Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP przegrała z UKE przed SOKiK ws. kary za "telefon do planu"

TP przegrała z UKE przed SOKiK ws. kary za "telefon do planu"

WitekT 2 Kwietnia 2007 19:14

0 0

2. kwietnia Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oddalił odwołanie Telekomunikacji Polskiej od decyzji Prezesa UKE z 22. sierpnia 2006 roku w sprawie nałożenia kary w wysokości 50 tys. zł za nieprzedłożenie do akceptacji projektu zmiany cennika świadczonych usług w zakresie promocji pn. telefon do planu.

W niniejszej sprawie TP stała na stanowisku, iż nie było konieczne przedłożenie prezesowi UKE projektu cennika i regulaminu promocji telefon do planu, polegającej na udzieleniu abonentom TP rabatu przy zakupie wybranych modeli aparatów telefonicznych. Udzielenie rabatu wiązało się z koniecznością pozostawania przez abonenta w wybranym planie taryfowym przez określony czas. Odejście abonenta z danego planu taryfowego obligowało go do zwrotu udzielonego rabatu.

Prezes UKE uznał jednak, iż TP naruszyła przepisy Prawa Telekomunikacyjnego, nakazujące przedkładanie Prezesowi UKE projektów zmian w cennikach i nałożył na TP karę pieniężną w wysokości 50 tys. zł.
W odwołaniu do sądu TP zarzuciła decyzji Prezesa UKE naruszenie następujących przepisów:
art. 48 ust. 1 Prawa Telekomunikacyjnego, które miało istotny wpływ na wynik sprawy, poprzez przyjęcie, iż TP miała obowiązek przedłożenia Prezesowi UKE projektu cennika i regulaminu promocji pn. telefon do planu,
art. 40 § 2 Kodeksu Postępowania Administracyjnego, które miało istotny wpływ na wynik postępowania, poprzez pominięcie przy doręczaniu pism przez Prezesa UKE w postępowaniu administracyjnym ustanowionego w sprawie pełnomocnika,
art. 10 § 1 Kodeksu Postępowania Administracyjnego w związku z art. 7 Kpa, które miało istotny wpływ na wynik sprawy, poprzez ograniczenie prawa strony do udziału w postępowaniu i uniemożliwienie wypowiedzenie się pełnomocnikowi strony co do zebranych materiałów i dowodów.

Sąd nie podzielił zarzutów zawartych w odwołaniu TP i w ustnych motywach rozstrzygnięcia podał m.in., iż:
TP miała obowiązek przedłożenia przedmiotowego projektu regulaminu promocji do zatwierdzenia przez Prezesa UKE,
zarzut naruszenia art. 48 ust. 1 Prawa Telekomunikacyjnego jest bezzasadny, albowiem w niniejszej sprawie mamy do czynienia z tzw. transakcją wiązaną umowy sprzedaży telefonu z umową świadczenia usług telekomunikacyjnych,
wprowadzenie promocji pn. telefon do planu należy uznać jako zmianę cennika usług telekomunikacyjnych,
zarzut naruszenia przez Prezesa UKE przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego nie był trafny. Pełnomocnik TP miał możliwość zapoznania się z aktami postępowania administracyjnego. Ponadto Prezes UKE wyznaczył dodatkowy termin na zapoznanie się z zebranym w sprawie materiałem dowodowym.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1.  2007-04-02 19:32:31

  przegrała "z" UKE

 • 0

  2. ~poznaniak  2007-04-02 20:36:41  host: 213-238-105-108.adsl.inetia.pl

  Cieszy, ale to takie pyrrusowe zwycięstwo: tylko 50 000 PLN :-(

 • 0

  3. ~UFO  2007-04-02 21:15:39  host: dth114.neoplus.adsl.tpnet.pl

  No a po co maja przedstawiac skoro jak przedstawiaja to uke sabotuje wprowadzanie jakichkolwiek obnizek cen?! Zobaczcie na sprawe rozmow z rabatem!

 • 0

  4. ~UFO  2007-04-02 21:22:40  host: dth114.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Nabieranie ludzi na "dobro klientów" jest już nudne na maxa. Mogloby uke wymyslic jakąś lepszą ścieme.

 • 0

  5. ~saskielan  2007-04-02 22:32:37  host: dsg236.neoplus.adsl.tpnet.pl

  To po prostu stare dobre, sprawdzone metody propagandowe rodem z PRL. Nie ma się co dziwić W kończu nikomu tu przecież o niższe ceny nie chodzi. A to, że przy okazji tego całego zamieszania jakieś tele2 albo netia zarobi pare baniek... To przecież przypadek!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz ofertę Netii jako część oferty Grupy Cyfrowy Polsat?

Oferta Netii w sieci sprzedaży Cyfrowego Polsatu i Plusa

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet