Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP przegrała z UKE przed NSA ws. transmisji danych po LLU

TP przegrała z UKE przed NSA ws. transmisji danych po LLU

WitekT 27 Lipca 2007 11:21

0 0

25. lipca Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Telekomunikacji Polskiej dotyczącej decyzji o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej w celu świadczenia usług szerokopasmowej transmisji danych. Przedstawicielom TP nie spodobał się komentarz UKE do tego wyroku, który Urząd opublikował na swoich stronach internetowych.

NSA oddalił skargę TP od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 24. października 2006 roku, oddalającego skargę TP na decyzję UKE z 10. maja 2006 roku, dotyczącej umorzenia postępowania w sprawie wniosku TP o zatwierdzenie ramowej oferty dotyczącej dostępu do lokalnej pętli abonenckiej w celu świadczenia usług szerokopasmowej transmisji danych.

Jak napisał UKE w komunikacie, w ustnych motywach rozstrzygnięcia NSA wskazał, że skarga nie zasługuje na uwzględnienie. Odnosząc się do prawidłowości powołania Anny Streżyńskiej na Prezesa UKE NSA stwierdził, że nie jest właściwy do badania prawidłowości powołania tej osoby na prezesa UKE. Kwestia ta przekracza zakres kognicji NSA.

W komunikacie UKE napisano także, że sąd odniósł się do wcześniejszego wyroku NSA z 21. czerwca. NSA uzasadniając dzisiejszy wyrok stwierdził, iż nie dopatrzył się przyczyn nieważności, a sprawę rozpoznawał w granicach podstaw kasacyjnych wskazanych w skardze kasacyjnej. Sąd stwierdził, iż wadliwa skarga kasacyjna TP nie dała możliwości NSA skontrolowania wyroku WSA.
Skarga kasacyjna była wniesiona przez TP do NSA prawidłowo i dlatego mogła być przedmiotem rozprawy. Sąd, w ocenie Pełnomocnika TP, nie odniósł się w ogóle do kwestii prawidłowości lub nieprawidłowości skargi kasacyjnej TP. Należy podkreślić, iż Prezes UKE nie wniósł odpowiedzi na skargę kasacyjną w trybie prawnie przewidzianym, a na rozprawie Pełnomocnik UKE nie odnosił się do kwestii konstrukcji skargi. Dlatego dziwi ocena skargi kasacyjnej TP przez UKE w komentarzu prasowym, w trybie pozaprocesowym i bez żadnego uzasadnienia - powiedział Jacek Kalinowski, rzecznik Grupy TP.

Kalinowski podkreślił, że NSA rozpatrywał zwłaszcza kwestię nieważności postępowania przed WSA w świetle aktu powołania Prezesa UKE, jak również rozpatrywał kwestię swojej właściwości w sprawie oceny prawidłowości tego powołania.

TP nadal będzie podtrzymywać kwestię niewłaściwego powołania Prezesa UKE. Zdaniem TP, istotnym byłoby rozstrzygnięcie podstawowej kwestii procesowego umocowania organu regulacyjnego przez powiększony skład NSA, o co TP wystąpi. Ponadto podkreślam, iż niniejszy wyrok nie ma dla TP znaczenia merytorycznego w kwestii oferty dotyczącej lokalnej pętli abonenckiej - dodał Kalinowski.

Źródło tekstu: UKE, TP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 8
 • 0

  1. ~mirekb  2007-07-27 11:38:44  host: bky211.neoplus.adsl.tpnet.pl

  a myslalem ze Pani Aniana wakacjach albo imieninach a tu az milo sie czyta;-)zobaczymy tylko co z tego będzie..

 • 0

  2. ~ja  2007-07-27 12:00:18  host: 88.156.63.22

  tepsa moglaby juz przestac sie kompromitowac.

 • 0

  3. ~vxcg  2007-07-27 12:24:36  host: aoa42.internetdsl.tpnet.pl

  i dlatego ich wszyscy lubią..

 • 0

  4.  2007-07-27 14:37:27

  Kolejna wpadka prawnikow z TP - jak dla mnie tyle razy dali ciala, ze juz dawno powinni zostac wymienieni na "nowszy model"

 • 0

  5. ~ukenamuniu  2007-07-27 21:26:21  host: nat-go2.aster.pl

  Już kiedyś napisałem, że nie podoba mi się komentarz uke do wyroku (wtedy chyba TP wygrała lub była to negatywna opinia KE)- komentarz typu: A JEDNAK zdaniem Prezesa UKE... WitekT mnie wtedy skrytykował, że na swojej stronie uke może komentować jak chce. Tak, ale to jest płaskie i prymitywne. Akurat dla tumanów, którzy dają sobą powodować, ciesząc się: brawo Pani Aniu, dokopać tepsie...

 • 0

  6. ~MFS  2007-08-07 13:31:50  host: dsu3.neoplus.adsl.tpnet.pl

  nawet NSA zdazaja sie kwiatki jak widac. Niestety w kwestii czynnosci procesowych, jezeli prawda jest, co mowi TP, to jest to kompromitacja sadu.

 • 0

  7. ~DJ  2007-08-09 12:52:17  host: inet20908na-1.eranet.pl

  Szczerze mowiac, to malo istotne sa te wszystkie procesy i procesiki. Istotne jest to, ze UKE nie ma zadnej wizji regulacji rynku. Żadnego pomyslu, co z tym rynkiem zrobic.

 • 0

  8. ~DJ  2007-08-09 12:57:12  host: inet20908na-3.eranet.pl

  To jest porazajace, a do tego jeszcze rzad w gazetach opowiada, jaka to super robote wykonuje UKE.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet