki sam biznes jak na zielonym rynku - nie zapłącisz nie dostaniesz pietruszki... Jeśli ktoś komuś daje coś - towar, usługę - i umawa się, że płatność nie odbywa się każdorazowo gotówką a okresowo na podstawie umowy i faktury wystawianej co miesiąc, ma prawo egzekwować tych należności. Zgodnie z prawem jak każdy inny sprzedawca. Jak każdy kto sprzedaje np. broszkę babci na allegro ;-) Nie jest to powód do dumy - ja np. dostałem ostatnio notę odsetkową za poprzedni rok z naliczonymi odsetkami za nieterminowe płątności w wysokoći łącznej 5,04... Nie wiedzę w tym problemu - bo rzeczywiście za kilka miesięcey zapłaciłem z opóźnieniem, nawet dwutygodniowym czasem ;-) Wypęnię chyba przysyłany przez Tepse regularnie przy rachunku formularz polecenia zapłaty ;-)

  • 0

    5. ~Ant  2007-11-19 09:55:45  host: chello084010154233.chello.pl

    Ja jak zwykle będę przekorny i chyba TPsa wpiszę do rejestru długów bo nie wykonują umowy rzetelnie i narażają mnie na konkretne straty finansowe. Wiem Wiem, czytałem kiedyś na stronie KRD jak wygląda procedura dokonania wpisu w rejestr :).

  • 0

    6. ~lukasz  2007-11-19 12:34:59  host: nat.krt.net.pl

    a odemnie jako byłej osoby prawnej TP domaga sie odszkodowania na 4k... i nic nie pomaga wyjaśnienie, że abonent nie istnieje, to umowa wygasła... trupa też będą ścigać na cmentarzu? mnie to wali, bo ta firma juz prawie od roku nie istnieje...

  • 0

    7. ~śmiech na sali  2007-11-19 15:11:35  host: host4-207.btk.net.pl

    tez tak myślałem, że tp padnie, że to złodziejska firma i w ogóle. ale od kiedy zacząłem współpracę z tepsą mój pogląd się zmienił. tp nie padnie - tego jestem pewien. góra nie ma pojęcia o dole i wymyśla głupoty, które szkodzą tepsie. ale tepsa nadal jest numerem 1 i w wielu dziedzinach tak pozostanie.

  • 0

    8.  2007-11-19 15:21:15

    ~lukasz - osobą prawną jest właściwie każdy... Zdolność prawną nabywasz w momencie urodzenia ;-) Co innego osobowość prawna. Pisząc, że od Ciebie jako osoby prawnej wymagają, piszesz niejednoznacznie - bo nie możesz być osobą prawną jako osoba fizyczna. Nawet jeśli prowadziłeś działalność gospodarczą wpisaną do rejestru prowadzonego w gminie ;-) Jako jedyny właściciel spółki wpisanej do KRS też nie jesteś osobą prawną - to ta spółka ma osobowość prawną ;-) Jeśli więc już piszesz to pisz jaśniej, bo nic kompletnie nie wniosi Twoj komentarz. Nie wiemy bowiem czy ścigają Cię prawidłowo czy nie ;-)

  • 0

    9.  2007-11-19 15:24:24

    tfu - początek dotyczy zdolności prawnych a nie osoby prawnej ;-) Prawie każdy, bo zdolność do czynności prawnych osiąga się z momentem osiągnięcia pełnoletniości albo w wieku bodaj 13 lat - ale to też ograniczoną wówczas...

  • 0

    10. ~Przemo  2007-11-19 15:41:45  host: amf98.internetdsl.tpnet.pl

    @wlo - trochę się sam zamotałeś w tych wywodach i uważam, że łapiesz poprzednika za słówka, gdyż wiadomo o co chodzi. Używasz liczby mnogiej "Nie wiemy" - wypowiadaj się za Siebie. Zresztą Twój komentarz do komentarza innej osoby też nic nie wnosi odnośnie podanej wiadomości

  • 0

    11. ~ja  2007-11-19 15:51:44  host: eij6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @1 Przez Erę domową nie działają faksy (kodek GSM przez audio nie przepusci a operator nie uruchomił usługi "numeru wirtualnego" dla faksow). Sami zresztą przyznają że faksy nie mogą u nich działać. Dlatego ja w firmie wciąż niestety jestem skazany na telefonię przewodową (do faksów i do internetu przez ADSL alternatywnego operatora). Same faksy można realizować usługą fax2mail ale i tak numer stacjonarny jest dla klientów dla których za drogo dzwonić na komórkę.

  • 0

    12. ~  2007-11-19 16:30:32  host: avy193.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Śmieje się z buraczków co piszą "szitboks" Jedyne co można zarzucić modemowi LIVEBOX to to że mógłby mieć trochę większy zasięg, ale to jest akurat działanie zamierzone no i opłatę miesięczną by mogli do 5 zł zmiejszyć. Miałem do niedawna najpierw router LINKSYSA, a potem D-LINKA i oba przy większym obciążeniu potrafiły się nawet kilka razy dziennie zawieszać, że już nie wspomnę o tym gównie co daje DIALOG, a co nazywa modemem DSL. To jest dopiero śmieć. Co więcej w piątek po południu poszedłem przedłużyć umowę która się kończyła na 1 mbit i chciałem wziąść 6 mbitów. Aneks podpisałem w pięć sekund więc nawet za długo nie musiałem oglądać fizjonomii obsługi, no i oczywiście poczytając najpierw opinie na forach o tym jak się TP spieszczy z przełączaniem prędkości byłem przygotowany na 1 miesiąc czekania. Nadeszło niedzielne popołudnie, włączyłem ściąganie sterowników, a transfer mi wzrósł do ponad 700 kbajtów na sek więc byłem lekko w szoku, że ktokolwiek w niedziele się takimi sprawami zajmuje. Acha i jeszcze jedno mam neo o roku i ani jednej awarii, nawet na chwilę nie spadły mi transfery, że o wielkości pingów nie wspomnę. Niestety takie sprawy w DIALOGU nie były normą, zresztą patrzą dalej po pingach u znajomych co mają DIALNET przez rok nic nie zrobili. Jak rozumiem ceny internetu w TP są troche wysokie, ale ja tam wolę zapłacić 20 zł więcej i mieć wszystko w porządku niż żydzić te 20 zł i brać BSA, gdzie mnie będą przez miesiąc przełączać, a w razie awarii będą jedni na drugich zwalać. Co do telefonu to też mam ere domową, ale bardziej do odbierania niż dzwonienia, bo dzwonie z komórki bo to mi wychodzi najtaniej. A telefon w tepsie też niestety muszę mieć bo to jedyna możliwość sprawnego wysłania faksu. Mam też usługę faksu z IPFONIE, ale są czasami problemy.

  • 0

    13.  2007-11-19 16:48:30

    @1 ze 3 mln moherowym beretów, ze 3 mln ludzi którzy w inny sposób nie mogli by mieć internetu i muszą z telepsa korzystać i z 1 mln jeleni którzy lubią drożej płacić. Chociaż dziwi mnie fakt że nikt nie korzysta z telepsianego voipa który w pewnych warunkach jest korzystny.

  • 0

    14. ~nick  2007-11-19 17:43:15  host: caz191.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ode mnie telekomuna wyłudziła kase m. in. jako odsetki za rzekome nieterminowe płacenie rachunków. Przejrzałem faktury i oczywiście wszystko płacone terminowo. Mam nadzieje że ta firemke zamkną za wyłudzenia albo przynajmniej zabronią swiadczenia usług.

  • 0

    15.  2007-11-19 21:15:33

    Gdyby im (Tepsa) zabronili świadczyć usługi to było by zbyt piękne:) żeby mogło być prawdziwe. A ludzie tacy jak ukenamuniu byli by bez pracy.......nie dłużej jak 24h. Szkoda, że inteligencja wielu osób się marnuje w tej firmie:)

  • 0

    16. ~telekomuna  2007-11-19 21:33:21  host: adcc85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mam internet w tp od 4 lat... historia dluga... najpierw podlaczyli mi 640... bylo ok, po zakonczeniu umowy (podwyzszyli swojego czasu do 200zl za ta predkosc ale to byly inne czasy) zamowilem przez satan-linie 1mbit najpierw podlaczyli mi 160kbit... i tak przez dwa tyg cieszylem sie nowa (ponoc lepsze :) ) predkoscia... po milionie telefonow i wizyt monterow przelaczyli mnie na... 512kbit!!!! po dwoch miesiacach, odwiedzinach 12 monterow (zaczalem sie zastanawiac czy nie chca mi moze wlamania zrobic... tyle ich bylo) okazalo sie ze podlaczyli mi dana predkosc 1mbit... i zaczelo sie NOWE... zrywanie polaczenia co 3-30minut... i na nowo jak wyzej... lacznie po 3mies (niestety to jedyny na owczesne czasy dostawca neta) mialem...512mbit... bo "siec miedziana nie utrzymuje telefonu (rozmow) i internetu... !!!!! na dzien dzisiejszy mam nadal 512mb... i strach pomyslec jak nadejda czasy kiedy podwyzsza predkosc a ja nie bede mogl juz wtedy korzystac z telefonu... a podkreslam ze mieszkam w... CENTRUM POZNANIA!!!! wiec jak czytam ze TP jest taka cudowna i kochana to z checia obrzucilbym te osoby JAJAMI!!! STRACH SIE BAC Z NARODOWYM TELEKOMEM.

  • 0

    17. ~telekomuna  2007-11-19 21:35:38  host: adcc85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    pomylka... 512Kbit mialo byc :)

  • 0

    18. ~  2007-11-19 23:32:49  host: cjp110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    TP zamiast ściągać długi, niech zajmie sie utrzymaniem klienteli, bo coraz wiecej ludzi ucieka do pewniejszych firm, tkaich jak Netia. nic dziwnego, skoro ceny w takich firmach sa o 30% nizsze, a oferta duzo bogatsza i atrakcyjniejsza.

  • 0

    19. ~  2007-11-19 23:34:57  host: 212.160.172.70

    no wiesz teraz na rynku masz wybór weź innego opa i nie będzie krzyku do tego dodam że chyba należysz do masochistów ja bym po miesiącu nie działania wypowiedział umowę - ale są ludzie któryz lubią ból.. :D

  • 0

    20. ~mister  2007-11-20 16:36:13  host: chello089076196166.chello.pl

    ja pierdykam, tyo w ten sposob tepsa walczy o nowyuch klientow? moge sie zalozyc ze netia bedzie nastepnym operatorem ktory wprowadzi jakies..ulgi dla tych co nie placa;P, bo oni zawsze wybieraja przeciwne wyjscia niz TP ;)

Dodaj swoją opinię