Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP odwoła się od nałożonej przez UKE kary

TP odwoła się od nałożonej przez UKE kary

sirmark 24 Października 2008 21:58

0 0

Telekomunikacja Polska odwoła się do sądu od kary finansowej w wysokości 200 tys. zł, nałożonej na spółkę przez UKE - poinformował rzecznik prasowy TP Wojciech Jabczyński.

W czwartek UKE nałożył na TP karę 200 tys. zł za to, że spółka nie przedstawiła urzędowi do akceptacji projektów zmian cenników. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Będziemy odwoływać się od decyzji UKE. Dysponujemy opiniami prawnymi o braku konieczności przedstawiania cennika do zatwierdzenia. Pomimo to zadeklarowaliśmy wolę przedstawienia cenników do zatwierdzenia przez UKE lub nawet ich wycofania, niestety UKE nie uwzględniło propozycji TP- powiedział Jabczyński.
W jego opinii oferta cenników była bardzo korzystna dla klientów. Dodał, że TP odwoła się od decyzji UKE do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Prezes UKE Anna Streżyńska powiedziała PAP, że TP co prawda zadeklarowała wolę przedstawienie cennika, ale już po jego wejściu w życie. Cennik musi być zgłaszany na 60 dni przed jego wejściem w życie. My mamy 30 dni na wyrażenie swojej opinii i ewentualne wyrażenie sprzeciwu. Nałożona kara była niska, bo cennik nie jest zły dla abonentów, ale prawo jest prawem - dodała. Wyjaśniła, że obowiązek przedstawiania cennika do akceptacji zawarty jest w Prawie telekomunikacyjnym.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 14
 • 0

  1. ~Chrome_TP  2008-10-25 02:53:15  host: agf174.neoplus.adsl.tpnet.pl

  a tak na marginesie śmiechawa bo się dzisiaj wieczorkiem dla relaksu ewakuowaliśmy z budynku ;p zadzwonił dzieciak i stwierdził że bomba - była taka luźna atmosfera że sobie potrzaskaliśmy nawet fotki pamiątkowe z 'ewakuacji" i przytargaliśmy piwko (bo to defakto i tak koniec pracki był) - Ba nawet policja wyjątkowo przyjechała i obeszli budynek dwa razy dookoła poczym stwierdzili, że ile to razy mieli nas już w "zbombić" i tylko ich niepotrzebnie odrywamy od tv i pączków ;p Notabene ciekawe ile czasu im zajmie dorwanie gostka - żart żartem ale głupotę trzeba tępić - w końcu każdy wie, że komóra nie zapewnia anonimowości ale co rusz pojawia się przypał który próbuje być cwany ;> Pozdrawiam ;P

 • 0

  2. ~vari  2008-10-25 09:22:23  host: eju225.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Gdyby dzwonił fachowiec to by go Policja nie znalazła. Na szczęscie głupki dzwoniące z takimi "zartami" mają pewne wyobrażenia o telefonii i te wyobrażenia są błędne.

 • 0

  3. ~pepe  2008-10-25 22:51:16  host: aake89.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A ja myślałem że będziecie pisac o TP

 • 0

  4.  2008-10-26 00:15:07

  To już widać UKE robi więcej zamieszania:)

 • 0

  5.  2008-10-26 08:00:29

  #1: jak zwykle żyjesz kolego w błędzie. Komóra zapewnia anonimowość, trzeba jedynie przedsięwziąć pewne środki ostrożności. No i skąd wiesz, że to był jakiś dzieciak a nie twój koleś, któremu się nie chciało pracować bo miał chęć na imprezę w plenerze? Może to nawet ty byłeś, uważaj bo cię złapią ;-)

 • 0

  6. ~Chrome_TP  2008-10-26 10:34:03  host: 212.160.172.70

  Wiem że dzieciak, bo rozmawiałem z tym gostkiem co odebrał :P + R tak samo mówiło się o internecie że jest anonimowy ;] Przykładowo amerykanie mają sprzęt i bazę porównawczą (rzekomo do walki z terroryzmem naturalnie), także spokojnie mogą porównać głos z rozmowy z bazą nagranych innych rozmów czyli aby się przed tym zabezpieczyć musiałbyś po raz pierwszy w życiu przez komórę/telefon rozmawiać :X i wystarczy, że znajdą powiązanie z jakąkolwiek inną wcześniejszą rozmową związaną np z innym tel np tym na którym masz np abo albo z miejscem pracy i na dzień dobry na chatę wjeżdza S.W.A.T razem z drzwiami ;] tutaj masz przykład jednego mechanizmu - jest ich więcej i każdy brzmi coraz bardziej spiskowo ale to nie zmienia faktu, że po prostu są - ale przeważnie na usługach służb bezpieczeństwa/specjalnych/wywiadu/kontrwywiadu danego kraju xD Ale oni przeważnie polują na coś innego jak dzieciaka idiotę z komórką :P

 • 0

  7.  2008-10-26 13:04:05

  #6: może miał głos dzieciaka bo korzystał z usługi "żartofon" w pewnej sieci :-) A jak będę miał chrypkę i zmieniony przez nią głos to amerykanie też do nas przyjadą i mnie porównają z bazą danych? A gdyby skorzystać z syntezera mowy to takie porównanie coś da? A co do powiązań z wcześniejszą rozmową to bądź poważny. To żaden problem.

 • 0

  8. ~Chrome_TP  2008-10-26 13:34:22  host: acza72.neoplus.adsl.tpnet.pl

  R jeśli chcesz wierzyć, że jest coś takiego jak anonimowość/bezkarność/nieichwytność przez komórkę to ok wierz sobie dalej - nie mam zamiaru cię przekonywać bo po co :P Wyszczególniłem ci tylko, że jesteś w błędzie, a co dalej z tym zrobisz to już twoja sprawa - mi to ryba a jeśli jesteś tak absolutnie pewny swojej tezy to możesz zawsze spróbować szczęścia ;] Będziemy mieć przynajmniej dobrą polewkę ;] A kto wie może i nauczysz nas jakiś Pro trików ;]

 • 0

  9.  2008-10-26 14:02:53

  #8: ja tylko ci mówię, że żyjesz w błędzie i nieświadomości. A co z tym zrobisz to już twoja sprawa. Nie wszyscy korzystający z komórki a pragnący zachować anonimowość zostali złapani za rękę. A że przypadki kiedy zgrywusy zostali przyłapani są nagłośnione to właśnie po to by ci do głowy żaden głupawy pomysł nie przyszedł ;-) Więc żyj w nieświadomości dalej a wszyscy będziemy mieli więcej spokoju :-)

 • 0

  10. ~Chrome_TP  2008-10-26 15:12:32  host: aczy76.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Lol r - lubię cię za poczucie humoru - bo na pewno nie za argumentację :P - dla twojego info dorwać można każdego i jest to tylko kwestia czasu i zdeterminowania służb które mają dostęp do odpowiednich zasobów. Policja jest stosunkowo nisko w tej strukturze a zatem oni w tym kontekście są mniej efektywni - ale wierz że gdyby wojsko albo kontrwywiad chciałby kogoś dorwać to dorwą ;] i nie obroniłoby ich nawet to, że korzystali z twojego ulubionego Playa :P

 • 0

  11. ~ukenamuniu  2008-10-26 15:41:16  host: 86-59-n1.aster.pl

  No dobra, a teraz na temat kary. Pytanie do prawników: czy łączenie "rozmowy" przez obsługę stanowiska biura numerów jest usługą telefoniczną, czy nie? Prawnicy UKE uważają, ze jest - bo kara. Ponieważ TP ma zamiar się odwoływać, to jej prawnicy uważają, że nie jest.

 • 0

  12.  2008-10-26 15:53:30

  #10: ale ja też jakieś argumenty bym prosił. Bo jak na razie straszysz amerykanami albo wojskiem a te służby tez działają w ramach istniejących możliwości technicznych. A gdy jest takowych brak mogą jedynie nafiukać komukolwiek. Nie oglądałeś ostatnio filmu "Wróg Publiczny"? Może dlatego tego kontrwywiadu się boisz? :-D

 • 0

  13.  2008-10-26 16:01:35

  #11: moim zdaniem to nie jest usługa telefoniczna. Bo telefonia (gr. tele = "daleko" + phone = "głos") - przekazywanie mowy na odległość a łączenie przez biuro tylko umożliwia usługę telefoniczną. Bo gdybym np. poprosił babcię o wystukanie mi numeru na klawiaturze telefonu (bo mam palce zmęczone) to czy babunia przeniosła mój głos na odległość? Wykonała usług mechanicznego klepania i tylko tyle.

 • 0

  14. ~Chrome_TP  2008-10-26 16:02:57  host: aczy76.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Co prawda prawnikiem nie jestem ale pod względem logicznym raczej jest to usługa typu Extra która może, ale nie musi być udostępniona klientowi (trzeba by dokładnie zobaczyć do ich procedury obsługi klienta - czy konsultant ma ob. o to zapytać). bo jeśli ma ob pytać to wtedy wchodzi w skład usługi/obsługi klienta świadczonej przez w/w infolinię. Niemniej niuanse prawa i logika nie zawsze idą w parze :P

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-126-110.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet