Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP przegrała z UKE przed SOKiK ws. rynku 8

TP przegrała z UKE przed SOKiK ws. rynku 8

WitekT 5 Kwietnia 2007 20:20

0 0

4. kwietnia Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oddalił odwołanie złożone przez Telekomunikację Polską od decyzji UKE z 10. lipca dotyczącej ustalenia, że na krajowym rynku świadczenia usługi rozpoczynania połączeń w stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej nie występuje skuteczna konkurencja, wyznaczenia TP jako przedsiębiorcę posiadającego pozycję znaczącą na tym rynku oraz nałożenia obowiązków regulacyjnych.

Sąd w ustnych motywach rozstrzygnięcia stwierdził, iż:
tryb powołania Prezesa UKE nie mógł być przedmiotem badania przed SOKiK, gdyż Sąd ten nie jest zobowiązany do badania tej kwestii. Prezes UKE posiada akt powołania przez Prezesa Rady Ministrów i nie ma podstaw do podważania tego powołania,
Sąd przyjął tezę Prezesa UKE, iż wskazanie rynku właściwego polega na ogólnym określeniu usług,
ewentualne naruszenie przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego nie miały znaczenia w tym postępowaniu.
Szerzej o decyzji UKE wraz z jej uzasadnieniem pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~ukenamuniu  2007-04-07 00:16:14  host: nat-go2.aster.pl

    TP ma oczywiście pozycję znaczącą na rynku rozpoczynania połączeń w PSTN. Decyzja jedak nie tylko wyznacza pozycję TP na rynku, lecz również nakłada na TP obowiązki regulacyjne, w tym WLR. Usługa hurtowej odsprzedaży abonamentu (Wholesale Line Rental- nazywana przez UKE hurtowym dostępem do sieci TP)nie powinna być włączona przez UKE do rynku 8. W jednym kraju UE rozszerzono (ustawą)rynek 8 o WLR a w innym utworzono oddzielny rynek dla regulowania WLR. Rzeczywiście TP przegrała z UKE.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-86-28.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet