Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP proponuje kompromis

TP proponuje kompromis

LuiN 6 Listopada 2008 08:17

0 0

Anna Streżyńska, prezes UKE, dąży do podziału Telekomunikacji Polskiej na część hurtową i detaliczną. TP wyszła z propozycją kompromisu. We wtorek odbyło się spotkanie w tej sprawie pomiędzy regulatorem a przedstawicielami operatora - pisze Puls Biznesu.

Jak udało się ustalić Pulsowi Biznesu, TP proponuje, by nieformalnie wydzielić pion zajmujący się współpracą z operatorami i otoczyć go tzw. chińskim murem. Jego pracownicy nie mieliby styczności z pozostałą częścią firmy, ich system motywacyjny i procedury byłyby nakierowane na to, by tak samo traktować operatorów alternatywnych jak TP.




Operatorzy alternatywni dostawaliby też te same informacje co TP w zakresie na przykład danych dotyczących dostępu technicznego do sieci. Operator chce też szkolić pracowników, by nie stosowali praktyk dyskryminacyjnych. Proponuje też wprowadzenie wskaźnika KPI, który monitorowałby na bieżąco jakość i czas świadczenia przez TP usług dostępu do sieci operatorom alternatywnym.

Rozpoczęliśmy rozmowy z TP. Propozycja operatora wymaga bardzo dokładnej analizy, ponieważ chcielibyśmy uniknąć sytuacji, kiedy okaże się, że jest to proces pozorowany lub jego wyniki będą absolutnie różne od oczekiwanych - mówi Anna Streżyńska.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9. ~  2008-11-06 10:51:37  host: 89.187.250.138.ip.airbites.pl

    a co to jest "poslka"?

  • 0

    10. ~  2008-11-06 10:56:42  host: 89.187.250.138.ip.airbites.pl

    Takie rozwiazanie wyglada jak podział funkcjonalny TP. Ale gdzie w takim razie tkwi haczyk? To niestety wie tylko TP :)

  • 0

    11. ~J  2008-11-06 11:14:07  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    Widziałem taki kompromis w wydaniu "długonogiego" w Walecznym Sercu z Gibsonem.

  • 0

    12.  2008-11-06 14:48:04

    "Procedury byłyby nakierowane na to, by tak samo traktować operatorów alternatywnych jak TP" czyli otwarcie przyznają, że obecnie nie traktują wszystkich na równi. Dzielić gamoni!

  • 0

    13.  2008-11-06 20:07:20

    podzielono z sukcesem Orlen, mozna podzielic i tego molocha, intrygujaca kretynski ten pomysl z "chinskim murem" rozumiem, ze to pomysl wymyslony na przedmiesciach Paryza

  • 0

    14. ~ukenamuniu  2008-11-06 22:51:11  host: 86-59-n1.aster.pl

    4madzik. Oprócz hasła Chinese Wall w Wikipedii polecam inny opis: The ethical (not physical) barrier between different divisions of a financial (or other) institution to avoid conflict of interest. A Chinese Wall is said to exist, for example, between the corporate-advisory area and the brokering department to separate those giving corporate advice on takeovers from those advising clients about buying shares. Język wskazuje na to, że termin z innych przedmieść (o ile z nich).

  • 0

    15. ~Mike  2008-11-07 04:01:34  host: dynamic-78-8-131-192.ssp.dialog.net.pl

    TeleFranca znów wymyśla kolejne idiotyzmy by uniknąć gilotyny. Pomysł jest tak głupi, że w piaskownicy można zasłyszeć lepsze.Od kuchni współpraca z TeleFrancą wygląda tak, że oni manipulują klientem jak "legendarni" naciągacze z Tele2. Mój krewny (80 lat) miał WLRa w Dialogu - abonament za 17,50 zł, zadzwoniła TeleFranca, "umowa się panu kończy z telekomunikacją i dołączymy telefon". Dziadek nogi za pas, w taksówkę i do Telepunktu podpisac umowę ze złodziejami.Jak się pytam, co to do k.n. w ogóle za praktyki??? I ta cena minuty w Orange, no po prostu cud miód dla frajerów.

  • 0

    16. ~Mike  2008-11-07 04:03:53  host: dynamic-78-8-131-192.ssp.dialog.net.pl

    Aha, zapomniałbym, w ogóle nie dzwowniącemu dziadkowi zapięli przy okazji tp250 za 70 zł.Postawa godna pochwały!

  • 0

    17. ~  2008-11-07 09:20:31  host: 212.160.172.70

    Wypowiedzi prawie wszystkich powyższych osób świadczą o kompletnym braku znajomości tematu. To, co zaproponowała TP jest właśnie formą uwzględnienia podstawowych zasad i celów podziału funkcjonalnego. A jak Wy sobie wyobrażacie ten podział??? Przecież podział funkcjonalny to nie wydzielenie odrębnego podmiotu prawnego tylko wydzielenie odrębnej jednostki wewnątrz TP i zastosowanie zasad niedyskryminacji (co właśnie proponuje TP)...

  • 0

    18.  2008-11-07 09:23:32

    17: ja bym się chciał dowiedzieć ile te działania kosztują...

  • 0

    19. ~  2008-11-07 10:46:43  host: 212.160.172.70

    18: z pewnością mniej niż kwoty szacowane przez UKE i jej doradców (bo zakres tego działania jak wynika z opisu jest węższy). Ale jeśli ma to służyć osiągnięciu tego samego celu to dlaczego się temu nie przyjrzeć? Na zimno, bez zbędnych emocji, którymi targana jest AS.

  • 0

    20.  2008-11-07 10:53:13

    19: no ale ile? Konkretnie...

  • 0

    21. ~get  2008-11-07 12:26:52  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    dokładnie !!! UKE nie powinno się układać z oszustami i złodziejami z TP !

  • 0

    22. ~Chrome_TP  2008-11-07 14:45:48  host: 212.160.172.70

    Get a dowody na te twe rzekome oszustwa i kradzieże to masz czy tak tylko po próżnicy kłapiesz dziobem ? :> No bo jeśli masz i ich nie udostępniasz policji to też podpadasz pod paragraf ;] co do powyższych informacji i postów to oczywiste że grupa TP będzie chciała ten proces spowolnić lub zatrzymać (chyba tylko naiwni liczą na to że będzie inaczej) a to nawet z najprostszej przyczyny, że każda większa reorganizacja na taką skalę wprowadza chaos początkowo nie do opanowania i zgrzyty których zazwyczaj nie da się za wczasu przewidzieć(mieliście przedsmak tego podczas wprowadzania BSA a tu mówicie o operacji na jeszcze większą skalę) - a to przekłada się na wiele rzeczy np. czas realizacji usterek, a to już bezpośrednio dotyczy klienta. To oczywiście drobna sprawa ale zarówno wy jak i UKE o tym nie myśli lub nawet nie bierze pod uwagę a później ma pretensje ;]

  • 0

    23. ~Chrome_TP  2008-11-07 15:37:55  host: 212.160.172.70

    + to jest bardzo dobry logistycznie ruch ze strony TP, bo jeśli UKE nie wykaże zainteresowania takimi rozmowami i tak z marszu je odrzuci a, które to propozycje "mogą znacząco wpłynąć zarówno na pozycję TP klientów jak i alt opów" to przy późniejszych odwołaniach się od późniejszych decyzji to dobry argument przeciwko nim iż UKE nie było zainteresowane polubownym załatwieniem sprawy i zastosowało środki które wcale nie były uzasadnione - no bo konkretne propozycje padły i to uke zdecydowało się ich nie wykorzystać a o ile pamięć służy to właśnie ich rzekomym brakiem się podpiera UKE dążąć do podziału czyż nie ? także nawet jeśli propozycje TP nie przejdą to i tak w pewien sposób UKE sobie strzeli samobója :>.

  • 0

    24. ~homo_googleticus  2008-11-07 19:46:52  host: user-89-108-251-31.mobile.playmobile.pl

    Dyskusja powinna być krótka. `Mieczów ci u nas dostatek. Ale i te przyjmiemy na znak nieuniknionego zwycięstwa'. `(|:-) Nagłówek z PB: Tepsa wyciąga rękę do Anny Streżyńskiej. Ja im mogę podać nogę `(|:-) Z innych pozytywnych informacji za Pulsem Biznesu: Analitycy Goldman Sachs obniżyli wycenę TP SA o 9,9 proc. do 23,60 zł.

  • 0

    25. ~homo_googleticus  2008-11-07 19:48:10  host: user-89-108-251-31.mobile.playmobile.pl

    Z opisu nie wynika jednoznacznie status operatora Orange. Alternatywny czy nie?

  • 0

    26. ~Chrome_TP  2008-11-08 01:31:47  host: ago129.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Patrząc pod kątem zawartych umów między TP a Orange, to wynika że Orange jest alternatywny (umowy pozawierane są na tych samych zasadach co inni opowie i warunkach ustalonych odgórnie przez UKE).

  • 0

    27. ~mik  2008-11-08 09:59:38  host: dol149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tak wlasnie dziala podzial w BT !

  • 0

    28. ~homo_googleticus  2008-11-09 21:31:34  host: user-89-108-244-142.mobile.playmobile.pl

    A gdyby tak, zamiast otaczać parawanem część `infrastrukturalną', otoczyć `ludowokoreańską kurtyną' część usługową? Po jej `padnięciu' podział z definicji `funkcjonalny' zamieni się de facto w `strukturalny' i wszyscy będą usatysfakcjonowani.

Dodaj swoją opinię