Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP SA skarży PTC

TP SA skarży PTC

sirmark 14 Września 2004 10:37

0 0

Telekomunikacja Polska złożyła wczoraj w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek, by urząd nakazał Polskiej Telefonii Cyfrowej zaniechanie praktyk ograniczających konkurencję. PTC nie chce się zgodzić na obniżenie od 1 września stawek międzyoperatorskich w połączeniach z telefonów stacjonarnych TP do klientów sieci komórkowych Era i Heyah - informuje "Rzeczpospolita".

PTC uzależnia obniżkę stawek do docelowej wartości 65 gr za minutę od obniżenia przez operatora narodowego cen detalicznych połączeń do sieci komórkowych. Tymczasem jeszcze kilka dni temu wydawało się, że dzięki sierpniowemu porozumieniu prezesa Telekomunikacji Polskiej z szefami trzech operatorów komórkowych już od października będzie można taniej dzwonić z telefonów TP do sieci komórkowych - podaje "Rzeczpospolita".
Wg "Rzeczpospolitej" PTC (Era i Heyah) poinformował w ubiegłym tygodniu TP, że nie godzi się na obniżenie cen w rozliczeniach międzyoperatorskich za połączenie do sieci komórkowych (F2M) od września z 73,5 gr do 68 gr za minutę w szczycie, a zgodę na obniżkę tych stawek do 65 gr od października uzależnia od jednoczesnego obniżenia marży TP, która jak twierdzi PTC powinna zostać obniżona do 20 gr. za minutę (obecnie ok. 41 gr w abonamencie standardowym TP)

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-103-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet