Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP przegrała z UOKiK

TP przegrała z UOKiK

WitekT 3 Sierpnia 2005 21:31

0 0

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oddalił w środę odwołanie Telekomunikacji Polskiej od kary nałożonej na spółkę przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w wysokości 1 mln zł.

We wrześniu 2000 r. UOKiK uznał, że TP stosuje praktyki monopolistyczne wobec dwóch spółek: Antillephone NV oraz Antelecom NV. Chodziło o ograniczenie przez TP dostępu do usług audiotekstowych (połączeń z numerami o podwyższonej płatności, np. z numerem 0-700) w Polsce. Urząd nakazał TP przywrócenie międzynarodowych połączeń automatycznych z Antylami Holenderskimi. Polscy abonenci, na skutek działań TP, mieli możliwość korzystania z międzynarodowych usług audiotekstowych tylko za pośrednictwem telefonistki (tzw. ruch ręczny).

UOKiK zwrócił wówczas uwagę, że niemal równocześnie z zablokowaniem przez TP automatycznych połączeń międzynarodowych w zakresie usług audiotekstowych, rozpoczął działalność pierwszy na polskim rynku dostawca takich usług; zyskami z prowadzonej działalności dzielił się on z TP.
SOKiK rozpatrywał sprawę po raz drugi po tym, jak TP wniosła kasację do Sądu Najwyższego od jego pierwszego orzeczenia.

Wyrok nie jest prawomocny i przysługuje od niego odwołanie, co już zapowiedziała TP. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w swoim środowym wyroku nie uwzględnił zaleceń Sądu Najwyższego z poprzedniej kasacji, którą wniosła TP - powiedziała rzecznik TP Barbara Górska.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~poznaniak  2005-08-03 22:00:00  host: c9-252.icpnet.pl

  Male, a cieszy :-) (to tylko po 10 gr od abonanta)

 • 0

  2. ~stz  2005-08-04 08:12:26  host: dtf196.neoplus.adsl.tpnet.pl

  TP stosuje praktyki monopolistyczne nie tylko wobec tych dwóch spółek, ale również wobec całego społeczeństwa.

 • 0

  3. ~Polan  2005-08-04 09:04:18  host: proxy.toya.net.pl

  ah ah ah, super po prostu, to jak widzę już 5 lat temu zapadł pierwszy wyrok, a oni dalej się będą odwoływać, hyhy, no super po prostu

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-30-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet