Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP przegrała w sądzie z URTiP

TP przegrała w sądzie z URTiP

WitekT 17 Grudnia 2004 13:55

0 0

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozpoznał 15 grudnia br. cztery sprawy odwołań Telekomunikacji Polskiej S.A. od decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty z dnia 30 czerwca 2003 r. w sprawie zmiany umów o połączeniu sieci zawartych pomiędzy TP SA a Pilicką Telefonią Sp. z o.o.

Decyzjami tymi Prezes URTiP umożliwił abonentom TP SA korzystanie z usług wdzwanianego dostępu do Internetu za pomocą numeru dostępowego Pilickiej Telefonii. TP SA wniosła odwołania od decyzji zarzucając każdej z nich naruszenie przepisów Prawa Telekomunikacyjnego, przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego, przepisów ustawy o podatku od towarów i usług, jak też nieuwzględnienie faktu istnienia oferty ramowej TP SA, mającej istotny wpływ na treść zaskarżonych decyzji.
Wydanymi wyrokami Sąd oddalił każde z odwołań TP SA. Podając ustnie motywy swoich rozstrzygnięć Sąd nie podzielił żadnego z zarzutow TP SA, w szczególnści zaś uznał, iż brak jest podstaw do kwestionowania ustalonych decyzją administracyjną stawek opłat w rozliczenia pomiedzy operatorami, jak też samego modelu rozliczeń. Nie podzielił także poglądu pełnomocnika TP SA, iż zatwierdzona oferta ramowa ma wpływ na zawarte pomiędzy operatorami i TP SA umowy o połączeniu sieci oraz na wydane decyzje Prezesa URTiP, zastępujące te umowy.

Powyższe orzeczenia Sądu mają istotne znaczenie dla dalszego rozwoju konkurencji na rynku telekomunikacyjnym w Polsce oraz dla dalszej liberalizacji tego rynku. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, utrzymując w mocy decyzje regulacyjne Prezesa URTiP wyraźnie wskazał, iż nie ma przyzwolenia dla wykorzystywania przez TP SA swojej znaczącej pozycji rynkowej, poprzez niedopuszczanie do rynku innych operatorów, chcących świadczyć usługi abonentom TP SA.

Źródło tekstu: URTiP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-148-23.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz promocję "Zostajesz - Dostajesz" Virgin Mobile?

Dodatkowe gigabajty w Virgin Mobile

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet