Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP rozpoczyna współpracę z BIG

TP rozpoczyna współpracę z BIG

WitekT 24 Sierpnia 2007 13:01

0 0

Telekomunikacja Polska będzie przekazywać do Biura Informacji Gospodarczej dane dłużników zalegających z płaceniem za usługi. Do BIG trafią dane tych dłużników, którzy uporczywie odmawiają zapłaty za usługi i nie reagują na przypomnienia o upływie terminu płatności.

Współpraca z BIG to standard w działaniach windykacyjnych m.in. banków, czy operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Mogą one zgłaszać dłużników, których niespłacone należności wynoszą co najmniej 200 zł w przypadku osób fizycznych i co najmniej 500 zł w przypadku przedsiębiorców. Świadczenia zgłaszane do BIG muszą być wymagalne co najmniej 60 dni.
Pojawienie się na liście dłużników wpływa negatywnie na wiarygodność płatniczą i może uniemożliwić np. uzyskanie kredytu na zakup mieszkania, czy samochodu. TP ma obowiązek aktualizować dane przesyłane do BIG przynajmniej raz na 2 tygodnie. Oznacza to, że po uregulowaniu długu dane dłużnika zostaną usunięte z rejestru.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~BIK  2007-08-24 13:14:43  host: 212.160.172.70

  i słusznie !

 • 0

  2. ~n  2007-08-24 14:17:28  host: efm71.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Faktycznie, pomijając już drożyznę w tp na którą można się nie zgodzić i kupić np. komórkę ale niezapłacenie za usługi na które jednak się zdecydowało to wyłudzenie. Molocha trzeba uczyć oferowania przystępnych cen ale w inny sposób. Sam korzystam z abo standardowego, którego bronię jak niepodległości do końca świata ze względu na neo ale już nie wydaję ani grosza na połączenia, które wykonuję tylko i wyłącznie przez 2 komórki. Jedynie jakiś bojkot może coś zmienić. Fajnie pomarzyć gdyby tak miliony Polaków zmówiło się przez net, że rezygnują ze stacjon. i neo na rzecz komórek i netu b. przewodow. to zobaczylibyśmy jak w tp by się gotowało. Raz, dwa i byłby abonament z darmowymi minutami za 20 zł brutto, CLIP ZA DARMO! i inne tego typu "udogodnienia" w XXI w.

 • 0

  3. ~klik  2007-08-24 17:27:44  host: inet20908na-3.eranet.pl

  Pewnie znowu KRD oczarowalo kolejne przedsiebiorstwo.

 • 0

  4.  2007-08-26 12:57:25

  I bardzo dobrze! Można nie korzystać z usług tej firmy, ale jeśli ktos korzysta to płacić powinien

 • 0

  5. ~nick  2007-08-26 21:54:45  host: caf60.neoplus.adsl.tpnet.pl

  TPSA wyłudziła odemnie pieniądze naliczając impulsy za niewykonane rozmowy. Również naliczyła odsetki mimo, że rachunki są płacone terminowo i jest to udowodnione. Czy jest szansa że TPSA trafi do Biura Informacji Gospodarczej?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-159-91-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet