Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP przegrała z UKE przed WSA ws. wyjaśnień do rynku 8

TP przegrała z UKE przed WSA ws. wyjaśnień do rynku 8

WitekT 5 Września 2007 16:13

0 0

5. września Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę Telekomunikacji Polskiej na postanowienie Prezesa UKE z 18. stycznia, utrzymujące w mocy wcześniejsze postanowienie z 5. grudnia 2006 roku w sprawie wyjaśnienia treści decyzji z 10. lipca 2006 roku rozstrzygającej, że na krajowym rynku świadczenia usługi rozpoczynania połączeń w stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej nie występuje skuteczna konkurencja, wyznaczającej TP jako przedsiębiorcę telekomunikacyjnego posiadającego znaczącą pozycję na tym rynku i nakładającej na nią określone obowiązki regulacyjne (rynek 8).

Podając ustne motywy rozstrzygnięcia Sąd wskazał, że w postępowaniu sądowoadministracyjnym badana jest legalność wydanych przez Organ rozstrzygnięć tj. zgodność z przepisami prawa materialnego i procesowego. Sąd nie dopatrzył się uchybień, które powinny skutkować uchyleniem zaskarżonego postanowienia.




Odwołując się do orzecznictwa Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczącego art. 113 kpa Wojewódzki Sąd Administracyjny podkreślił, że zakres wyjaśnienia treści decyzji jest każdorazowo wyznaczony zakresem rozstrzygnięcia przyjętego w jej treści i Organ nie może udzielać wyjaśnień, które wykraczałyby poza ten zakres. Sąd wskazał, że Organ wyjaśnia treść decyzji tak, jak ją rozumiał, a wyjaśnienie treści decyzji nie może zastępować zaskarżenia decyzji.

Z uwagi na powyższe, Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że rozstrzygnięcie ujęte w zaskarżonym postanowieniu było prawidłowe i przy jego wydaniu Prezes UKE nie dopuścił się uchybień wskazanych w skardze TP.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 0

    17. ~ukenamuniu  2007-09-05 22:44:23  host: nat-go2.aster.pl

    Rzeczywiście Witek mnie zrobił kasując fajny wpis. Wyszło na to, że już po mnie chyba jadą. Nic już nie będę mógł pisać, bo mi zawiążą rękawy.

  • 0

    18.  2007-09-05 22:45:55

    ukenamuniu: to jeszcze bardziej zaburzy komentarze. Niniejszym oficjalnie potwierdzam, że skasowałem jeden komentarz (a właściwie ładnych kilka pod kilkoma newsami, o takiej samej treści), więc ukenamuniu nie cierpi bynajmniej na schizofrenię, tylko się lekko numeracja przez to rozjechała. ;)

  • 0

    19. ~ukenamuniu  2007-09-05 22:52:55  host: nat-go2.aster.pl

    Witek: dzięki, bo już źle to wyglądało. A tak prywatnie: z jakiego drewna jest chatka i co pali Feler?

  • 0

    20. ~  2007-09-05 22:54:29  host: 128.241.44.221

    On – wcielone zło, czerwony „diabeł”. Jego skóra jest czerwona, zamiast dłoni ma wielkie czerwone szczypce. Nosi czarne wysokie buty z obcasem i różowe futro. Próbuje zniszczyć Atomówki za pomocą klątw, czarów i zaklęć. Jego ulubionym zajęciem jest aerobik i kąpiel w wannie. Tak naprawdę ma inne imię. Podobno jest tak straszne, że wszyscy boją się je wymówić. W żadnym odcinku nie zostało ujawnione. Nie raz mówi piskliwym głosem kobiety, a raz twardym męskim. Jest to zdecydowanie najgroźniejszy wróg Atomówek.

  • 0

    21. ~ukenamuniu  2007-09-05 22:57:04  host: nat-go2.aster.pl

    &#8211 - znów jesteś. Powtórz to z chatką i fajką

  • 0

    22.  2007-09-05 22:58:50

    ukenamuniu: nie wiem, ale ogólnie chyba to samo co na Poleczki i Pileckiego - serio. :D

  • 0

    23. ~ukenamuniu  2007-09-05 23:04:17  host: nat-go2.aster.pl

    Witek: serio? Dałeś mi do myślenia. Zostaw ten wpis 20. Będę miał alibi (chociaż Twoje potwierdzenie mojego zdrowia też cenię, ale to nie jest dowód)

  • 0

    24. ~ukenamuniu  2007-09-05 23:15:13  host: nat-go2.aster.pl

    no to masz Witku kłopot z adresu 128.241.44.221

  • 0

    25. ~  2007-09-05 23:39:22  host: fax74.internetdsl.tpnet.pl

    #24 i #26 a to co ? :D widać gimnazjalne zapędy :/ eh...

  • 0

    26. ~ukenamuniu  2007-09-05 23:43:39  host: nat-go2.aster.pl

    fax74 - gadasz do siebie? Z przemęczenia, czy po libacji? Antycypujesz? Przecież jak się wpisałeś, to #26 jeszcze nie było? Ale się odegrałem, co?

  • 0

    27. ~st  2007-09-10 10:54:13  host: inet20908na-0.eranet.pl

    Qrcze, a kiedy UKE zrobi cokolwiek innego, poza lataniem po sadach z TPSA?

  • 0

    28. ~mikołaj  2007-09-13 12:26:35  host: cpg231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w ogole cala ta afera z TP jest dla mnie nie zrozumiala. Dlaczego TP ma swojej konkurencji oddawac wlasne lacza, po stawkach glodowych?!

  • 0

    29. ~Mar  2007-10-05 16:03:02  host: cpp107.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Najsmieszniejsze jest to, ze UKE nie bardzo robi wyliczenia dla swoich decyzji, co pokazuje chocby sprawa audytu.

  • 0

    30. ~Mar  2007-10-05 16:04:25  host: cpp107.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A jesli uke wydaje decyzje bez wyliczen, to znaczy, ze albo jest niekompetentny, albo dziala w zlej wierze. Oba przypadki swiadcza o tym, ze cos jest nie w porzadku.

  • 0

    31.  2007-10-05 16:07:54

    Mar: wyliczenia UKE robił na podstawie benchmarków.

  • 0

    32. ~steve  2007-10-07 11:46:47  host: drz164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No to niech teraz uznajac wyniki audytu, nie opowiada bzdur, ze nie moze byc to podstawa zmiany stawek

  • 0

    33. ~steve  2007-10-07 11:47:22  host: drz164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    bo taka linia argumentacji uke jest kompletnie nielogiczna

  • 0

    34. ~787  2007-10-07 22:45:20  host: inet20909nb-1.eranet.pl

    coz. trzeba czekac niestety na zmiane warty w uke, bo z tego co widac obecna ekipa juz sie tak zapedzila w zwalczanie tepsy, ze zdrowy rozsadek odstawila zupelnie na bok

  • 0

    35. ~  2007-10-08 14:09:45  host: com166.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tylko, ze zmiana warty szybko raczej nie nadejdzie, a do tego czasu UKE sie bedzie o wszystko procesowac

  • 0

    36. ~  2007-10-08 14:10:24  host: com166.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Druga rzecz, to ciekawe jak potocza sie plany podzialu tepsy. Czy KE to klepnie i co na to kolejny rzad

Dodaj swoją opinię