Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP oprotestowała wygraną Crowley

TP oprotestowała wygraną Crowley

WitekT 10 Lutego 2006 14:45

0 0

2. lutego jako zwycięzcę w przetargu na sieć teleinformatyczną Ministerstwo Sprawiedliwości wskazało konsorcjum utworzone przez Crowley Data Poland, Exatel oraz ATM. Powierzenie realizacji tego projektu temu konsorcjum jest obecnie kwestionowane przez Telekomunikację Polską.

O wygranej Corwley i przegranej TP pisaliśmy w tej wiadomości.

Ważne jest to, iż wybór oferty Konsorcjum został dokonany na podstawie najbardziej obiektywnego kryterium, jakim jest cena. Konsorcjum, kierowane przez Crowley Data Poland, złożyło ofertę najkorzystniejszą i wykona zamówienie przy zachowaniu najwyższych wymaganych parametrów i standardów. Druga w kolejności po ofercie Konsorcjum oferta była o ponad 5 milionów droższa, a ofertę tę złożyła Telekomunikacja Polska S.A., proponując cenę 89 milionów złotych – poinformował Crowley w komunikacie.
Jesteśmy zaskoczeni działaniami, które w istotny sposób odsuną proces informatyzacji polskiego systemu sądownictwa. Telekomunikacja Polska, jako wiodący dostawca infrastruktury telekomunikacyjnej w Polsce, jest naturalnym partnerem Konsorcjum w budowie jednego z najważniejszych systemów teleinformatycznych dla polskich obywateli. Wybór najkorzystniejszej oferty przez Ministerstwo Sprawiedliwości otwiera drogę do wykorzystania strategicznych zasobów, w tym infrastruktury dominującego operatora. Stoimy na stanowisku, iż współpraca wszystkich, nawet konkurujących dotychczas podmiotów, jest niezbędna dla realizacji tego złożonego, ale niezbędnego dla polskich obywateli projektu – czytamy dalej w komunikacie.

Konsorcjum nie kwestionuje prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej przewidzianych w obowiązujących przepisach. (…) Prawo zamówień publicznych daje wszystkim zainteresowanym prawo do wskazania zamawiającemu (tu: Ministerstwu Sprawiedliwości) uchybień w konkurencyjnej ofercie, ale trzeba tego dokonać w ciągu 7 dni od dnia, w którym można było powziąć wiadomość o tych uchybieniach. Oznacza to, że zarzuty inkryminowane w proteście Telekomunikacji Polskiej S.A. winny być podniesione i rozpatrywane już w 2004 roku. Uważamy, iż zastrzeżenia do oferty Konsorcjum wnoszone przez Telekomunikację Polską S.A. są tyleż niezasadne, co spóźnione. Czas protestów minął 2 lata temu. Jesteśmy zaskoczeni obecnymi działaniami, które jak wyżej stwierdziliśmy mogą w istotny sposób opóźnić proces informatyzacji polskiego systemu sądownictwa – napisano w komunikacie firmy.

Źródło tekstu: Crowley     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~observ  2006-02-10 17:21:00  host: aawn251.neoplus.adsl.tpnet.pl

  cytuję: "Telekomunikacja Polska, jako wiodący dostawca infrastruktury telekomunikacyjnej w Polsce, jest naturalnym partnerem Konsorcjum w budowie jednego z najważniejszych systemów teleinformatycznych dla polskich obywateli." i teraz spytam: jak oferta Konsorcjum może być tańsza od ofert TP, skoro to właśnie od TP, Konsorcjum będzie dzierżawiło łącza? To jedno, a drugie to, może realizaję budowy sieci dla Ministerstwa Sprawiedliwości powierzyć spółce skarbu państwa, jaką jest Telekomunikacja Kolejowa? Być może inwestycja okazała by się tańsza a i względy bezpieczeństwa też chyba powinny grać rolę?

 • 0

  2. ~  2006-02-10 19:10:20  host: fw.orasoft.net.pl

  TK przespala juz najlepsze czasy, mogli naprawde konkurowac z TP. Linia swiatlowodowa warszawa bialystok byla wspolna inwestycja exatela i TK. To jest dopiero poczatek wojny o klienta, po tym jak te firmy wejda do mniejszych miejscowosci zaczna udostepniac infrastrukture lokalnym ISP i TP zaczna odplywac tez prywatni uzytkownicy.

 • 0

  3. ~poznaniak  2006-02-10 21:19:57  host: 213-238-101-187.adsl.inetia.pl

  WitekT - co to znaczy, ze "Czas protestów minął 2 lata temu."?! Nie pamietam zadnych istotnych zmian w ustawie o zamowieniach publicznych...

 • 0

  4.  2006-02-10 23:08:40

  poznaniak: tu chodziło bardziej o to, że przetarg był teoretycznie rozstrzygnięty 2 lata temu, a potem była walka i tułaczka Crowley'a po sądach...

 • 0

  5. ~poznaniak  2006-02-13 10:28:01  host: 213-238-99-103.adsl.inetia.pl

  Dzieki. Z kontekstu wiadomosci wynikalo jakby byla to sprawa ostatnich dni... Dzieki tej tulaczce po sadach Crowley przynajmniej pozna potrzeby wymiaru sprawiedliwosci :-/

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-233-99.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Kto wygra w meczu Polska - Senegal?

Promocja doładowań w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet