Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP o swoim nowym planie taryfowym

TP o swoim nowym planie taryfowym

WitekT 21 Czerwca 2005 15:33

0 0

Telekomunikacja Polska opublikowała komentarz dotyczący jej nowego planu tp zawsze za darmo w odpowiedzi na opinie na ten temat skierowane do URTiP przez operatorów alternatywnych, m.in. Tele2 i MediaTel.

Żadna firma nie może mieć wyłączności na najtańszą i najbardziej konkurencyjną ofertę. Telekomunikacja Polska doskonale to rozumie i dlatego nie może zaakceptować działań tych operatorów telekomunikacyjnych, którzy chcą blokować rozwiązania korzystne dla klientów. Propozycja nowego planu tp zawsze za darmo jest przykładem zdrowej konkurencji i dbania przede wszystkim o interes klientów - napisano w komunikacie.




Do tej pory prezez URTiP nie zgłosił zastrzeżeń co do oferty, jednak uczyni to najprawdopodobniej w najbliższym czasie.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5. ~ehmm  2005-06-22 09:48:00  host: 212.244.115.33

    do ppp: "Jakie brednie, jakie "nie fair play". Człowieku czy ty widzisz co piszesz??? Powinieneś się cieszyć, że coś się dzieje!!! Żygać to się chce na to co ty wypisujesz!!!" - jesteś może jakimś prezesem &TP czy pełnoprawnym (*znaczy się takim, który jest zwolniony z płacenia abonamentu) pracownikiem TP, że tak piszesz?? - chyba zapominasz, iż w Polsce jest coś takiego jak "konkurencja" i mozna sobie wybierać operatorów, to już nie czasy "komuny" kiedy się prosiło, a wręcz błagało TP by przyłączyła kogoś. Narazie zmiany widać głównie w telefonii komórkowej i internetowej (porównaj sobie tamte oferty (tel komórkowej) - i np oferty wybranych telefonii internetowych (skype, eteria, newfon) a będziesz wiedział o czym pisze.
    I podtrzymuje swoje zdanie - jakie kiedyś tutaj napisałem, iż "jeśli telefonia stacjonarna nie wymyśli czegoś naprawdę ciekawego to zginie "śmiercią naturalną"" stąd inne firmy alternatywne robią wszystko, by mieć także prawo do wykupu hurtowego usługi. I tutaj licze tylko na ewentualną konkurencję. A tak wogóle - to telefonia stacjonarna musi się więcej postarać - bo jak narazie jest droższa od komórkowej (no i stacjonarna - a nie mobilna..) - więc oprócz naprawdę ciekawych pakietów (i tanich), jeśli nie zrobią szybkiego, stałego, nielimitowanego dostępu do internetu (a jeśli telefonia stacjonarna nie da żadnych minut "gratis" to powinna całkiem zrezygnować z abonentów (tak jak to zrobiła telefonia komórkowa z prepaidami) to nie będzie ciekawie...:((
    Myslisz - że bredzę, myślisz - że nie wiem co pisze..?? - przekonamy się za kilka lat ppp. pozdrawiam
    PS - jak narazie, to sądzę, że w miarę dobrą ofertę (alternatywę do sieci komórkowych) mogą dać operatorzy sieci kablowych, gdzie mogą klientowi zaoferować tv kablową, stały-szybki i tańszy od TP dostęp do internetu. Mogą też klientom zaoferować telefonie stacjonarną - ale ylko wtedy to ma sens - kiedy połączenia bedą naprawdę niskie - a abonament bardzo niski (i minuty gratis) albo

  • 0

    6. ~ehmm (cd)  2005-06-22 09:57:00  host: 212.244.115.33

    całkiem zrezygnować z abonamentu - próby bycia konkurencyjnym w telekomunikacji robi już łódzka sieć kablowa - która wprowadziła tanie rozmowy - parenaście groszy za minutę (i naliczanie sekundowe w standardzie - bez żadnych "niespodzianek" na początku połączenia) proponuje zarówno do sieci stacjonarnych polskich jak i w wybranych krajach za granicą. (jeśli chodzi o połaczenia z komórkowymi - nadal drogo = 70gr - 80gr za min połaczenia (naliczanie sekundowe) - niestety firma ta nie zrezygnowała jak narazie z abonamentu:(( - ale jest i tak tańsza od najtańszej opcji TP.. - mały kroczek do przodu - ale zawsze... - i co na to &TP - i Ty ppp??

  • 0

    7. ~misss  2005-06-24 12:58:00  host: monster.unia-wolnosci.pl

    już sie kłócą, zamiast cieszyć, że wreszcie jakieś sensowne rozwiązanie. Fakt, może to nie jest darmocha, ale i tak wreszcie jakaś alternatywa, nawet dla sieci komórkowych, bo ryczałt obejmuje wszystkie numery tepeesa, a nie wybrane. I whole day!!

  • 0

    8. ~zajonc  2005-06-25 00:00:00  host: nat-mo2.aster.pl

    Ojej, a może ktoś zauważy jaśniejszą stronę. To nie jest zła oferta, może na początek trochę drogą, ale z pewnością jest to przełom. Ja skorzystam.. :P

  • 0

    9. ~ehmm  2005-06-25 09:37:00  host: 212.244.115.33

    zapomniałem dodać że ta sieć kablowa o której wcześniej pisałem(Toya), ma swoją sieć dopiero w 3 miejscowościach (Łódź,Mysłowice i chyba Przemyśl) mają też w tej ofercie (przyszłej - bo się dowiedziałem, że nie wszędzie jeszcze zdążyli z tą ofertą wystartować) abonament ma kosztować około 20zł *(brutto) a rozmowy wewnątrz sieci będą za free. - i tak powinno być. - takie ceny - i maksymalnie taki abonament (jeśli coś w tym jest (no - powiedzmy - rozmowy wewnątrz sieci gratis - są pewnym rozwiązaniem, pod warunkiem, iż będzie to oferta niezależna od dostępu do internetu)

  • 0

    10. ~ehmm  2005-06-25 13:05:00  host: 212.244.115.33

    do misss i zajonc: tutaj nie chodzi, że to jest zły pomysł z planem, tylko o to, że &TP nie daje takich szans konkurencji (nie pozwalając na hurtowy wykup dla konkurencji - co pozwoliło by konkurencji też zaoferować takie - albo i lepsze pakiety/abonamenty) - i tutaj tylko o to się rozchodzi - a nie o to - że pakiet/abonament "nielimitowane rozmowy" jest złym pomysłem.. - jest dobrym pomysłem, jest to krok do przodu - ale trzeba już na samym początku skorygować &TP - bo jeśli tego na początku nie zrobi - to potem &TP - nie dopuści już konkurencje na w miarę dobre warunki - i tutaj o to się rozchodzi. Niestety - &TP jest taką firmą, którą trzeba pilnować jak małe dziecko - bo się "rozbrykają z cenami" - i znowu za jakiś czas będą mieli gdzieś pracowników i swoich klientów (jeszcze bardziej niż obecnie) - ja obecnie jestem dość nietypowego zdania - by &TP wogóle w przyszłości zajęła się hurtowym dostarczaniem innym firmom telefonii - a te - dawały ofertę pojedyńczym klientom - wtedy może było by taniej... - może..

  • 0

    11. ~Bogumił  2005-06-26 17:10:56  host: v20-s1.itpp.pl

    ehmm... mała korekta... przecież konkurencja ma możliwość hurtowego wykupu, ale nigdy się po takie nie zwróciła - jak deklaruje TP S.A. (a konkurencja nie zaprzecza). Nie wiem na czym polega problem wirtualnych - być może na tym, że wiąże się to z dodatkowymi kosztami, które na razie opłaca TP. W końcu utrzymanie sieci nie jest przez nich opłacane bezpośrednio. Myślę, że mimo wszystko godnym zwrócenia uwagi jest fakt, że to właśnie TP oferuje te rewolucje jako pierwsza('zawsze za darmo', a wcześniej 'darmowe wieczory i weekendy'), a nie konkurujący z nią operatorzy. Przecież to zupełna nowość, a taki ruch marketingowy mógłby przyciągnąć klientów. Na razie - zostaję w Tepsie, 24H/7 - zaproponowali to jako pierwsi, i w tej chwili jako jedyni!

  • 0

    12. ~ehmm  2005-06-26 18:55:00  host: 212.244.115.33

    do Bogumił: nie jako pierwsi - jest to odpowiedź TP wobec oferty Plus GSM (oni proponują nielimitowane rozmowy wewnątrz sieci Plus GSM za 75 zł miesięcznie (brutto). TP "zdygała" i próbuje wprowadzić taką usługę także u siebie.
    TO NIE JEST NOWOŚĆ, NIE ZAPROPONOWALI TEGO JAKO PIERWSI NA POLSKIM RYNKU, I NIE JAKO JEDYNI (!!!)

  • 0

    13. ~Przemek  2005-06-29 10:54:04  host: abl83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do ehmm: jak sie ma internet z kablówki to 'cieszy jak szpak na wiosnę'. Tp jako 1-sza w prowadziła tą ofertę w telefoni stacjonarnej.. I nie każdego stać na komórkę [wiele jest takich ludzi]. Plus Gsm to ma taki zasięg że szkoda 'gadać'. Pomyśl logicznie stacjonarny telefon można mieć [prawie] wszędzie, a taki badziewny plus gsm jak ktoś mieszka na wsi - kupuje sobie komórkę - przyjeżdża do domu chce pogdać - a tu nie ma zasięgu!!!!! HAHAHAHA
    Więc sie nie wymondrzaj i wiedz że NIE JESTEŚ PEMPKIEM ŚWIATA!!!!!!!!!
    I SIEDŹ "SE" W TYM ZAKICHANYM NOWYM SĄCZU

  • 0

    14. ~ehmm  2005-06-30 02:26:00  host: 212.244.115.33

    do Przemek: &TP też nie wszedzie.. - poza tym obecnie raczej trzeba by napisać "nie każdego stać na telefonie stacjonarną"*(ponieważ telefonia kom ma ofertę bezabonamentową na karty - a rozmowy są porównywalne z cenami za połaczania (abonamentowe(!!) w TP a czasem tańsze (plus naliczanie sekundowe w stantardzie - czego &TP nie ma (TP jedynie ździerają z klientów ile wlezie - a jak już dadzą naliczanie sekundowe - to 20 gr pobieraja sobie za inicjację połączenia) czego żadna polska telefona komórkowa tego nie robi - naliczanie sekundowe to naliczanie sekundowe i to od pierwszej sekundy - i bez żadnych kombinacji.
    Jeszcze jedną do Przemka mam sprawę - jeśli jeszcze raz zauważe włamanie się do mojego kompa - powiadomie o tym odpowiednie służby i się skończy Twoja zabawa(!!!) - pozdrawiam.
    PS - to chyba nie ja uważam się za "pępka świata" tylko Ty.(??)
    a po drugie tutaj każdy może się wypowiadać - pod warunkiem że nie robi szkody drugiemu użytkownikowi. Nie wiem jak Ty Przemek ale ja cenie sobie zasadę "nie czyń drugiemu co tobie nie miło" PS2 - bynajmniej Przemek nie chodzi mi o Twoją wypowiedź (bo to dobrze że masz cos do napisania) - ale "baw się na swoim komputerze a nie czyimś"(!!!!)

  • 0

    15. ~Przemek  2005-06-30 08:52:04  host: aax133.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dziwnym trafem ja sie niw włamałem na twoj komputer;(;( Sa programy np. PowerGG tam wystarczy wpisac ip / w tym wypadku wpisalem twoje [widoczne obok nazwy uzytkownika] i nacisnac opcje 'Whois' czy to wlamanie ?? Nie masz zielonego pojęcia o tym.... Odpowiednie służby ???? Pogotwie Ratunkowe.... hahahahahaha
    JEST TYLKO JEDEN POLSKI OPERATOR TELEFONI STACJONARNEJ TPSA A RESZTA TO ZWYKLE FIRMY KTORE DZIALAJĄ NA ZASZADZIE PRESELEKCJI...
    SKORO OPUBLICZNIASZ SWOJE IP TO CO MASZ PRETENSJE KTOS ZOBACZYL PO NUEMRZE IP NAZWE TELEWIZJI KABLOWEJ I MIASTA... SAMA KABLÓWKA PODALA TO... SAMO SIE NIE WPISALO....
    I GDYBYS BYL NA TYLE MĄDRY TO BYS WIEDZIL ZE WLAMANIE NA CZYJS KOMPUTER PRZEZ SERWER UDESTEPNIAJACY JEST BARDZO TRUDNE.....

  • 0

    16. ~ehmm  2005-06-30 14:08:00  host: 212.244.115.33

    do Przemka: skoro tak znasz się na tym wszystkim, to mam do Ciebie pytanie - dałem sobie na testowanie mojego łącza internetowego (na stronie www.wuup.com - na dole strony jest link do testowania łącza) - no i wyszło mi coś takiego: "69905,1 kbps; Całkowita szybkość Twojego łącza to 68.27Mbps;Obecna przepustowość do naszego serwera to 8.53MB/sec" Co to w praktyce oznacza..? - czy te prędkości - oznaczają że takie są łącza do całej mojej sieci kablowej razem wziętej czy tylko ja mogę mieć prędkości takie także?? (jak rozumie te 8.53MB/sec - to serwera wuupa (no tak by nadawać tv inernetowe i radia internetowe - trzeba mieć potężne serwery..) - heh - ale prosiłbym o proste wyjaśnienia (PS - zrobiłem następny test łączy po chwili i wyniki są diamertalnie różne: "2591.6 kbps Twoje; Całkowita szybkość Twojego łącza to 2.53 Mbps; Obecna przepustowość do naszego serwera to 323.95 KB/sec"

  • 0

    17. ~Przemek  2005-06-30 16:39:00  host: aax133.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do ehmm
    Całkowita szybkość Twojego łącza to 68.27Mbps
    to jest prędkośc z jaką obierasz sane z siecie.. Z internetem z kablówki to jest tak jak nikt [oprocz ciebie] nie korzysta w wysokim i srednim stopniu z internetu to wtedy Tobie przypada jak najwieksza mozliwa szybkosc lacza. Jeżeli sąsiad za scianą lub z innego bloku zacznie np. ściagąć w film albo inny plik z internetu to wtedy lącze opada. Ja też miałem intenet z kablówki [obiecana] była prędkośc 512 a w praktyce bylo 64 :| Owszem zaraz po podpisaniu umowy przez jakies 1,5 miesca bylo [do] 500 ale po pol roku spadlo do [jak pisalem] 64. Tak to jest pozbieraj klijentów i obciążą sieć
    TO JEST 21 WIEK!!A teraz mam neo 512! i max to 384 :|ehhhh
    ROZUMIESZ??

  • 0

    18. ~ehmm  2005-06-30 17:07:00  host: 212.244.115.33

    do Przemek - no to chyba do 16tej nie jest tragicznie (najmniej było 1,5Mbps - natomiast po 16tej (przychodzi mój sąsiad pod komp zazwyczaj - to prędkości spadły od 500 - 200 kbps:(( - kicha

  • 0

    19. ~ehmm (cd)  2005-06-30 18:03:00  host: 212.244.115.33

    PS - Przemek, a z jakich programów czy adresów stron www korzystajałeś testując jakość łaczy..?? - PS - znasz moze jakies adresy czy coś - by można było przetestować zarówno łacze "przychodzące" jak i "wychodzące" - jeśli znasz - to podaj pare - pozdrawiam

  • 0

    20. ~ehmm (cd)  2005-06-30 18:39:00  host: 212.244.115.33

    heh - Przemek - jak rozumiem jesteś z Rzeszowa..??
    Troszkę większe miasto - i jedynie z czego w Sączu słynie to z tego pomniku "wielka cipa" - tak - to jest zdecydowanie znak rozpoznawczy Rzeszowa :) - pozdrawiam

  • 0

    21. ~Przemek  2005-06-30 22:09:00  host: aax133.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do ehmmm: www.numion.com tam przetestujesz szybkości łącz wychodzących i przychodzących.
    Z Rzeszowa jestem i tak i nie... O tuż tam mam mieszkanie i tam jestem zameldowany, lecz od jakiś 2 miesięcy mieszkam u rodziców w Krośnie...

  • 0

    22. ~Bogdan  2005-07-02 11:19:00  host: nat-dzi.aster.pl

    Prrzemek: co ty pierdzielisz człowieku, jak masz 512 w neostradzie to jest 512, wprowadzasz ludzi w błąd. Miałem okazję etstować neo i mam też kilku znajomych - dlaczego niby mieliby mieć 384 zamiast 512??? Robisz debili z ludzi którzy nie znają się na technologiacj internetowych albo sam jesteś lamerem.

  • 0

    23. ~Bogdan  2005-07-02 11:22:00  host: nat-dzi.aster.pl

    A numionem rzeczywiście można testować Neostradę, natomiast sieci lokalnej już raczej nie (przeważnie sieci lokalne mają proxy) bo może pokazać prędkość np. 100 razy wyższą niż masz naprawdę.

  • 0

    24. ~  2005-07-02 15:17:00  host: aae162.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do BOGDAN: To jak wytłumaczsz to ??
    Calkowita szybkosc Twojego lacza to:
    122.90kbps
    Obecna przepustowosc do naszego serwera to 15.36 KB/sec.

    28.8 kbps dial-up
    33.6 kbps dial-up
    53.3 kbps dial-up
    56 kbps ISDN
    122.9 kbps YOU
    128 kbps ISDN
    384 kbps DSL
    768 kbps DSL
    1000 kbps DSL
    1500 kbps DSL/T1/Cable Modem

    MINIMUM DLA PRAWIDLOWEGO ODBIORU: tv=256 kbps / radio=64 kbps / webcam=128 kbps

    hmmm???? czekam na odpowiedź!!
    Przypominam że mam neostarde tp 512

Dodaj swoją opinię