Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP o działaniach UOKiK

TP o działaniach UOKiK

WitekT 19 Lipca 2005 17:01

0 0

Telekomunikacja Polska, nie mając możliwości zrekompensowania kosztów swojego planu socjalnego, musiała wprowadzić ograniczenie polegająca na tym, że klienci korzystający z tego planu zobowiązują się, iż nie będą korzystać z usług innych operatorów - powiedziała rzeczniczka prasowa TP Barbara Górska.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że wszczął postępowanie antymonopolowe przeciwko TP, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.
Gdybyśmy zostali zmuszeni do zniesienia tego ograniczenia, będzie to przesłanka do rozważenia rezygnacji ze świadczenia takiej usługi. Rolą UOKiK jest rozważenie, czy w interesie publicznym jest zachowanie pakietu z ograniczeniem, czy zaniechanie jego świadczenia - powiedziała Górska. Dodała, że zgodnie z unijną polityką w zakresie dostępności usługi powszechnej dla abonentów, których nie stać na zakup usług powszechnych, może być ona dostarcza na zasadach niekomercyjnych.

Plan socjalny to najtańszy abonament miesięczny TP (35 zł), jednak koszty połączeń w nim są wysokie w porównaniu z innymi ofertami na rynku. Korzysta z niego ok. 2,2 mln abonentów. Rzeczniczka TP przypomniała, że przed wdrożeniem planu socjalnego w 2003 roku, spółka przekazała UOKiK oraz URTiP wszystkie niezbędne informacje o tej ofercie.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 7
 • 0

  1. ~ehmm  2005-07-19 18:13:00  host: 212.244.115.33

  "Telekomunikacja Polska, nie mając możliwości zrekompensowania kosztów swojego planu socjalnego, musiała wprowadzić ograniczenie polegająca na tym, że klienci korzystający z tego planu zobowiązują się, iż nie będą korzystać z usług innych operatorów - powiedziała rzeczniczka prasowa TP Barbara Górska."
  35 zł miesięcznie samego abonamentu to zbyt mało dla TP???
  No cóż - może 0zł jest dla &TP kwotą o wiele bardziej interesującą. Ludzie, - po co dalej trzymać telefon stacjonarny TP??
  To już lepiej zainwestować w internet (obecnie na rynku polskim coraz częściej pojawiają się dostawcy - którzy proponują ceny za stały dostęp do internetu już na poziomie 30 - 40zł brutto miesięcznie. Wtedy można korzystać z różnych telefonii internetowych (o wiele tańszych - wewnątrz danej telefonii rozmowy gratis i zero abonamentu *(nie pisząc już o wielu innych funkcjach, które w TP nie wiadomo czy - a jeśli nawet to kiedy i za ile się pojawią, takie np jak biling dostępny na bieżąco (on-line), clip, clir za free - bez dwóch zdań - oferta typu pre-paid; możliwość rozmawiania jednocześnie z wieloma osobami naraz, możliwość wideokonferencji (słyszeć się i widzieć - i to zarówno w wersji 1 na 1, jak i wieloosobowej)) (czyli w praktyce opłata za stały dostęp do internetu) - czyli: np za około 40zł brutto miesięcznie ma się stały, w miarę szybki dostęp do internetu, tanie rozmowy telefoniczne - i wiele innych rzeczy, które proponuje interent...
  A co daje TP za 35zł miesięcznie??
  Opłatę za nr stacjonarny i linie telefoniczną, rozmowy podwójnie naliczane + brak możliwości wybrania sobie dostawcy usług rozmów telefonicznych...

 • 0

  2. ~Paweł  2005-07-19 21:16:00  host: amv188.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Zgadzam się, albo niech te 2,2 mln abonentów planu socjalnego kupi sobie komórki- i już za te 35 PLN będa mieli o wiele więcej niż w Telekomunie.

 • 0

  3. ~Douczony  2005-07-19 21:40:00  host: dqi75.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Plan socjalny to 28,06 brutto moi drodzy, a 35,00 to cena netto abonamentu standardowego, którego zresztą już nie ma w ofercie

 • 0

  4. ~ehmm  2005-07-20 10:58:00  host: 212.244.115.33

  do Douczony: to i tak nie ma większego znaczenia 28,06 zł piechotą nie chodzi.
  PS - a warto przyjrzeć się ofertą telefonii komórkowych co np dają za 25 zł lub 30zł brutto abonamentu..
  w najlepszym wypadku za 30zł brutto - to nawet idea na kartę w swoim promocyjnych pakietach dają do 200 - 300 min do sieci idea i wszystkich stacjonarnych (a nawet w idei pop jest w pakietach za 30 gr/ min brutto wychodzi za 30 zł - 100 min do idei i wszystkich stacjonarnych ...
  *(podobnie jest z jażdą inną polską siecią komórkową (prócz HEYAH - która to sie popsóła = stanęła w miejscu, i jak TP zapomniała o konkurencji i wolnym rynku...)

 • 0

  5. ~Janusz  2005-07-20 12:25:00  host: aqq154.internetdsl.tpnet.pl

  Problem jest taki, ze z planu socjalnego TP korzystają przede wszystkim ludzie starsi, emeryci, których raczej nie przesadzimy na telefonie VoIP nawet jeśli damy im komputer i stałe łącze. Jednakże wcale nie jest to tanie rozwiązanie. Podobnie może być z przesiadką na komórki. Ludzie ci z reguły bardzo oszczędnie korzystają z telefonu i dla nich niestety ale telefon nie jest praktycznym narzędziem komunikacji tylko dzwonkiem alarmowym w razie nagłej konieczności np. wezwania lekarza. Szkoda, że tepsa nie patrzy perspektywicznie tylko liczy bieżące słupki. Przecież gdyby abonament był tańszy to ludzie więcej dzwonią. Kiedy ten monopolista wreszcie otworzy oczy???

 • 0

  6. ~Pio  2005-07-20 13:06:00  host: aqq158.neoplus.adsl.tpnet.pl

  W tym planie taryfowym jest 15 3 minutowych impulsów wliczonych!

 • 0

  7. ~tom  2005-07-20 14:16:00  host: host-84-9-130-170.bulldogdsl.com

  Nie rozsmieszaj mnie z tymi 15 minutami!! TPSA TO PO PROSTU ZLODZIEJE i nie obrazam tu polakow tyko framcuzi tym kieruja! Brak jest jakiegokolwiek komentarza na poczynania tepsy. Poczawszy od neostrady 128 poprzez wszystkie plany taryfowei i dzialania monopolistyczne!! ALE JUZ NIEDLUGO! Powoli wykrawwia sie przez innych operatorow i sieci komorkowe!!

  Pozdro dla wszystkicH!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet