Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP o wecie KE ws. decyzji UKE

TP o wecie KE ws. decyzji UKE

WitekT 12 Stycznia 2007 14:35

0 0

Weto Komisji Europejskiej potwierdza słuszność dotychczasowego stanowiska Telekomunikacji Polskiej, że Prezes UKE nie ma prawa regulować szerokopasmowego dostępu do Internetu - poinformował rzecznik Grupy TP Jacek Kalinowski.

Komisja Europejska zawetowała 10. stycznia decyzje UKE dotyczące możliwości regulacji usług szerokopasmowych w TP na podstawie analiz rynku 1 i 2. Pisaliśmy o tym szerzej w tej wiadomości.
Oznacza też, że wszelkie kary już nałożone na Telekomunikację Polską lub zapowiadane przez UKE, a dotyczące "neostrady tp", są bezpodstawne - dodał Kalinowski.

Kary, które UKE nałożył już za neostradę tp, to m.in. 100 mln zł za nierozdzielnie Internetu od usług głosowych oraz 100 tys. zł za nieprzedłożenie regulaminu promocji Startowa promocja "neostrady tp". Nie wiadomo, co stanie się z zapowiadaną karą w wysokości ponad 300 mln zł za zbyt wysoką cenę za utrzymanie łącza pod neostradę tp bez usług głosowych.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 11
 • 0

  1.  2007-01-12 16:56:40

  no to ladnie :( teraz to TPSA zaraz wymysli jakas podwyzke cen netu i nikt jej w tym nie ukruci ehhh

 • 0

  2. ~Rafał  2007-01-12 17:11:42  host: chello087207173180.chello.pl

  UKE powinna mieć większą swobodę działań, takim sposobem dalej na rynku TP będzie robiła co chce... :/ Albo prawo europejskie albo wiedza unijnych urzędników pod tym względem jest totalnie niedostosowane do Polski. Niech UE da nam tańszy internet skoro mają pretensje do UE...

 • 0

  3. ~pipa  2007-01-12 17:14:35  host: gate.complex.pl

  Brednie. To nie jest zadne veto, tylko list jakiegos tam Pana zaprzyjaznionego z TP. To nie jest zadna decyzja UE! Przeczytajcie co o tym pisze Pani Ania UKE. Bo jezeli KE dalaby taka decyzje bo moglibysmy jej podzieekowac za przyzwolenie do wysysania z nas pieniedzy przez złodziei.

 • 0

  4. ~Greg  2007-01-12 17:29:09  host: 163-dzi-10.acn.waw.pl

  Rafal: dlaczego sadzisz ze wiedza urzednikow UE jest niedostosowana do Polski? Wszystkie kraje czlonkowskie obowiazuje to samo prawo. Jeszcze nie slyszalem aby jakikolwiek kraj czlonkowski stwierdzil tak jak napisales.

 • 0

  5. ~Greg  2007-01-12 17:31:05  host: 163-dzi-10.acn.waw.pl

  pipa: nie chodzi tutaj o jakiś list tylko o oficjalne notyfikacje, a więc jest to stanowisko Komisji Europejskiej.

 • 0

  6. ~Greg  2007-01-12 17:35:44  host: 163-dzi-10.acn.waw.pl

  Najzabawniejszy z tego wszystkiego jest fakt, że UKE będzie nadal nakładać kary na TP za dostęp szerokopasmowy, mimo że nie ma do tego prawa.

 • 0

  7. ~  2007-01-12 20:19:29  host: dino.centertel.pl

  Po prostu bezczelnosc polskich urzedasow z 4RP wscieka nawet eurokratow, a Strezynska chce być bardzie 'wyregulowana' niż V.Reading-najgorzej że za ich nieodpowiedzialnosc i bezkarnosc zaplaci osmieszona Polska i my podatnicy:-(((

 • 0

  8.  2007-01-13 17:24:04

  anonim z dino.centertel.pl: UKE jest jedyna jasna gwiazna w calej IV RP, a ze widac jej dzialania teraz..., po prostu poprzednicy Pani A.S. mieli gleboko w powazaniu konsumenta, liczyly sie dla nich dobre "stosunki osobiste" z TP...

 • 0

  9. ~mgr  2007-01-13 22:38:20  host: abzb241.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Może jednak większość ignorantów przyjmie do wiadomości , że bolszewizm się skończył i czy to się UKE podoba czy nie to może sobie regulować jedynie usługi powszechne i tyle. To czysta komuna aby urzędas wywodzący się z operatorów pasożytniczych mógł rządzić prywatną firmą nie ponosząc żadnej odpowiedzialności przed akcjonariuszami - zgoda natomiast, że TP z cenami przegina ale może jakby UKE nacisnęło na wspaniałych operatorów pasożytniczych aby zamiast na krzywy ryj przy wsparciu UKE włazić na infrastrukturę TP zaczęli budować własną to może by było taniej !!!.

 • 0

  10. ~arczi  2007-01-14 19:53:46  host: c108-150.icpnet.pl

  podzielam zdanie "mgr", UKE zgodnie z panującym prawem nie powiniem ingerować w usługi inne niż powszechne, z drugiej jednak strony nikt nie pisze o tym, iż TP już nie raz chciało obniżyć koszty ale UKE na to nie przyzwoliło, tłumacząc, że byłby do damping... śmiechu warte, jak tp chce coś zrobić dobrze dla abontków to regulator nie pozwala...przykładem może być plan zawsze za darmo, na który UKE nie wyraziło zgody...itd..

 • 0

  11. ~Greg  2007-01-15 11:10:07  host: 212.160.172.70

  Zgadzam się z WLO, mgr, arczi. Unia chce, aby regulacje wywołały efekt "drabiny inwestycyjnej" i taka jest właśnie polityka regulacyjna w krajach członkowskich, natomiast UKE działa dokładnie w przeciwnym kierunku. Daje coraz większe możliwości funkcjonowania dla pasożytów. Operatorzy, którzy inwestowali w infrastrukturę zapowiadają, że ograniczyli kasę na inwestycje, bo TPSA dam im pętle za darmo :). Mówcie co chcecie obrońcy UKE, ale dla mnie Streżyńska ma nie poukładane w głowie. Jej decyzję to wielki chaos z wieloma błędami merytorycznymi (pewnie brak snu jej się udziela, bo przecież tak dużo pracuje)oraz łamaniem prawa. Komisja coraz częściej wyraża dezaprobatę do działania naszego regulatora, a więc nie jestem sam w mojej opinii. Wszystko skończy się pośmiewiskiem na arenie międzynarodowej. Poraz kolejny Polacy udowodnią, że nie umieją rządzić. Mamy Leppera, Giertycha .... i w końcu Streżyńską, która ma swoją prywatnę krucjatę przeciwko niewiernej TP. A ludzie zawsze będą Streżyńską popierać, bo wiele osób pamiętam jeszcze czasy komunistyczne, które odcisnęły na narodzie piętno. Ludzie chcą mieć wszystko za darmo (mentalność!!!), a Streżyńska daje im nadzieję. Nie ważne, że na długi czas zachamuje rozwój telekomunikacji, ale będzie taniej, chociaż będziemy w tyle za resztą świata.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet