Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP o karach za wypowiedzenie umowy "neostrady tp"

TP o karach za wypowiedzenie umowy "neostrady tp"

WitekT 2 Listopada 2005 18:08

0 0

Telekomunikacja Polska uważa, że ma prawo pobierać od klientów kary za wcześniejsze rozwiązanie umowy dotyczącej świadczenia usługi neostrada tp zawartej na czas określony.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów twierdzi, że spółka mogła złamać prawo, żądając takich opłat od klientów, którzy chcieli rozwiązać umowy przed czasem. UOKiK poinformował w poniedziałek, że wszczął w tej sprawie postępowanie administracyjne. Pisaliśy o tym w tej wiadomości.
Jak powiedziała Barbara Górska, rzecznik prasowa TP, spółka na skutek interwencji UOKiK zamierza zmienić od 1. grudnia wzory umów o świadczeniu usługi neostrada tp oraz cennik, wprowadzając zapisy o wysokości opłat dodatkowych, które musi uiścić klient, gdy chce przed czasem rozwiązać umowę.

Według niej, TP nie zgadza się z twierdzeniem UOKiK, iż umowa o świadczenie usługi neostrada tp zawarta na czas określony - bez skorzystania z jakiejkolwiek promocji - nie jest związana z żadną ulgą przyznaną abonentowi i wobec tego TP nie ma uprawnień do roszczeń wobec abonenta. Umowa zawierana na czas określony jest typowym przykładem umowy, w której w zamian za zobowiązanie się abonenta do korzystania z usługi przez czas określony, TP udziela mu obniżki w stosunku do oferty standardowej, jaką jest umowa na czas nieokreślony - zaznaczyła Górska.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-146-211.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że operatorzy telekomunikacyjni w Polsce należycie chronią dane swoich klientów?

Incydent z danymi osobowymi w Aero2

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet