Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP przekazała do UKE "kartę równoważności"

TP przekazała do UKE "kartę równoważności"

sirmark 30 Marca 2009 13:31

0 0

Telekomunikacja Polska przekazała do UKE tzw. kartę równoważności, która ma być alternatywą dla podziału funkcjonalnego, proponowanego przez regulatora.

Z naszych szacunków wynika, że wprowadzenie karty równoważności będzie się wiązało z kosztami od 110 do 300 mln zł. Natomiast podział proponowany prze regulatora ma kosztować około 750 mln zł - powiedział Maciej Witucki, prezes Telekomunikacji.




Zdaniem zarządu TP, kolejną przewaga karty równoważności jest możliwość szybszej odpowiedzi na problemy zgłaszane przez rynek. TP zakłada, że jest w stanie wdrożyć procedury, zawarte w karcie w ciągu dwóch lat. Podział funkcjonalny, proponowany przez UKE trwałby 5 lat od wdrożenia.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 45
  • 0

    26. ~  2009-03-30 22:37:16  host: oo6.ipartners.pl

    Ukenamuniu: koloryzujesz rzeczywiostosc, ale co ci pozostalo ;-P Gdybys byl tak skrupulatny, za jakiego sie uwazasz, to pewnie wiedzialbys, jak sie zaczelo... Ale Ty wiesz lepiej, wiec piszesz to co piszesz. Tym, ktorzy nie wiedza jak sie zaczelo: zaczelo sie od tego, ze pewnej wiosny zaczely sie prace w KE nad tym, by mozna bylo telekomy o znaczacej pozycji na rynku dzielic. Konsekwencja tych prac, byly prace we Wloszech (TI) i Szwecji (Telia) oraz wypowiedzi regulatorow w kilku krajach (np. Holandia) ze nie widza potrzeby. Konsekwencja tych prac sa prace w UKE, ale tez - o zgrozo - zadania SFR i Free we Francji, by podzielic FT. Co do tego co jest, a co nie ma. Nie ma usuwania uszkodzen w sieci TP. I nie wazne, czy jest to lacze wlasne czy w WLR/BSA. jak cos pierdyknie, to tylko cud moze sprawic, ze wroci do stanu sprzed pierdykniecia. Dlaczego tak jest? Ano dlatego, ze zarzad - jak sam prezes dzis byl laskaw powiedziec w GW - ma w nosie inwestycje, w tym odtworzeniowe. Ma byc kasa na dywidende dla FT i przy okazji dla pozostalych akcjonariuszy i szlus.

  • 0

    27. ~  2009-03-30 22:41:11  host: oo6.ipartners.pl

    A dla tych, ktorym nie szkoda czasu linka do kfitu &FTP: http://biuroprasowe.tp.pl/prf/116882/130210/karta-rownowaznosci. pdf

  • 0

    28. ~ukenamuniu  2009-03-30 23:03:28  host: 86-59-n1.aster.pl

    partner #27: a jaki jest Wasz "kfit"? A prawda, ten, w którym co chwila jako dowód winy pojawia się słowo "obstrukcja"

  • 0

    29. ~sky41  2009-03-30 23:04:01  host: nat-10.net-serwis.pl

    Prawda jest taka, że TP jest idealna... w ich oczach. A Ci co tu piszą żyją w szklanej wieży. Realia sa o wiele brutalniejsze. I tu Koledzy z TP odpowiedźcie DLA PRZYKŁADU: 1) ale czy TP np.podpisuje umowy zgodne z wzorami? 2) czy BSA działa bezawaryjnie, a zlecenia są realizowane w terminie? Życzę więcej realizmu!!! Bo macie z tym problemy...

  • 0

    30. ~sky41  2009-03-30 23:07:02  host: nat-10.net-serwis.pl

    I jeszcze jedno: rzekome inwestycje TP (NGN, itp.). Mrzonka i zwykła demagogia: fakt jest taki, że TP zaczęła inwestować dopiero w środowisku konkurencyjnym (zobaczcie na raporty roczne). Czyli wniosek ECTA jest słuszny.

  • 0

    31. ~sky41  2009-03-30 23:10:26  host: nat-10.net-serwis.pl

    Ukemamuniu: „LLU- kilka milionów dostępnych linii a pobrano 0,07% (?), z sal kolokacyjnych można zrobić kręgielnie”; śmieszne, czy widziałeś te sale? TP niczego sama z siebie nigdy nie zrobiła. Miała obowiązek zapewniania sal wg.RUO2005, i co z tego, skoro podejście miała iście borucowskie (wszystko w d…). Przykłady można mnożyć, dajmy na to takie informacje ogólne. Niedługo minie 5 lat istnienia obowiązku i co: NIC!!! Zatem jeszcze raz: więcej realizmu, a nie nieustanna demagogia

  • 0

    32. ~  2009-03-30 23:10:33  host: oo6.ipartners.pl

    Moj kfit? Rozczaruje Cie piekny Panie. Nie ma takiego, chyba ze liczyc bedziesz kfity w Waszym CRM zwiazane z awariami mojej linii. Tych jest duzo ;-P Jestem po prostu "zadowolonym" do granic ludzkiej wytrzymalosci klientem &FTP...

  • 0

    33. ~  2009-03-30 23:14:32  host: oo6.ipartners.pl

    Ukenamuniu, jak rozumiem do #26 nie wnosisz zastrzezen ;-P

  • 0

    34. ~ukenamuniu  2009-03-30 23:18:36  host: 86-59-n1.aster.pl

    sky41: środowisko konkurencyjne zrobiło się w 2006, ale nie dlatego, że powstało UKE (decyzje w sprawie ofert zostały wydane przez URTiP a UKE ponowił je na swoich znakach), lecz dlatego, że w latach 2003-2005 TP wydawała po ok 4mld zł na wymianę analogowych systemów komutacyjnych i transmisyjnych na cyfrowe.

  • 0

    35. ~ukenamuniu  2009-03-30 23:35:33  host: 86-59-n1.aster.pl

    partner #33: ad.26? Też jesteś ze stronnictwa bicia w bębny, nominowania do tytułów i budowniczych pomników? Rzeczywiście masz rację, niewiele mi pozostało i może nie zdążę napisać po wygranej TP w Sądach i ETS, że cyt. "Marmurowe bębny potoczyły się i zamarły w bezruchu, świergot ptaka wypełnił pustą przestrzeń".

  • 0

    36. ~  2009-03-30 23:39:02  host: ip-94-42-20-240.multimo.gtsenergis.pl

    #34 Ukenammuniu, powiedz, ze zartowales z tymi wytkami TP w latach 2003-2005 na wymiane central ;-) A jesli nie zartowales, to po prostu bredzisz o tych 4 mld pln co roku w latach 2003-2004. Fakty sa takie: w 2002 roku capex fix line w TP wynosil 2245 mln pln, w 2003 roku 2868 mln, w 2004 roku 2224 mln, w 2005 roku - 1815 mln. Jak chesz to sprawdz w raportach rocznych....

  • 0

    37. ~  2009-03-30 23:43:02  host: oo7.ipartners.pl

    #35 Ukenamuniu, masz dzis zly dzien? Gdzie mi do wielkiego prezesa i jego chinskich przyslow. A cytat piekny, chyba mam kolejna zaleglos w czytaniu ksiazek ;-) Obiecuje, ze nadrobie ;-)

  • 0

    38. ~Chrome_TP  2009-03-31 10:48:54  host: abul24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ad 29 p.1 jeśli chodzi o umowy musisz być bardziej precyzyjny - umowy na co konkretnie ;) p.2 BSA się psuje jak każda inna usługa(awarie sprzętu) a to że pada częściej wynika z prostego faktu że alt op przeważnie pcha po linii wyższą opcję prędkości niż linii jest w stanie stabilnie trzymać i przeważnie działa... przez jakiś czas podczas gdy TPSA by od razu po 1 monterze powiedziała klientowi albo pan zmniejsza albo próba zmiany linii albo papa podczas gdy alt op będzie się starał trzymać klienta na tej linii jak najdłużej bo to jest w jego interesie - co z tego że co rusz zleca wysłanie technika który i tak nic nie poradzi na słabą infrę - co do czasów realizacji to odstrzeliłeś sobie stopę, bo te sa realizowane bardzo szybko i mniej więcej klasie uslug odpowiadają usuwaniu uszkodzeń klientów biznesowych gdzie np przy neo tak nie ma czyli ci po BSA mają w tym konteście lepiej od TPsowych - a to że się gdzieś ktoś czasem z monterów nie wyrobi też ma się prawo zdarzyć zwłaszcza jeśli w rejonie była awaria i gości tam "zasypano" wnioskami o wizytę (wiadomo człowiek się nie rozerwie przecie na pół :P) a jak ktoś powie to zatrudnijcie sobie więcej kadry to się będę smiał. (gorzko) ;] Ad 31 - tak stworzono sale i ich wykorzystanie jest właściwie statystycznie znikome - ale to nie jest już brocha TP że alt opy nie chcą lub nie umieją rozreklamować usług wlr,bsa na sensowną skalę - a przypomnijmy UKE chiał swego czasu nałożyć karę - bo jest za mało WLR i chciał przywalić ją TP-sie ze względu na nieudolność sprzedawania tych usług tylko po stronie alt opów (no bo co może nasza firma miała jeszcze prowadzić dział reklamy WLR, BSA za nich ? - wolne żarty). Ad 26 powiem krótko odnośnie usuwania uszkodzeń - (jak coś pierdyknie) - są awarie i się je usuwa sprawnie - nie raz sam dzwoniłem do lokalnego zioma aby ruszył gdzieś grupę bo istniało podejrzenie awarii(po kilku sygnałach z infolinii) i później to naprawiano a w przeciągu ostatnich 3 lat znacząco skrócono czas n

  • 0

    39. ~ukenamuniu  2009-03-31 20:56:28  host: 86-59-n1.aster.pl

    Chrome: Nie miałem czasu odpowiedzieć na pytania/zarzuty. Widzę, ze się tym zająłeś. OK, ale budowane w latach 2007-2008 i obecnie sale kolokacyjne nie służą do interkonektu (bo jest) ani do BSA, czy WLR (bo nie wymagają). Były zamawiane pod LLU (uwolnienie pętli lokalnej)- operatorzy bedą w nich stawiali DSLAMy dla własnej np. Netiastrady. W LLU nie ma sensu przedłużanie linii bo wzrasta tłumienność i dlatego DSLAMy (czy inne urzadzenia) powinno się posadawiać jak najbliżej abonenta (ADSL 2+ "skraca" wprawdzie linię, ale po co tracić na przepływności). Przy LLU dla UKE (i opów) istotna jest liczba uwolnionych (mozliwych do rozbudowy) przełącznic,zktórych opy biorą linie abonenckie i sal kolokacyjnych w tych obiektach. Nie słyszałem reklam np. Netii dot. LLU. Sky41 napisał o LLU, że NIC!! Dlatego napisałem o kręgielniach- sale czekają. To Netia NIC!!

  • 0

    40. ~sky41  2009-03-31 22:50:24  host: nat-10.net-serwis.pl

    ad.p.39: budowane w latach 2007-2008 sale kolokacyjne? Oświać ile? Nie wiem, ale chyba N.sprzedaje LLU...

  • 0

    41. ~sky41  2009-03-31 22:51:09  host: nat-10.net-serwis.pl

    I niech żyje frakcja TP! Szkoda tylko, że posługują się demagogią:)

  • 0

    42. ~n  2009-03-31 23:13:22  host: xdsl-11606.wroclaw.dialog.net.pl

    41. A wg. Ciebie ile tych sal jest. Piszesz o demagogii, więc pewnie wiesz. No chyba, że nie wiesz... ;-) Alternatywa wyboru, czyli Netia wykorzystuje LLU do reklamy. Działa to tak: przychodzi podniecony klient, zamawia 4 mb, a poźniej już... schemat, ze 4 Mb sie nie da i dają 1 Mb w tej samej cenie co tp i na dłuższy okres bo 18 m-cy. To tak jak w Media Markt plazma za 1 zł. Obawiam się, że w LLU nie o to chodzi :/

  • 0

    43. ~Chrome_TP  2009-04-01 11:12:31  host: agd106.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A faktycznie rypłem się znacznie - chodziło naturalnie o LLU nie WLR :P (chociaż WLR też jakichś rekordów popularności nie bije).

  • 0

    44. ~Greg  2009-04-02 11:46:31  host: 212.160.172.70

    sky41 jesteś doskonałym przykładem gościa, który nie jest zorientowany dostatecznie w temacie i tylko krzyczy publicznie. Odnosnie sal kolokacyjnych pod LLU sprawa jest bardzo prosta. Są one budowane na wniosek operatora korzystającego. Nie ma wniosków operatorów = nie ma sal kolokacyjnych. Jest to ekonomicznie uzasadnione, ponieważ w przeciwnym wypadku TP musiałaby wybudować tysiące sal kolokacyjnych, z których w większości nie korzystaliby operatorzy. Wedy koszty ich budowy poniesliby abonenci TP. Jest to ocziwsty absurd. Nie jest równiez prawdą, iż TP blokuje dostęp. Obecnie (oczywiście na wniosek operator) TP umożliwiła potencjalny dostęp do ponad 2,5 mln abonentów TP poprzez dostęp do ok 200 przeważnie najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w sieci TP.

  • 0

    45. ~ukenamuniu  2009-04-18 14:20:01  host: 86-59-n1.aster.pl

    #41 sky 41: a nie znasz innej frakcji? A'propos "kfita" (cyt. z #27), baby, bębna i potakiwaczy http://www.youtube.com/watch?v=vdyNCd-mmRY

Dodaj swoją opinię