Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP SA przegrywa w sądzie

TP SA przegrywa w sądzie

WitekT 11 Października 2004 12:17

0 0

Mieszkanka Gdańska wygrała proces, który wytoczyła jej Telekomunikacja Polska, w którym domagała się zapłaty około 20 tysięcy złotych za drogie połączenia na numery 0700. Sąd odrzucił powództwo operatora.

Uznał, że firma nie może się domagać zwrotu pieniędzy, skoro wcześniej nie poinformowała klientki o kosztach komercyjnych połączeń. Sporny rachunek dotyczył czerwca i lipca 1999 roku. W tym czasie z telefonu należącego do Elżbiety Żak wykonano połączenia na tzw. sex telefon na kwotę około 10 tysięcy złotych. Kobieta w tym czasie była w szpitalu, a mieszkaniem opiekowała się jej rodzina. Jednak gdański sąd tym się nie zajmował. Stwierdził, że roszczenia TP SA są bezzasadne ze względu na brak możliwości dokładnego wyliczenia należnej kwoty oraz niedotrzymanie przez operatora warunków umowy konsumenckiej. Abonentka nie została bowiem poinformowana o cenniku dostępnych usług, w tym tych zaczynających się od 0700. Sąd wytkął Telekomunikacji, że mimo wezwania dwukrotnie nie przedstawiła w procesie cennika swoich usług.
Szef biura prasowego TPSA w Gdańsku Roman Wilkoszewski nie chciał komentować rozstrzygnięcia sądu. Powiedział, że w poniedziałek prawnicy firmy wystąpią o przesłanie pisemnego uzasadnienia i wówczas podejmą decyzję, czy się odwoływać czy też nie.

Dodajmy, że podobne rozstrzygnięcie - na korzyść klienta - wydał już raz sąd w Warszawie. A Telekomunikacja od pewnego czasu zabezpiecza się m.in. zobowiązując firmy, którym dzierżawi łącza na drogie połączenia 0700, by obowiązkowo informowały klientów o cenach usług.

Źródło tekstu: Wirtualne Media     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-49-216.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet