Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP przetestuje Internet o prędkości 50 Mb/s

TP przetestuje Internet o prędkości 50 Mb/s

LuiN 15 Stycznia 2008 14:05

0 0

Telekomunikacja Polska jest gotowa do rozpoczęcia testu dostępu do Internetu o prędkości 50 Mb/s. Z pilotażu mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy nowego budynku na warszawskiej Woli, w którym została zainstalowana infrastruktura światłowodowa.

Dzięki współpracy z deweloperem JW Construction, Telekomunikacja Polska zainstalowała infrastrukturę światłowodową w nowym budynku na warszawskiej Woli przy ulicy Górczewskiej. Pozwoli to na uruchomienie multipakietu tp wraz z pilotem technicznym dostępu do Internetu o prędkości 50/10 Mb/s, w technologii FTTH (ang. Fiber to the Home). Test rozpocznie się, gdy developer przekaże mieszkania lokatorom.

Każdy z mieszkańców wspomnianego budynku ma możliwość wzięcia udziału w pilotażu, który potrwa do końca listopada. Wystarczy aktywować multipakiet tp 50 Mb/s, który podczas trwania pilota jest dostępny w specjalnejcenie 49 zł za miesiąc korzystania z usługi.




W ramach multipakietu tp 50 Mb/s osoby biorące udział w pilotażu mogą korzystać z:
dostępu do Internetu o prędkości 50/10 Mb/s poprzez modem Livebox FTTH,
videostrady tp
wideo na życzenie (ponad 1200 dostępnych tytułów)
telefonii internetowej tp - plan tanie rozmowy

Do testu TP wybrała nowy budynek, w którym znajduje się 265 mieszkań. Z oferty będzie więc mogło skorzystać kilkaset, głównie młodych osób, które stanowią według TP najlepszą grupę badawczą dla tego rodzaju usług.

Źródło tekstu: TP     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2008-01-15 14:22:53

    50 Mb/sek za 49 zł. mniam :)

  • 0

    3. ~atrid  2008-01-15 14:29:29  host: 212.66.73.2

    ciekawe od kiedy FTTH będzie w regularnej ofercie a nie tylko w testach...2012 ? na euro zdąrzymy ? :-)

  • 0

    4. ~ziomm  2008-01-15 14:59:31  host: gq94.internetdsl.tpnet.pl

    W orange.fr już jest od jakiegoś czasu (wprawdzie tylko w kilku miastach), ale cena komercyjna też jest całkiem... mniam;)

  • 0

    5. ~Chrome_TP  2008-01-15 15:05:30  host: 212.160.172.70

    Jeżeli nie zajmiemy się natychmiastową rozbudową sieci to zapomnijcie o dotrzymaniu czegokolwiek na te mistrzostwa ;p A jakoś póki co nie mamy mocnej motywacji w tym kierunku - a może alternatywni coś zbudują ? ;F

  • 0

    6. ~Marcin  2008-01-15 15:22:52  host: aedh2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dałbym nawet 150zł za to super sprawa, nawet niech osiągne 1/5 z tego to i tak bym szalał;)

  • 0

    7.  2008-01-15 15:29:15

    Miejmy nadzieję, że inni też wprowadzą tak szybki internet w rozsądnej cenie ! Oby !

  • 0

    8. ~znawca  2008-01-15 15:29:36  host: atropos.tpi.pl

    Dałbym za taką usługę nawet 200 zł, ale niestety to tylko pilotaż :(

  • 0

    9.  2008-01-15 15:31:12

    Poczekajmy kiedy Tele2 coś takiego udostępni. Chociaż kilku osobą. No przecież mogą trochę zainwestować:)

  • 0

    10.  2008-01-15 15:59:41

    Ciekawe, kiedy TPSA udostępni wszystkim u mnie na wsi NERWostradę, 20km od Pałacu Kultury i nauki. 21 wiek, a tu co wichura to kolejny drewniany słup pada....

  • 0

    11.  2008-01-15 16:37:37

    No w okresie promocyjnym cena ok. Po 2-3 miesiącach cena pewnie podskoczy będzie pewnie z 1000zł kosztowało znając TP ;-)

  • 0

    12.  2008-01-15 17:33:55

    piotrM: to jakaś plaga ostatnio ... osobOM

  • 0

    13. ~puma  2008-01-15 18:16:05  host: dof196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja mieszkam 7km od granicy; nie było wichury ani zadnej katastrofy a internet mi padł; potem padł mi telefon i kilka razy musiałem dzwonić do tpsy; Po jakims czasie miałem umówioną wizyte ale nikt do mnie nie przyjechał bo akurat Tpsa prowadził modernizacje systemu i wszystkie zgłoszenia wyparowało. Przyznam sie że technologia FTTH wygląda kusząco ale na coś takiego będziemy musieli poczekać jeszcze kilka lat. A tepsie na jakis czas podziękuje i chyba zmienie na WIMAXA z netii.

  • 0

    14. ~  2008-01-15 19:35:05  host: chv238.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mogliby przeprowadić inne testy - nizszych cen, tak jak ktos to ladnie napisal. Netia takie testy zrobila i wyszlo calkiem nienaganna.

  • 0

    15. ~mister  2008-01-15 22:12:30  host: chello089076192228.chello.pl

    o ja, jaka łaska, za pilotaz 49 zeta. przepraszam, czy mi sie zdaje czy netia ma net od 8,90? :D

  • 0

    16. ~k  2008-01-16 10:56:31  host: 212.160.172.70

    Do tych co chwalą alternatywnych niech wiedzą że większość z Was nie mogłaby mieć od nich internetu gdyby tepsa nie zrobiła sieci którą za grosze udostęnia i konsrwuje, a to nie daje motywacji do inwestycji których konkurencja nia ponosi, łatwo szczekać jak sie nic nie wie

  • 0

    17. ~nick  2008-01-23 23:42:24  host: ccd180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam nadzieję że 50/10 Mb/s nie oznaca że 50 topobieranie a 10 wysyłanie. QAlbo jeszcze okaże się że te 49 to pomułka i jest to limit transfertu spowodowany przeciążeniem sieci :-D

  • 0

    18. ~Mike  2008-01-30 21:57:34  host: aazi65.neoplus.adsl.tpnet.pl

    widać, że tpsa zaczyna coś działać w sprawie rozwoju sieci w Polsce. 50 Mb/s to jednak wydaje się trochę sporo jak na Polskie warunki. można by się zastanawiać czy przypadkiem nie rzucają się sami na zbyt głęboką wodę. oby im się udało. chociaz sam to bardziej śledzę poczynania Netii. Ci to co chwilę wyskakują z ciekawymi promocjami, które jakby nie patrzeć są jak najbardziej realizowalne. pozdrawiam

  • 0

    19. ~groman  2008-02-02 21:55:19  host: aayl96.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ja nie chcę nic juz więcej od tp, wychodzę z tego interesu. może i próbują rozwijać swoją ofertę, ale klienta mają w nosie, pokazują to na każdym kroku. dużo ciekawsza jest własnie np. netia, która się bardzo prężnie rozwija, ma ceny lepsze od tp no i człowieka traktują jak człowieka po prostu.

  • 0

    20. ~mister  2008-02-02 22:14:23  host: chello087206049021.chello.pl

    #16...szczekac? burzysz sie, ale sam chyba nie rozumiesz jkednej rzeczy. ze tepsa ma cholery obowiazek, umozliwic innym operatyorom funkcjonowanie na rynku, bo monopol jest zlem parszywym i o tym nei trzeba chyba mowic. po drugie, netia inwestuej kase w siec, nie tylko w nowych klientow, poczytaj troszke

  • 0

    21. ~telekomuna  2008-02-19 04:59:00  host: 63.96.141.163

    niech nikt mi nie wciska kitu, że alternatywni operatorzy nie inwestują w infrastrukturę. przecież co chwila słyszy się, że netia chce robić projekt, a tepsa jest przeciwna i nie chce współpracować. alternatywni operatorzy też działają. w takich granicach jak mogą.

Dodaj swoją opinię