Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP przedstawi UKE plan wspierania inwestycji

TP przedstawi UKE plan wspierania inwestycji

sirmark 18 Czerwca 2008 17:18

0 0

Telekomunikacja Polska w ciągu kilku tygodni przekaże UKE swój projekt założeń wspierania inwestycji w telekomunikacji, poinformował agencję ISB dyrektor pionu współpracy regulacyjnej Grupy TP Maciej Rogalski. Plan ma polegać na preferencjach dla operatorów inwestujących w infrastrukturę.

"W grę nie wchodzi raczej ochrona inwestycji, albo zwolnienia podatkowe" - przyznał Rogalski. TP rezygnuje z takich rozwiązań m.in. z powodu polityki regulatora europejskiego (Komisja Europejska ukarała za podobne regulacje Niemcy). Pomysł TP polega na tym, żeby ceny dla poszczególnych rozwiązań były uzależnione od ich wydatków na infrastrukturę.

Załóżmy, że wyjściowa cena LLU w ofercie ramowej to 36 zł, ze względu na inwestycje ponoszone przez TP mogłaby zostać nieco podniesiona - powiedział Rogalski. Przyznał, że niższą cenę za takie uwolnione łącze mógłby ponieść operator, który sam ponosi koszty związane z inwestycjami.
Rogalski przyznał, że propozycje które do UKE zgłosi telekom mogą wymagać szerszych konsultacji, w tym uzgodnień z innymi regulatorami (np. UOKiK).

Grupa TP miała 681,00 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2008 roku wobec 518,00 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 4.527,00 mln zł wobec 4.440,00 mln zł rok wcześniej.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~okej  2008-06-18 20:31:38  host: nat-224-245.man.bydgoszcz.pl

  uwazam ze to dobry pomysl no i czytelna deklaracja wspolpracy z innymi operatorami w oparciu o jasne i sprawiedliwe reguły gry - inwestujesz - oplaci ci się. w sumie troche tak jak w ich piłkarskiej loterii: kupujesz neo - mozesz wygrac kase :) no tyle ze w loterii trzeba mieć jeszze trochę szczescia..

 • 0

  2. ~ukenamuniu  2008-06-18 23:23:33  host: 86-59-n1.acn.waw.pl

  Jak może być z UKE "współpraca regulacyjna"? Są jakieś "relacje regulacyjne" - i tak się nazywa Pion Dyr Macieja Rogalskiego.

 • 0

  3. ~ukenamuniu  2008-06-19 09:10:58  host: 212.160.172.70

  Sprawdziłem- rzeczywiście "współpracy", dziwne...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet