Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP o odrzuconym planie - oficjalnie

TP o odrzuconym planie - oficjalnie

WitekT 7 Lipca 2005 21:29

0 0

Telekomunikacja Polska ze zdziwieniem przyjęła decyzję Prezesa URTiP odrzucającą plan, który pozwala klientom na nieograniczoną liczbę rozmów lokalnych i międzymiastowych za stałą cenę.

Firmy telekomunikacyjne w Europie oferują podobne rozwiązania. Dlatego TP będzie dążyć, aby w ramach obowiązującego prawa doprowadzić do wdrożenia planu tp zawsze za darmo.

Zdecydowanie nie zgadzam się z zarzutami URTiP, że nasza nowa oferta jest antykonsumencka. To działania Regulatora nie pozwalają naszej firmie być konkurencyjną, innowacyjną i spełniać oczekiwania klientów. W centrum uwagi URTiP powinno być dobro klienta, a nie nieuzasadnione wspieranie operatorów wirtualnych - dodał Prezes TP - uważa Marek Józefiak, Prezes Zarządu TP.

Zupełnie bezzasadne jest również twierdzenie Prezesa URTiP, że TP chce świadczyć nową usługę poniżej jej realnych kosztów. Firma przedstawiła URTiP szczegółowe uzasadnienie kosztowe, które wykazało, że przy założonym planie wykorzystania i ruchu w nowym planie taryfowym, TP pozostaje godziwa marża.

Telekomunikację Polską krytykuje się za zbyt wysokie ceny. Gdy firma stara się je obniżać spotykamy się z krytyką URTiP. Tymczasem propozycja planu, który za 115 zł brutto daje możliwość nielimitowanej liczby rozmów przez całą dobę jest bardzo korzystna dla klientów. Pozwala na swobodne rozmowy, bez kontroli czasu, przez siedem dni w tygodniu.
Plan tp zawsze za darmo jest logicznym rozwinięciem oferty darmowe wieczory i weekendy, która nie była kwestionowana przez Regulatora.

Ograniczenie darmowych połączeń tylko do sieci TP, wynika z konieczności zabezpieczenia się przed nieuczciwym sposobem rozliczania się przez część operatorów w ramach tzw. interkonektu. Należy też pamiętać, że oferta TP dotyczy największej polskiej sieci, obejmującej 11,3 mln klientów.

TP była prekursorem planów telefonicznych umożliwiających darmowe rozmowy wieczorami i w weekendy. Stały się one hitem 2004 roku na polskim rynku i były powszechnie kopiowane przez konkurencyjnych operatorów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby również teraz nasi konkurenci zaproponowali klientom podobne rozwiązania.

Najwięksi europejscy operatorzy już oferują nieograniczoną liczbę rozmów przez całą dobę w ramach abonamentu. Z tego rodzaju planów taryfowych mogą korzystać m.in. klienci France Telecom (Les illimités 24H/24), hiszpańskiej Telefoniki (Combinado Pais Tarifa Plana), Telecom Italia (Hello Forfait), British Telecom (BT together option 3) czy Belgacom (No Limit National Anytime).

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 1
 • 0

  1. ~ehmm  2005-07-07 21:56:00  host: 212.244.115.33

  nie pozostaje mi nic innego jak wypowiedzi z wiadomości o tym, iż TP się będzie odwoływać od decyzji URTiP: "jasne, że 115zł nie jest poniżej kosztów - jak to już sporo osób wyliczało 60zł brutto było by godziwą stawką i też by na tym zarobili - ale TP jest chytra i ździera z klientów ile wlezie.. Bardzo się cieszę że już od marca nie jestem Ich klientem i nie daję się im "doić".  poznaniak 2005-07-07 19:55 c13-217.icpnet.pl
  Nic nie stoi na przeszkodzie by TePSA zaczela swiadczyc usluge - wprowadza oferte hurtowa dla alternatywnych opw i nikt im nie zabroni swiadczyc tego abonamentu. Niech ta holota z TPSA nie udaje, ze nie wie, gdzie problem tkwi !!!"

  Myśle, że te wypowiedzi TP by wszystko wyjaśniły - a ten cały prezes TP niech nie robi z siebie większego idioty niż jest nim w rzeczywistości...
  FT ma zupełnie ciekawszą ofertę, mało tego rozmowy mają gratis nie tylko na wszystkie tel stacj we Francji (nie tylko FT) ale i sieci kom we Francji oraz wybranych krajach...
  Oferta TP - się do tego nie umywa.. - chcą dalej ździerać z klientów ile się da - wmawiając jeszcze Im, że dają sporo za niską cenę i że wiecej nie da się dać...
  Bzdura.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-117-28.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.