Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP o zakupie Centertela - oficjalnie

TP o zakupie Centertela - oficjalnie

WitekT 27 Października 2005 19:23

0 0

To ważny element strategii rozwoju Grupy TP. Przejrzysta struktura kapitałowa ułatwi tworzenie operatora zintegrowanego - powiedział prezes TP Marek Józefiak.

Taki jest trend w rozwoju telekomów na całym świecie, a TP jest pod tym względem prekursorem na polskim rynku. To ważna decyzja dla klientów, którzy oczekiwali od nas oferty innowacyjnej łączącej w sobie usługi telefonii stacjonarnej, komórkowej i dostępu do Internetu - dodał Józefiak.

Przejęcie PTK Centertel przez TP umożliwi zmniejszenie kosztów m.in. poprzez wprowadzenie wspólnej obsługi klientów i portalu internetowego, a także integrację sieci sprzedaży. Tańsze będą też zakupy i dostawy urządzeń. Dzięki temu zdecydowanie zwiększy się konkurencyjność Grupy TP wobec innych operatorów.
W dłuższej perspektywie rozwiązanie to pozwoli także na zwiększenie efektywności Grupy, przyniesie jej wymierne oszczędności i wpłynie na przyspieszenie podejmowania decyzji biznesowych.

W opinii Zarządu TP transakcja nie spowoduje pogorszenia wskaźnika długu netto EBITDA i nie będzie miała wpływu na przychody w 2005 roku oraz poziom EBITDA. Agencje ratingowe dobrze oceniły transakcję. Standard & Poor`s i Fitch Ratings podtrzymały, a Moody`s podwyższył ratingi TP. Wskazano też, że TP zyska na konsolidowaniu wyników PTK Centertel i będzie miała do dyspozycji cały cash flow operatora.

TP za odkupienie akcji od FT zapłaci 4,88 mld złotych.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz ofertę Prosto na kartę Plusa?

Prosto Na Kartę  - nowa oferta dla klientów Plusa

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet