Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP przegrywa z DPTG w pierwszej instancji austriackiego sądu

TP przegrywa z DPTG w pierwszej instancji austriackiego sądu

WitekT 9 Listopada 2011 17:42

0 0

Wiedeński Sąd Gospodarczy, orzekając jako sąd I instancji, nie uchylił wyroku częściowego arbitrów z 24. sierpnia 2010 roku w sporze pomiędzy Telekomunikacją Polską i DPTG. Decyzja sądu nie jest prawomocna. Od wydanego dziś orzeczenia, TP przysługuje odwołanie do sądu apelacyjnego w Austrii.

Szerzej o wyroku Sądu Arbitrażowego, na podstawie którego TP musi zapłacić DPTG prawie 1,6 mld zł, szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Spółka ma na zaskarżenie orzeczenia 4 tygodnie od dnia jego doręczenia. W przypadku zaskarżenia wyroku, apelacja TP będzie rozpoznana nie wcześniej niż w 2012 roku. Od wyroku sądu apelacyjnego stronom przysługuje możliwość wniesienia o kasację do austriackiego Sądu Najwyższego.
Zapoznajemy się z wyrokiem, już jednak jego pobieżna analiza pozwala na stwierdzenie, iż są podstawy do apelacji. Wyrok jest słabo uzasadniony, sąd zupełnie nie odniósł się do naszego głównego argumentu o sprzecznym z porządkiem publicznym wzbogaceniu się DPTG, a pozostałe nasze argumenty zostały po prostu odrzucone, bez podania przyczyn - powiedział Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Grupy TP.

Zgodnie ze stanowiskiem polskiego sądu rozpoznającego sprawę o stwierdzenie wykonalności wyroku częściowego arbitrów, dzisiejsze orzeczenie sądu austriackiego nie będzie miało wpływu na postępowanie w Polsce. 22 lipca Sąd Okręgowy w Warszawie zawiesił postępowanie do czasu prawomocnego zakończenia postępowania o uchylenie wyroku arbitrażowego. Decyzję o zawieszeniu postępowania w sprawie o stwierdzenie wykonalności wyroku częściowego arbitrów na terytorium Holandii podjął również sąd w Amsterdamie.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2011-11-09 17:54:22

    a odsetki rosną:) Pewnie zakończy się to prawomocnym wyrokiem za jakieś dwa lata.

  • 0

    2. ~  2011-11-09 18:33:48  host: z58-05.opera-mini.net

    I tak ft pl to zaplaci..z odsetkami.mirekb

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet