Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP przegrała w sądzie w sprawie 0-801

TP przegrała w sądzie w sprawie 0-801

WitekT 28 Listopada 2005 20:57

0 0

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił apelację Telekomunikacji Polskiej od decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie pobierania przez spółkę dwóch opłat abonamentowych za numery 0-801.

Decyzja sądu apelacyjnego nie jest prawomocna i TP może od niej wnieść skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego.
W lipcu 2003 roku UOKiK uznał, że pobieranie od klientów infolinii zaczynających się od numeru 0-801 przez TP dwóch opłat abonamentowych jest praktyką monopolistyczną i zakazał jej stosowania. Jeden abonament był wówczas pobierany przez TP za samo udostępnienie numeru 0-801. Gdy firma chciała mieć numer, który można np. łatwo zapamiętać dzięki prostej kombinacji cyfr (tzw. złoty numer), TP pobierała dodatkową opłatę.

Prezes UOKiK Cezary Banasiński podkreślił wówczas, że opłaty za numer "na życzenie klienta" są ponadczterokrotnie wyższe od opłat za numer zwykły. Praktyka podwójnej kwalifikacji numeru przynosi więc TP wymierne korzyści finansowe - mówił.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~poznaniak  2005-11-28 22:07:45  host: c26-19.icpnet.pl

    "jest praktyką antymonopolistyczną" ??? what does mean "antymonopolistyczna praktyka" ?

  • 0

    2.  2005-11-28 22:28:52

    poznaniak: masz rację - błąd. Dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawione! :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-128-172.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jakiej technologii wykonany jest wyświetlacz w Twoim głównym telefonie?

Apple chce sam produkować ekrany do smartfonów

 

Zobacz wynik | Opinie (8)

Archiwum Ankiet