Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP SA będzie mogła ścigąć długi za dialery

TP SA będzie mogła ścigąć długi za dialery

WitekT 5 Listopada 2004 09:42

0 0

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zwolnił Telekomunikację Polską z obowiązku natychmiastowego umorzenia "złych długów", narosłych na skutek plagi dialerów. TP SA nie może jednak świętować, bo decyzja sądy jest jedynie tymczasowa.

W lutym br. UOKiK stwierdził, że TP SA nie ma prawa ściągać długów od osób, którym dialery nabiły astronomiczne rachunki, ponieważ TP SA (dopuszczając do pojawienia się dialerów) - zaszkodziła zbiorowym interesom konsumentów. Co więcej, TP SA ściągała je bardzo ostro (odsprzedawała je prywatnym firmom windykacyjnym). UOKiK stwierdził też, że TP SA musi dokonać zasadniczych zmian w sposobie funkcjonowania takich specjalnych programów komputerowych. Obydwu decyzjom UOKiK nadał rygor natychmiastowej wykonalności.

TP SA odwołała się do Sądu Ochrony Konkurencji. Ten, po ośmiu miesiącach, zadecydował o uchyleniu rygoru natychmiastowej wykonalności w kwestii windykacji. To oznacza, że TP SA może wciąż ścigać osoby, które odmówiły zapłacenia rachunku "nabitego" dialerami. Jednak nie oznacza to, że Sąd - po ostatecznym rozpatrzeniu odwołania TP SA - nie uzna jej praktyk za niezgodne z prawem. Wówczas TP SA będzie musiała umorzyć nieściągnięte należności i zwrócić pieniądze, które od klientów ściągnęła.
Sąd antymonopolowy podtrzymał natomiast pozostałą część decyzji UOKiK, czyli m.in. publikację w trybie natychmiastowym decyzji UOKiK w dwóch dziennikach ogólnopolskich oraz na własnej stronie internetowej, wprowadzenia możliwości reklamacji usług audiotekstowych oraz zmianę zasady działania dialerów.

Jeżeli UOKiK stwierdzi, że TP SA nie podporządkowała się tej decyzji sądu - nałoży na operatora kolejną karę.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2004-11-05 11:06:00  host: ip-213-17-181-101.netia.com.pl

  Uważam e TP. sa powinna powinna bardziej troszczyć się o klijentów i zabezpieczyć nasze serwery przed Dialerami i wszelkimi trojanami. Im się po prostu nie chce!!! to jest skandaliczne. Jesteśmy ich klijentami i czegoś oczekujemy podpisując umowę z Tp.sa firma jest zobowiązana iż wchodząc do sieci łączymy się na ich numer serwera a nie na np. 0-700 !!!!!

 • 0

  2. ~Misiek  2004-11-05 11:06:00  host: ip-213-17-181-101.netia.com.pl

  Uważam e TP. sa powinna powinna bardziej troszczyć się o klijentów i zabezpieczyć nasze serwery przed Dialerami i wszelkimi trojanami. Im się po prostu nie chce!!! to jest skandaliczne. Jesteśmy ich klijentami i czegoś oczekujemy podpisując umowę z Tp.sa firma jest zobowiązana iż wchodząc do sieci łączymy się na ich numer serwera a nie na np. 0-700 !!!!!

 • 0

  3. ~kotek  2004-11-16 10:06:00  host: dkf69.neoplus.adsl.tpnet.pl

  tp sa nie powina ściągac długów za dialery wkońcu to ich wina za pozwalają się nabić w butelke

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet