Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP oddaje użytkownikom VAT za Neostradę

TP oddaje użytkownikom VAT za Neostradę

WitekT 6 Maja 2005 10:29

0 0

Użytkownicy Neostrady mogą odzyskać od Telekomunikacji Polskiej VAT za Internet zapłacony za marzec i kwiecień. Muszą tylko zareklamować rachunki.

Od 1. marca usługi dostępu do Internetu dla klientów indywidualnych są obciążone 22% VAT i przez to droższe. Zgodnie z prawem telekomunikacyjnym operator o każdej podwyżce musi poinformować klienta na piśmie z miesięcznym wyprzedzeniem. TP swoich klientów o podwyżce ceny Neostrady od 1. marca powiadomiła w połowie marca. W piśmie nie ma jednak wymaganej prawem informacji, że klient w związku z podwyżką może zrezygnować z usługi, a dostawca nie ma prawa domagać się od niego odszkodowania. W ocenie prawników, pismo nie spełnia wymogów ustawowych.
Tymczasem TP twierdzi, że wypełniła obowiązki informacyjne, gdyż oprócz listu pani dyrektor, który nie zawierał informacji o możliwości zerwania umowy, przesłała w marcu abonentom ulotkę, w której poinformowała o prawie wypowiedzenia umowy w związku z podwyżką. Prawnicy zwracają uwagę, że ulotka nie zawiera cennika, więc nie można jej uznać za pełną informację.

Ci, którzy zareklamowali rachunki telefoniczne za marzec i kwiecień z 22% VAT za Neostradę, są informowani przez TP, iż ich reklamacja jest uznana. TP oddaje im niesłusznie pobrane pieniądze. Gdyby reklamacje zgłosili wszyscy użytkownicy Neostrady, koszty TP z tego tytułu sięgnęłyby ok. 10 mln zł za każdy miesiąc.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~S  2005-05-06 10:38:04  host: ip-83-238-0-80.netia.com.pl

  Polecam sieć Telefonii Pilickiej. Poprosili o interpretację Urząd Skarbowy a dzielny US stwierdził, że jeżeli użytkownik końcowy nie odsprzedaje tego netu dalej nie musi płacić VAT'u. Tym samym Klienci mają rachuneczki bez 22% narzutu. Gratulacje dla Pilickiej za myślenie pro-klienckie. Życzę powodzenia w rozszerzaniu sieci.

 • 0

  2. ~Jam  2005-05-07 23:18:00  host: aht153.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Czy ktos dostal ulotke z informacja ze moze wypowidziec umowe w zwiazku z podwyzka? Bo ja chyba nie. W polowie marca tylko dostalem ten list z nowym cennikiem.

 • 0

  3. ~mariom81  2005-05-09 20:30:00  host: ait24.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Jam ja mialem taka sama sytuacje dostalem tylko ulotke z nowym cennikiem nic pozatem teraz wlasnie sie dowiedzialem o mozliwosci rozwiazania umowy

 • 0

  4. ~ham  2005-07-19 19:05:00  host: axv179.neoplus.adsl.tpnet.pl

  hm

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-27-58.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jaki jest Twój ulubiony gatunek gier mobilnych?

Harry Potter: Hogwarts Mystery zadebiutuje wiosną

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet