Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP próbuje zahamować spadek przychodów z telefonii stacjonarnej

TP próbuje zahamować spadek przychodów z telefonii stacjonarnej

LuiN 29 Maja 2008 16:10

0 0

Telekomunikacja Polska od 1. czerwca aktualizuje oferty, dodaje nowe usługi i jeden nowy plan taryfowy dla klientów telefonii stacjonarnej, aby zahamować spadek przychodów z tego segmentu - poinformowali przedstawiciele spółki na konferencji prasowej.



Wprowadzane oferty i usługi mają zahamować możliwie w największym stopniu spadek naszych przychodów z telefonii stacjonarnej - powiedział na konferencji prasowej Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Przychody z telefonii stacjonarnej TP spadły w 2007 roku o 8% do 10,91 mld zł. W tym roku także w segmencie usług głosowych telefonii stacjonarnej przewidywany jest dalszy spadek, lecz ma być on wolniejszy.




Pod koniec maja wskutek decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej trzech operatorów telefonii mobilnej obniżyło o 6 groszy za minutę do 33,87 groszy opłaty hurtowe za zakańczanie połączeń w swojej sieci (MTR). Dla TP oznacza to niższy koszt realizacji połączeń do sieci komórkowych.

W związku z obniżką MTR-ów możemy wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów i obniżyć opłaty za połączenia do 0,57 zł brutto - powiedział Paweł Papliński, dyrektor departamentu telefonii stacjonarnej TP.

Dodał, że telekom likwiduje też różnice cenowe w tych połączeniach w zależności od pory dnia. Nowa cena nie dotyczy połączeń do sieci Play, gdyż koszty zakończenia połączeń w tej sieci nie zostały obniżone.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~mirekb  2008-05-29 16:17:44  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    "wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów i obniżyć opłaty" jeszcze 2 lata temu takie zdanie nie bylo mozliwe do wypowiedzenia przez kogokolwiek z tp.Niech tylko przeciwnicy uke znajda argument ;-)

  • 0

    2. ~  2008-05-29 16:28:41  host: host-181-100.ksknet.pl

    Czy od 1 czerwca jest 1 stawka 33,87 całą dobę? A między "trójcą" teraz tez jest 33,87?

  • 0

    3. ~Anik  2008-05-29 16:50:30  host: 212.160.172.70

    w artykule jest mowa tylko o stawce wykańczania połączeń między operatorami (33,87)

  • 0

    4.  2008-05-29 17:06:48

    #2 między trójcą też tak będzie :)

  • 0

    5. ~xxx  2008-05-29 17:15:23  host: adjm200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Telefony w TP mają już tylko starzy ludzie i ci co są zmuszeni używać neostradę. Ja mam internet z kablówki i telefonię stacjonarną przez operatora voip (www.ipfon.pl) dla mnie rewelacja po podliczeniu zakupu routera wifi z emulacją telefonu stacjonarnego i kosztów rozmów jakie poniosłem to i tak w 2007 zaoszczędziłem sporo w porównaniu z TPSA. Obecny rok kosztował mnie do tej pory 75zł a w TPSA musiałbym samego abonamentu zapłacić 250zł. Telefon stacjonarny mam do rozmów ze znajomymi zagranicą i czasami zadzwonię na jakiś lokalny numer. TPSA to dla mnie porażka. Dodam też że ostatnio mój kolega podpisał umowę na przeniesienie numeru do operatora kablowego ale nie znam szczegółów bo wszystko w trakcie. Za kilka lat TPSA będzie miała ból bo nic nie robi w podobnym kierunku jak dostawca łącz w UK bo tam czerpie zyski z udostępnienia okablowania.

  • 0

    6. ~kwistas  2008-05-29 17:23:54  host: w3cache.wignet.pl

    Zgadzam się telefonia VoIP to najlepsze rozwiązanie.

  • 0

    7.  2008-05-29 17:24:09

    E tam, WitekT i tak nadal uważa, że cena zakańczanie połączeń do komórek nie ma wpływu na ceny detaliczne opów...

  • 0

    8. ~  2008-05-29 18:00:38  host: host-181-100.ksknet.pl

    A gdzie news: Rozmowy z 50 % rabatem tp: komorki 28,5 gr za min/brutto !

  • 0

    9. ~jojo  2008-05-29 19:46:22  host: eds92.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "telekom likwiduje też różnice cenowe w tych połączeniach w zależności od pory dnia." No toż to prawdziwa rewolucja! ;-D

  • 0

    10. ~Jarek  2008-05-29 20:55:34  host: chello089077060202.chello.pl

    "Telekomunikacja Polska od 1. czerwca aktualizuje oferty, dodaje nowe usługi i jeden nowy plan taryfowy dla klientów telefonii stacjonarnej, aby zahamować spadek przychodów z tego segmentu" ... no i jak ktoś chce zabrać numer to za cholere nie oddają ; Już z pół roku przenoszę do upc, a telekomunikacja zawsze znajduje jakiś bzdurny powód żeby przedłużyć o kolejny okres rozliczeniowy :|

  • 0

    11. ~Chrome_TP  2008-05-29 21:17:05  host: agj66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jest jedna rzecz której wielu fanów voipa albo nie wie albo nie chce wiedzieć - voipy (oczywiście zależnie od opa) maja ograniczenia ze nie wszędzie idzie się dodzwonić np zapomnieć można o dzwonieniu na numery specjalne aka 0800 itp zdaję sobie sprawę że nie często się ich używa ale jak nagle trzeba to jest zonk

  • 0

    12. ~ukenamuniu  2008-05-29 21:39:14  host: nat-go2-1.aster.pl

    Jarek: złóż skargę do UKE, UKE zrobi kontrolę i okaże się, że nie masz racji. Terminy przeniesienia numeru muszą być zgodne z rozporządzeniem ws uprawnień abonentów i nie może być inaczej.

  • 0

    13.  2008-05-30 09:22:22

    Chrome_TP: mam Ci zrobić zrzut z ekranu billingu na którym mam "obsłużone" 0800 oraz 0801? (innych nie miałem potrzeby używać/testować). Fakt gorsi operatorzy tego nie potrafią, ale nie jest prawdą "że się nie da".

  • 0

    14. ~ptok  2008-05-30 19:52:04  host: chello083144075251.chello.pl

    ChromeTP. W tlenofonie bez problemu 0800, 0801 itd.itp.

  • 0

    15.  2008-05-31 21:49:36

    7: miedzy opami nie ma wplywu - ale miedzy tymi ktorzy ponosza taka sama oplate. tp musi placic mobilnym 33 groszy, a mobilni tp ~30 groszy mniej... wiec rownowaga nie jest zachowana /tym bardziej ze jest porownywalna liczba polaczen/

  • 0

    16. ~józek z gór  2008-06-01 19:35:01  host: ip-89-174-120-222.multimo.gtsenergis.pl

    W siect2.pl też mozna dzwonić na 0800 i 801

Dodaj swoją opinię