Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP przegrała z UKE przed WSA ws. decyzji wyjaśniającej BSA

TP przegrała z UKE przed WSA ws. decyzji wyjaśniającej BSA

WitekT 30 Października 2007 18:10

0 0

29. października Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił dwie skargi Telekomunikacji Polskiej na postanowienia Prezesa UKE z 15. czerwca, wyjaśniające treść decyzji Prezesa UKE z 4. października 2006 roku.

Wyjaśniana treść rozstrzygnięcia dotyczyła zmiany w części decyzji Prezesa UKE z 10. maja 2006 roku, wprowadzającej z urzędu do stosowania przez TP ofertę ramową określającą warunki dostępu do lokalnej pętli abonenckiej poprzez dostęp do węzłów sieci telekomunikacyjnej na potrzeby sprzedaży szerokopasmowej transmisji danych.

Zaskarżone postanowienia w sprawie wyjaśnienia treści decyzji zostały wydane na wnioski złożone przez Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji oraz przez Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji.

Po rozpoznaniu powyższych spraw, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił obie skargi. Podając ustne motywy rozstrzygnięcia Sąd wskazał, że nie zasługuje na uwzględnienie zarzut TP co do naruszenia zaskarżonymi postanowieniami art. 15 Kodeksu postępowania administracyjnego (kpa) w związku z art. 156 § 1 pkt 2 kpa. W ocenie Sądu utrwalona linia orzecznicza wskazuje, że zgodnie z treścią art. 138 kpa Prezes UKE obowiązany był rozpatrzyć odwołanie dokonując merytorycznej i prawnej oceny zasadności rozstrzygnięcia ujętego w zaskarżonym postanowieniu i nie mógł natomiast w tym postępowaniu zastosować art. 156 § 1 kpa.
Odnosząc się do zarzutu wadliwego powołania Anny Streżyńskiej na stanowisko Prezesa UKE, Sąd wskazał na ugruntowane orzecznictwo w tym zakresie stwierdzając, że ta kwestia pozostaje poza badaniem w niniejszym postępowaniu.

Co do zarzutu TP dotyczącego naruszenia przez Prezesa UKE art. 113 § 2 kpa, poprzez merytoryczną zmianę wyjaśnianej decyzji, Sąd stwierdził, że taka sytuacja w niniejszych sprawach nie nastąpiła. Sąd podkreślił, że ramy wyjaśnianej decyzji zostały zakreślone bardzo szeroko, stąd też dopuszczalne i zasadne było wyjaśnienie treści decyzji przez Prezesa UKE tak, jak w zaskarżonych postanowieniach. Sąd podzielił argumentację prawną przedstawioną przez Prezesa UKE.

Oba wyroki nie są prawomocne.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1.  2007-10-30 18:31:56

  hehehe i bardzo dobrze- cieszę się niezmiernie...

 • 0

  2. ~  2007-10-30 20:33:03  host: ayw111.neoplus.adsl.tpnet.pl

  może to ktoś przetłumaczyć na polski, bo z tego prawniczego bełkotu nic nie można zrozumieć

 • 0

  3. ~ukenamuniu  2007-10-30 23:17:04  host: nat-go2.aster.pl

  Najciekawsze: "utrwalona linia orzecznicza" Sprawy ewentualnie wadliwego powołania p. Prezes nie rozpatruje się. A może już można?

 • 0

  4. ~ds  2007-10-31 09:00:24  host: 213.77.11.50

  @ukenamuniu: sąd stwierdził, że nie jest właściwy do orzekania o braku prawidłowości powołania p. prezes. Może ostudzi to zapał tpsy w powoływaniu się na to. W końcu nawet sądząc się z babcią o pietruszkę będą przy okazji powoływali się na wadliwe powołanie prezesa uke. Co do BSA to znam zdanie symaptyków tpsy - powinno to być ściśle zakazane, monopol dla tpsy na wieki...

 • 0

  5. ~zig  2007-11-08 22:44:14  host: dsb145.neoplus.adsl.tpnet.pl

  to jest srednio argument merytoryczny. Uke uzywa wciaz tych samych argumentow, majacych sie jak piesc do oka i jakos nikt z tego wiekszej afery nie robi

 • 0

  6. ~zig  2007-11-08 22:44:53  host: dsb145.neoplus.adsl.tpnet.pl

  pora sie chyba ze slepej niecheci do tepsy otrzasnac i spojrzec na sprawy realnie. UKE nie jest swiety...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-40-41.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet