Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP pyta UKE o podwyżkę ceny zawieszenia linii

TP pyta UKE o podwyżkę ceny zawieszenia linii

WitekT 23 Stycznia 2007 18:18

0 0

22. stycznia Telekomunikacja Polska przedłożyła projekt zmiany opłaty dla usługi zawieszenia, na życzenia abonenta, świadczenia usług telefonicznych w sieci analogowej - poinformował UKE w komunikacie podkreślając, że jest to poprawne wykonywanie obowiązków regulacyjnych przez dawnego monopolistę.

Od 1. marca TP planuje podwyższyć opłatę za zawieszenie świadczenia usług. Jest ona, zdaniem TP, spowodowana kosztami jakie ponosi przy świadczeniu tej usługi. Zgodnie z twierdzeniem TP, koszty ponoszone przy świadczeniu przedmiotowej usługi są takie same jak w przypadku aktywnego łącza.




Obecnie za usługę zawieszenia TP pobiera z góry opłatę w wysokości 21,35 zł brutto za każdy miesiąc zawieszenia (ale nie więcej niż 12 kolejnych miesięcy). Od 1. marca ma to być 36,60 zł brutto miesięcznie - czyli identyczna, jak za świadczenie usługi neostrada tp bez usług głosowych. Zawieszenie linii pozwala korzystać z neostrady tp, a co za tym idzie - omijać opłatę za linię bez usług głosowych.

Prezes UKE, mając na uwadze zapewnienie użytkownikom maksymalnych korzyści w zakresie różnorodności ceny i jakości usług telekomunikacyjnych, oczekuje na opinie w sprawie proponowanej zmiany do 31. stycznia.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12. ~  2007-01-23 23:04:03  host: 195.189.142.244

    Oplata zdecydowanie za wysoka z punktu widzenia klienta. Co do tego adresu e-mail to chyba juz jednak przegiecie , po co ten cyrk?Czekamy na adres mailowy przy podwyzkach cen gazu i energii elektrycznej , co za wzruszajaca troska. Emeryci (zinformatyzowani) , beda wniebowzieci , jeszcze tu na ziemi. Zawsze mozna potem kliknac "Zaznacz wszystko" i "Usun". Na tyle to sie zda tak naprawde dla prezesa UKE czy URE.

  • 0

    13.  2007-01-23 23:06:44

    12: zdziwiłbyś się ile interwencji jest podejmowanych na podstawie dobrze umotywowanych maili...

  • 0

    14. ~  2007-01-23 23:07:49  host: 195.189.142.244

    Czekam na 1 lipca i "zapewnienie maksymalnych korzysci w zakresie roznorodnosci ceny" przez prezesa URE. Oni tam sie pewnie do lez zasmiewaja z tych bzdur ktore pisza w tych oficjalnych komunikatach. Ale rozwrzeszczana tluszcza zadna rewanzu na TP za niewiadomo co , lyknie wszystko:)

  • 0

    15. ~  2007-01-23 23:09:07  host: 195.189.142.244

    ***witek - jaka interwencja zostanie podjeta w tym wypadku , na podstawie "dobrze umotywowanego maila"? Wytlumacz mi prosze:) No jaka?:)

  • 0

    16.  2007-01-23 23:15:24

    15: nie zrozumiałeś mnie - ja się odnosiłem ogólnie do Twojego stwierdzenia, że nikt w UKE tych maili nie czyta. A jeżeli chodzi o ten konkretny przypadek, to w mailach użytkownicy neostrady tp zwrócili uwagę prezesa UKE, że można mieć neo na zawieszonej linii - a skoro można mieć na zawieszonej, to tyle samo powinno kosztować utrzymanie neostrady tp bez usług głosowych.

  • 0

    17. ~KGB  2007-01-23 23:29:33  host: apn-100-189.gprsbal.plusgsm.pl

    12, 15: issa - wstydzisz sie swojego nicka?

  • 0

    18. ~  2007-01-23 23:38:44  host: apn-99-41.gprspla.plusgsm.pl

    ***KGB - w zadnym razie. Na MiniOperze nie wyswietla nicka. Czy teraz juz lepiej?:) Witek , znakomity przyklad , wymagajacy duzego wysilku intelektuanego ze strony pracownikow UKE i pomocy uzytkownikow , daj spokoj , nie zartuj... :) Uwierz mi , a wiem , ze sie opierasz i nie chcesz w to uwierzyc - to sa igrzyska , nic wiecej. Zrozum , jestes(my) dla nich (dla Panstwa) nikim , tam gdzie Panstwo troskliwie chroni swoje monopole , jednoczesnie ssac Cie (Twe pieniadze) , bez zmruzenia oka.

  • 0

    19. ~issa  2007-01-23 23:40:18  host: apn-99-41.gprspla.plusgsm.pl

    Ale dostales TP na pozarcie. Smacznego:)

  • 0

    20. ~KGB  2007-01-23 23:50:01  host: apn-99-88.gprspla.plusgsm.pl

    issa: pewnie, ze lepiej! Szczegolnie po nicku w poscie 19 ;)

  • 0

    21. ~issa  2007-01-24 00:09:31  host: apn-100-189.gprsbal.plusgsm.pl

    Ciesze sie ***KGB:) Pozdrawiam Was , o jakze blogoslawieni w dzialania UKE wierzacy , albowiem oni zapewne przez Panstwo z kilkunastu zlotych oszczednosci przy zmianie TP na Netie wyssani beda:-] Najwazniejsze by tak lapka co "daje" , byla bardziej widoczna niz ta co bierze;)

  • 0

    22.  2007-01-24 00:33:31

    issa - wcale nie jestes (śmy) nikim tylko małpami do golenia. Takie w sumie neoniewolnictwo gdzie panem z batem jest państwo.

  • 0

    23. ~jojo  2007-01-24 00:36:45  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    Nie ma sprawiedliwości na tym świecie, oj nie ma. ;-D

  • 0

    24. ~Island  2007-01-24 09:05:12  host: ekf18.internetdsl.tpnet.pl

    TPSA to dawny monopolista ?? ;-) czy dalej jest monopolistą?? ale jedno jest jak zwykle, że dalej rżnie głupa.

  • 0

    25.  2007-01-24 11:04:10

    TPsa już nie jest monopolista na rynku telekomunikacyjnym ale zachowuje się tak jakby nim nadal była. Zamiast zaoferować samą rozdzieloną Neostradę za jakies 70 zł/1mb i odbić nieco klientów konkurencji to idioci sami strzelają sobie bramkę bo ich klienci im podziękują i wybiorą Netię, Dialog czy Energis.

  • 0

    26.  2007-01-24 11:06:08

    Myslałem ze Witucki zmienic mentaloność tej firmy jak i jej podejście do klientów w warunkach ostrej konkurencji a tu wielka lipa. Witucki będzie rozczarowaniem roku!

  • 0

    27. ~ptok  2007-01-24 14:28:50  host: chello089079026230.chello.pl

    A może p. Streżyńska w tej sytuacji powinna już zgodzić sie na tę cenę? Skoro można brać internet od konkurencji, mając abonament socjalny? To pies ich trącał. Coś mi sie wydaje, że telekomunikacji byłoby teraz na rękę gdyby UKE nie wyrazilo zgody na nową cenę.. Mogliby ponarzekać i wyjść z twarzą z tej idiotycznej podwyżki. Złożyli grzecznie wniosek i nie protestują jak dawniej , że to bezprawne, że dyskrymincja itp. Mi się wydaje, że oni już trochę mają "rękę w nocniku". Ja bym sie zgodził juz dziś na tą ich wygórowaną cenę. Rynek tego nie zaakceptuje. Klienci, którzy do tej pory zawieszali, albo zrezygnują z ich łaski, albo wezmą socjalny i internet u konkurencji. Jak już pisałem: RĘKA W NOCNIKU.

  • 0

    28. ~Robo  2007-01-24 21:30:16  host: bdf86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    *ptok - dobrze kombinujesz. Też mi sie wydaje, że TP może być na rękę brak akceptacji ceny przez UKE. Wcześniej TP ogłosiła podwyżkę bez konsultacji. Pewnie zorientowali się w ruchach (cenach) konkurencji i maja obawy przed utratą klientów. A plany co do nowych użytkowników ADSL-a mają ambitne. Wiem, że na infolini było "gorąco" w związku z rezygnacjami z neo. Uwzględniając do tego fakt, że konkurencja może świadczyć swoje usługi na TP Socjalnym (28,06zł), to TP ma(chyba) RĘKĘ W NOCNIKU.

  • 0

    29. ~Internauta  2007-01-25 00:12:43  host: w3cache.tpnet.pl

    Ptok - nie każdy może wziąć socjalny. Dlatego jestem zdecydowanie przeciwny podniesieniu tej ceny...

  • 0

    30. ~ptok  2007-01-25 00:43:11  host: chello089079026230.chello.pl

    @internauta. Na firmę nie możesz socjalnego, ale na dzień dzisiejszy dla osoby fizycznej nie ma ograniczeń. Każdy może. Oczywiście nie każdy jeszcze ma alternatywnych dostawców internetu, ale to kwestia niedługiego czasu. Zresztą ja nie twierdzę ,że koniecznie trzeba zaakceptować podwyzkę. Tak sobie głośno myślę o sytuacji telefrancy.

  • 0

    31. ~oj  2007-01-25 01:58:28  host: eme2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja tam czekam na możliwość przeniesienia numeru telekomuny do Ery domowej lub firmowej a wtedy definitywnie zlikwiduję stacjonarkę telepsa i zostanę tylko przy Neo 1MBit (innych możliwości neta nie mam niestety bo Netia olała widać Szczecin i resztę Pomorza - prefix 91)

Dodaj swoją opinię