Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP rozstrzygnęła konkurs "OK!internet"

TP rozstrzygnęła konkurs "OK!internet"

WitekT 18 Maja 2006 15:30

0 0

Na konkurs Ok!internet uczniowie nadesłali blisko dwa tysiące prac. W czterech kategoriach wiekowych, jury wyłoniło 36 laureatów i 80 wyróżnionych. Uczestnicy przygotowali rysunki, plastelinowe wyklejanki, witraże, grafiki, komiksy i profesjonalne filmy o bezpieczeństwie w Internecie.

Nie sposób wymienić wszystkich, muszę jednak powiedzieć, że poziom nadesłanych prac budzi najwyższy szacunek. Najmłodsza z nagrodzonych, 7-letnia Ilona Parkitna wykonała piękny rysunek - "Mój komputer". Wśród najstarszych wymienię laureatów nagrody specjalnej Prezesa TP: Damiana i Karola Zapruckich, autorów filmu "Bezpieczny Internet". Zaskakuje on zaawansowaną animacją i błyskotliwym scenariuszem – powiedział Marek Hancke, dyrektor Pionu Komunikacji Korporacyjnej TP.

Konkurs promował bezpieczne korzystanie z sieci, informował o zagrożeniach oraz sposobach zapobiegania niebezpieczeństwom. Najmłodsi rysowali jak wyobrażają sobie bezpieczny komputer. Starsze dzieci tworzyły graficzny kodeks bezpiecznego poruszania się w Internecie. Gimnazjaliści wymyślali postać, która pilnuje porządku w Internecie oraz tworzyli komiks. Uczniowie szkół ponadgimnzjalnych tworzyli filmy promujące bezpieczne korzystanie z sieci.
Ok!internet to kolejny projekt Telekomunikacji Polskiej, realizowany w ramach programu Edukacja z Internetem TP. Obecnie, już 10 tys. szkół bierze udział w programie i korzysta ze stałego, szybkiego dostępu do Internetu na preferencyjnych warunkach.

Honorowy patronat nad konkursem sprawował Minister Edukacji Narodowej. Partnerem akcji była Fundacja Dzieci Niczyje, która przy wsparciu TP realizuje program Dziecko w sieci.

Wszyscy laureaci pojadą na wycieczkę do miasteczka nauki i techniki La Vilette, pod Paryżem. Bracia Zapruccy, zwycięzcy nagrody Prezesa TP, dodatkowo otrzymają też laptop oraz wybrane przez siebie kursy komputerowe.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2006-05-18 17:57:50

    A w mojej szkole nie moge sie doprosic o ten szybki internet!!! Ok!!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet