Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP przyjrzy się nieruchomościom i jeszcze nie zmieni "neostrady tp" na Orange

TP przyjrzy się nieruchomościom i jeszcze nie zmieni "neostrady tp" na Orange

WitekT 28 Kwietnia 2009 15:24

0 0

Grupa TP, w ramach wdrażanego programu oszczędnościowego, chce dokonać przeglądu posiadanych 7 tys. nieruchomości, część z nich może trafić na sprzedaż - poinformował Maciej Witucki, prezes telekomu. Dodał, że w wyniku cięcia kosztów przesunięte na 2010 rok będą niektóre projekty rebrandingu, w tym zmiana marki neostrady tp na Orange.

W ramach przeprowadzonego w Katowicach pilotażu zwolniliśmy połowę posiadanych nieruchomości. Teraz wprowadzamy program w całej Polsce. Ewentualna sprzedaż nieruchomości zależeć będzie od warunków rynkowych. Są już jednak chętni na pakietowe transakcje - powiedział prezes.

Dodał, że w wyniku przeglądu liczba zwolnionych nieruchomości w całej Polsce może, tak jak w przypadku pilotażu katowickiego, sięgnąć nawet połowę z 7 tys. W ramach oszczędności Witucki zapowiedział również przesunięcie rebrandingu niektórych produktów.

Mieliśmy w III i IV kwartale przeprowadzić operację bardzo wyraźnego rebrandingu. Biorąc pod uwagę duch na rynku doszliśmy do wniosku, że nie jest to moment na sprowadzanie gwiazd, organizowanie wielkiego show i wprowadzanie nowego brandu. W związku z tym rebranding jest wprowadzany tam, gdzie nie jest bardzo kosztowny i tam gdzie jest natychmiastowy "payback" biznesowy - powiedział Witucki dodając, że w tym roku nadal planowany jest rebranding segmentu B2B, czyli usług dla biznesu.




Witucki podkreślił, że spółka zaostrzy zasady kontroli wydatków inwestycyjnych.

W każdej firmie istnieją rezerwy wydajnościowe i każdej firmie część wydatków CAPEX nie zwraca się tak jak miała się zwracać i w związku z czym to jest droga do tego, żeby kryteria kontroli CAPEX-u zaostrzyć - powiedział Witucki.

W ramach programu oszczędnościowego Grupa TP chce zoptymalizować koszty stałe, renegocjować ceny wpływające na poziom kosztów zmiennych, w tym ceny dostawców IT oraz dostosowywać program inwestycyjny do potrzeb w zakresie pojemności i pokrycia infrastrukturą. Program ten ma umożliwić w 2009 roku wygenerowanie minimum 3 mld zł wolnych przepływów netto.

Źródło tekstu: PAP, Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 44
  • 0

    25. ~Chrome_TP  2009-04-28 16:49:21  host: ago51.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mhm odnoszę wrażenie(po dotychczasowym przebiegu rozmowy), że na artalię szkoda tracić oddech - także nawet próbować nie będę :>

  • 0

    26.  2009-04-28 16:50:05

    Ale co zrównają? Krzyczysz na nas posługując się jakimiś nieuzasadnionymi ogólnikami, które mało co mówią

  • 0

    27.  2009-04-28 16:51:06

    No tak najlepiej się obrazić...

  • 0

    28.  2009-04-28 17:01:46

    Mam pytanie trochę z innej beczki. Czy info na Wikipedii o, tym że "Orange posiada również ofertę Telekomunkacji Polskiej m.in. : Neostrada TP, Neostrada TP z telewizją i inne usługi" jest prawdziwe?

  • 0

    29. ~Adam  2009-04-28 17:22:41  host: 87-205-71-197.adsl.inetia.pl

    7 tys nieruchomosci, to za ile panstwo ta TPSA sprzedalo, to ogromny majatek

  • 0

    30. ~rookie  2009-04-28 17:25:18  host: 167.202.221.228

    Nic na razie nie mówi o nowej ofercie. Być może te 20Mb/s jest jak Duke Nukem Forever - wszyscy o tym mówią, ale nikt nie widział (i nie będzie widzieć ;))

  • 0

    31. ~jerry  2009-04-28 17:25:52  host: 82.139.146.96.koba.pl

    po co ponosić koszt rebrandingu?? jak można to zrobić bez kosztu i dalej na tym zarabiać... wystarczy zaprzestać reklamowania Neostrady TP i te środki przekazać na reklamowanie Orange FREEDOM + Orange FREEDOM PRO i samoczynnie dokona się rebranding.. TP ma bazę abonencką wystarczy ją obdzwaniać jak przedłużenia neo i proponować Orange FREEDOM i gdzie tu koszty rebrandingu

  • 0

    32. ~zini  2009-04-28 17:29:03  host: bpr253.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tak

  • 0

    33. ~  2009-04-28 17:44:41  host: c182-30.icpnet.pl

    31. ~jerry Ale Orange Freedom to OBCY operator na łączach TPSA. Nieciekawy układ jak się internet skopie. Parę dni można być bez netu zanim się molochy z FT dogadają.

  • 0

    34. ~tazz  2009-04-28 19:27:12  host: host-212-67-151-198.net.inotel.pl

    "duch na rynku"?? "payback biznesowy"?? czy Pan Witucki zna jezyk polski?

  • 0

    35. ~  2009-04-28 20:52:44  host: apn-77-115-84-42.dynamic.gprs.plus.pl

    #31 Jerry ty już swoje utopijne wizje odłóż na bok , co jakiś temat na telepolis to piszesz dużo ale na ogół nie wiele ma to wspólnego z normalnym marketingiem

  • 0

    36. ~mirekb  2009-04-28 21:01:19  host: apn-77-113-48-42.dynamic.gprs.plus.pl

    ciekawe czy urzednicy z UE dopatrzą sie praktyk ograniczania konkurencji w tp..to tez ma mały wkład w wydłuzenie w czasie przejscia z tp na orange.logo tp poza neostradą (juz unikają sformulowania neostrada tp)juz z niczym sensownym sie nie kojarzy..od kiedy polkomtel zmienił apn??moze po wiadomosci o orange free (akcja limit)??

  • 0

    37. ~mirekb  2009-04-28 22:55:52  host: heyah20909nc-2.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    dynamic.umts???ale ptc kombinuje..mam edge pokazuje umts,w plusie mam umts pokazuje gprs.plus

  • 0

    38. ~  2009-04-28 23:20:56  host: public25998.xdsl.centertel.pl

    branding rebranding ...

  • 0

    39. ~polonistka  2009-04-29 08:31:38  host: public13925.xdsl.centertel.pl

    branding rebranding - może jeszcze po chińsku zaczną mówić a tumany będą się cieszyć ... przecież obowiązuję USTAWA O OCHRONIE JĘZYKA POLSKIEGO

  • 0

    40. ~blue  2009-04-29 08:54:50  host: 91.192.78.161

    Po pierwsze jaka "Obca firma", FT ma tylko udziały w TP. Pokażcie mi spółkę w PL, w której nie ma udziału kapitału zagranicznego! Co za KSENOFOBIA!! I wy chcecie żyć w Europie, kiedy tak boicie się wolnego rynku i konkurencji? A o co p. prezes UKE walczy?? Ruszcie głową!!

  • 0

    41. ~gusto  2009-04-29 14:05:15  host: public-gprs92764.centertel.pl

    hmmm.jeszcze kilkanaście dni temu było wszystko ok , a nagle odkładają to na przyszły rok? ciekawe czemu? zobaczyli wyniki za 1 Q09 ?

  • 0

    42.  2009-04-29 16:25:28

    "Pokażcie mi spółkę w PL, w której nie ma udziału kapitału zagranicznego!" Jest 70% takich spółek? Spółka to także warzywniak, firmy budowlane (nie mów mi tylko, że w budowlance większość to kapitał zagraniczny, bo to nie prawda).

  • 0

    43. ~dzetex  2009-04-29 17:29:47  host: 106-pra-4.acn.waw.pl

    Skoro zostalo to juz oficjalnie zapowiedziane to mogliby sie tego trzymac. Rok to dosyc dlugi okres czasu a neostrada zbyt dobrej marki nie ma. Mozliwe ze wyniki tutaj pokrzyzowaly im plany, ale ofert przelomowych nie mieli wiec nie ma co sie dziwic ze jest jak jest.

  • 0

    44. ~crock  2009-04-30 10:07:35  host: aavh38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    43. Ale przecież nie odwołują tego, tylko przesuwają w czasie.

Dodaj swoją opinię