Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP obniży ceny połączeń na komórki

TP obniży ceny połączeń na komórki

WitekT 13 Listopada 2006 16:22

0 0

Telekomunikacja Polska jest gotowa obniżyć ceny połączeń do sieci komórkowych. Dzięki temu ceny dla klientów indywidualnych i biznesowych mogą się wyraźnie zmniejszyć, nawet do 27%.

Wprowadzenie obniżki cen detalicznych dla klientów TP jest możliwe dzięki zatwierdzeniu ich przez UKE. Jak twierdzi TP, na przeszkodzie stoją jednak przeciągające się negocjacje z dwoma operatorami, swoją zgodę na nowe stawki wyraził Centertel. Jeśli uda się je szybko zakończyć, TP jest gotowa wprowadzić obniżkę nawet wstecznie, od 1. listopada.

W najbardziej popularnych planach telefonicznych dla klientów indywidualnych (m.in. plan tp darmowe wieczory i weekendy, plan tp 60 minut za darmo, plan tp startowy i plan tp standardowy) cena 1 minuty połączenia w dni robocze, w godz. 8-18, zmniejszyłaby się z 1,10 zł brutto do 0,84 zł brutto, czyli o prawie 24%. Wieczorami, w weekendy i święta cena obniży się, w zależności od planu telefonicznego, od 4,71% do 10%. Największa obniżka dotyczy planu tp socjalnego, gdzie cena w szczycie zmniejszy się aż o 27,67%.




W segmencie biznesowym przez całą dobę o 19-20% mniej zapłacą posiadacze planów: startowego tp biznes (z 1 zł brutto do 0,81 zł brutto), sekundowego uniwersalnego tp biznes oraz sekundowego jedna stawka tp biznes (w obu przypadkach z 1,04 zł brutto do 0,83 zł brutto). Obniżki dotyczą również planu standardowego oraz oferty ISDN rozliczanej ww. planami.

Klienci TP mogą obniżyć nowe ceny rozmów do sieci komórkowych o kolejne 20% aktywując usługę wybrane numery tp. Umożliwia ona zmniejszenie cen rozmów wykonywanych na 1 do 6 numerów, na które dany klient dzwoni najczęściej. Podobny upust na pierwszych 30 rozmów do sieci komórkowych w miesiącu daje usługa rozmowy z rabatem tp.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7.  2006-11-13 19:55:50

    tpsaslave: TP świadczy już usługę powszechną i ma obowiązek cytuję po literkach "świadczenia osobom o niskich dochodach pakietu specjalnego uwzględniającego ich możliwości ekonomiczne" i nie ma tu nic nowego. TP ma abo socjalny i to spełnia ten obowiązek. Nie sądzę, żeby jego cena się zmieniała, a jeżeli to na pewno nie w dół.

  • 0

    8.  2006-11-13 20:49:12

    ~ jak bys nie kopiowal swoich wypowiedzi z gola to bys sie nie pomylil :)))co do cen wydaje mi sie ze jest ok dla czego nikt nie powie ze tp jak wprowadza nizsze ceny to we wszystkich planach i dla wszystkich a np netia czy dialog w wiekszosci w takich sytuacjach wprowadza nowy plan a ci ludzie co nie wiedza o obnizce dalej ma stare stawki z doswiadczenia wiem ze jest jeszcze duzooo ludzi np w neti co ma plan na prefixie ekonomiczny tak samo jest w abonamencie a tu jest jasne jest obnizka i wprowadza sie ja dla wszystkich nawet nie zdajecie sobie sprawy jakie to sa oszczednosci dla innych opow ze nie wprowadzaja nowych cen dla wszystkich tylko jako nowe plany

  • 0

    9.  2006-11-13 21:02:09

    andrzejTP: Jest to jakieś rozwiązanie, które podnosi przychody tych opów. Podobnie robią komórkowcy i korzystają a) na inercji b) często za zminę planu trzeba zapłacić.

  • 0

    10. ~  2006-11-13 21:05:44  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    Masz rację "andrzejTP" skopiowałem swoją wypowiedź z "gola" - i co z tego? Wcale tego nie ukrywam. ;-)

  • 0

    11. ~  2006-11-13 21:12:16  host: chello062179028189.chello.pl

    @andrzejTP. Niech nam żyje jedyna słuszna TELEKOMUNIKACJA POLSKA. Popieram kazdą obniżkę ceny, ale i tak za drogo. Wolę dzwonić w drugą stronę. Czyja strata? Moja czy tepsy? Ceny w dalszym ciągu szczególnie w tańszych abonamentach ZAPOROWE.

  • 0

    12. ~  2006-11-13 21:14:40  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    A i jeszce jedno Andrzejku. Twoje rozpaczliwe próby obrony swojego pracodawcy naprawdę nie robią na mnie wrażenia. Pozdrawiam równiez Ciebie! :-)

  • 0

    13.  2006-11-13 21:35:13

    wiesz tu nie chodzi o obrone swojego pracodawcy tylko o uczciwosc w wypowiedziach przed przejsciem z neti do tp tez bronilem tp ale jak bylem pewny ze mam racje tp jest monopolista i to sa fakty ale krytykowanie wszystkiego tylko dla tego ze firma nazywa sie tak a nie inaczej jest plytkie

  • 0

    14. ~  2006-11-13 21:40:07  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    Wiesz tu nie chodzi o krytykowanie wszystkiego w TP. Tu chodzi o wypunktowanie zalet i wad konkretnej oferty. W tym przypadku obniżek cen na komórki. I wychodzi na to, że (chyba sam przyznasz), wad to w tej ofercie jest sporo. Jedyna zaleta, że wogóle są WRESZCIE jakieś obniżki w tej sieciuni.

  • 0

    15.  2006-11-13 21:40:13

    sprawdzcie ceny tak zwanej konkurencji dla tp ile jakie sa koszty minuty a jakie sa w tp ale nie mowie tu o prefixsowcach tylko o firma ze swoimi kablami co musza ponosic wszystkie oplaty zwiazane z utrzymaniem sieci to nie jest obrona pracodawcy tylko fakty

  • 0

    16. ~  2006-11-13 21:50:30  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    "Bogu" dziękować, że już nie będzie moja babcia płacić prehistorycznej ceny 2,53 za minutę w socjalnym. Tak, za to mogę podziękować tym oszustom. A ja miałem z nimi do czynienia przez kilka lat. Więc Andrezeju człowiek, który od lat korzysta z TP i przyzwyczaił się do tej firmy, nie będzie sprawdzał i porównywał, że gdzieś indziej jest jeszcze drożej. Po co mu to? On ma tel. w TP i to jego jedyny kontakt ze światem. Więc nie chce stracić majątku na połączenia z komórkami. A wiele ludzi tak robi. I Ci właśnie biedni ludzie mają najbardziej niekorzystne stawki w Planie TP Socjalnym. Temu chyba nie zaprzeczysz?

  • 0

    17. ~xxx  2006-11-13 23:15:18  host: edy129.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I właśnie dlatego płacę 10 gr. min. na stacjonarne z Era TakTak po uwzględnieniu zniżek, promocji, pakietów czyli: Happy Taniej + Podwójne Doładowanie + Mega Pakiet. To tyle co można powiedzieć o obniżce w tp. Telefon za 43 zł trzymam tylko i wyłącznie dla neostrady ale to też już ostatni raz - do końca obecnej umowy a potem adios i nigdy więcej opłaty abonamentowej za NIC.

  • 0

    18. ~  2006-11-13 23:39:59  host: abdj13.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "Jak twierdzi TP, na przeszkodzie stoją jednak przeciągające się negocjacje z dwoma operatorami, swoją zgodę na nowe stawki wyraził Centertel." - Dla mnie brzmi to całkiem jak "Polska wyraziła swój entuzjazm dla propozycji ZSRR." :P

  • 0

    19. ~Kferro  2006-11-14 09:08:59  host: abuk8.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w kwestii podsumania powyższych jedna z ciekawszych wypowiedzi http://telekomunikacyjny.blox.pl/2006/11/1311-Nikt-nam-nie-wmowi .html

  • 0

    20. ~j  2006-11-14 10:43:42  host: byw228.internetdsl.tpnet.pl

    Powaliły mnie te obniżki, dlatego nic więcej nie napiszę. Odezwę się jak wrócę do siebie.

  • 0

    21.  2006-11-14 11:04:10

    ciekawe kiedy obniza ceny rozmow miedzymiastowych i lokalnych bo tu by mogli najwiecej zyskac a wlasciwie nie tracic kolejnych abonentow ;)

  • 0

    22. ~  2006-11-14 12:17:35  host: chello062179028189.chello.pl

    Jak dzwoni do mnie na komórkę moja mama /ma abonament socjalny/ to nie odbieram.Oddzwaniam po chwili i rozmawiamy. Mam "samych swoich "i za 10-cio minutową rozmowę bez jakichkolwiek pakietów zapłacę 2,40 zł. Gdybym odebrał zainicjowaną przez nią rozmowę to moja mama za 10 minut na komórke zapłaciłaby 25złotych i 30 groszy. Niech tepsa podwyższy te ceny, jeszcze skuteczniej odstraszy klientów.

  • 0

    23. ~no  2006-11-14 23:32:46  host: cyp162.internetdsl.tpnet.pl

    Kpiny. Polecam: voipdiscount.com Poland (Landline) FREE, Poland (Mobile) 0.05 Euro

  • 0

    24. ~do andrzejaTP  2006-11-15 11:28:15  host: w3cache2.icm.edu.pl

    TP SA to nie tylko monopolista ale także niemoralny kupiec. Niektórzy używliby w tym miejscu synonimu ... To nieprzyzwoite być ich adwokatem.

  • 0

    25. ~anakonda  2006-11-17 10:05:18  host: 213.25.189.50

    Nie sądze aby obnizenie kosztów połączeń było kozystniejsze dla klientów...no dla naszej "kochanej mamusi" Tepsy na pewno...no ale okaże się w praktyce

  • 0

    26. ~  2006-11-19 21:58:49  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    Co sądzicie o cenach po obniżce. Pojechali po całości. Nawet w najlepszej opcji (62 gr) jest drogo. Nie mówiąc już o opłacie za rozpoczęcie połączenia (20 gr) i abonamencie. Ja w TT mam 59 gr.

Dodaj swoją opinię