Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP nie spieszy się z obniżkami

TP nie spieszy się z obniżkami

WitekT 29 Września 2006 11:33

0 0

Telekomunikacja Polska nie spieszy się z obniżeniem cen połączeń do sieci komórkowych. UKE uważa, że nowe stawki można by wprowadzić już od 15 października, a przełożenie ich na ceny detaliczne byłoby możliwe od razu, jeśli chodzi o operatorów alternatywnych, a najpóźniej od listopada w przypadku TP, z uwagi na jej obowiązek przedkładania cenników do akceptacji prezesa UKE.

Tymczasem – jak informuje UKE – TP przekazała nieformalną informację, że z powodu problemów technicznych chce wprowadzić obniżkę cen najwcześniej w grudniu, a być może nawet dopiero od lutego przyszłego roku. Operatorzy komórkowi uznali więc, że nowe stawki rozliczeń międzyoperatorskich wprowadzą w pierwszej kolejności do umów z niezależnymi operatorami stacjonarnymi, w tym świadczącymi usługi abonentom TP za prefiksu.




Urząd zapowiada, że zbada, czy zaproponowana przez sieci komórkowe obniżka cen znajduje uzasadnienie w kosztach. Jeśli okaże się, że obniżka jest zbyt mała, prezes UKE może narzucić operatorom inne niż proponują stawki. Szerzej o obniżkach pisaliśmy m.in. w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~e  2006-09-29 12:00:22  host: dpe231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    pewnie najlepiej od przyszlego roku. Jeszcze troche kasy wydoja od ludzi na swieta i nowy rok za polaczenia...

  • 0

    5.  2006-09-29 12:11:48

    witek a ty sie obraziles:)) nie odp na wiadomosci:))

  • 0

    6. ~tomisław  2006-09-29 12:13:25  host: fw7a.delphi.com

    co za hieny - tylko patrzą jak oszukać i zedrzeć kasę z ludzi. Ja nie wiem, że nie ma mocnych na to. Trzeba kontrolować, kontrolować i jeszcze raz kontrolować, a później karać, karać i po strokroć karać i to surowo

  • 0

    7. ~tomisław  2006-09-29 12:19:43  host: fw7a.delphi.com

    Aster - zrozum człowieku, że tpsa może ci obniżyć coś tylko po to by później na tym po dwakroć zarobić - jeżeli nie wprost to pośrednio.

  • 0

    8. ~wlo  2006-09-29 12:24:04  host: atn241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Off topic... I mnie w końcu trafiło, że dostałem tę pseudofakturę za nie wiem co od Publikacji Polskiej Telefonii Sp. Z.o.o. (piszę tak jak jest napisane ;-) chociaż ustawa kodeks spółek handlowych dopuszcza jedynie skróty od tej formy działalności "spółka z o.o." lub "sp. z o.o." - czepialstwo ale jednak to ważne bo "z" z kropką... nic nie znaczy ;-)).

  • 0

    9. ~wlo  2006-09-29 12:26:23  host: atn241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To niesamowite po prostu jest... Wiecie, że pierwszy idruch, a przecież o sparwie wiem, to pomysłałęm za co tepsa chce opłaty? Już o odsetkach za te dwie czy cztery faktury trzy dni po terminie zapłacone... Po kilkunsatu sekundach dopiero sobie uświadomiłem, że coś nie jest tak jak powinno być... o przecież jak płaciłem odsetki to może 3 złote za rok a nie 387.35 ;-)

  • 0

    10.  2006-09-29 13:54:55

    Naciagacze,oszyści i zlodzieje, o !
    ***Aster - sam jesteś żalosny - gdyby nie UKE I między innymi Anna to treaz płaciłbyś za minutę połączenia 1,75 + vat z taktowaniem co minutę a MMSy miałbys po 4 + vat,więc zastanów się jakie bzdury wypisujesz!!!

  • 0

    11. ~  2006-09-29 14:06:04  host: p09-16.opera-mini.net

    Olek , dobrze sie czujesz? Zaraz sie okaze , ze UKE obalilo komunizm , a Strezynka przeskoczyla przez stoczniowy plot. Jesli gwaltowne obnizki cen i sekundowe naliczanie , zawdzieczamy jakiemus urzednikowi , to chyba Ci sie cos porzadnie pomylilo.

  • 0

    12. ~ptok  2006-09-29 14:18:47  host: chello062179028189.chello.pl

    Niw wiem, czy ja dobrze rozumiem. Czy to znaczy,ze tepsa jest gotowa technicznie do płacenia mniejszych stawek interkonektowych sieciom mobilnym, natomiast jak zwykle nie jest gotowa obnizyć cen połączen na komórki swoim klientom??????

  • 0

    13.  2006-09-29 15:54:21

    @12-tak by wynikało z tego co jest napisane... :)(-fajny bajer a"la tpsa...

  • 0

    14.  2006-09-29 16:10:37

    Nie no, jak już TPSA mówi o problemach technicznych przy obniżce cen, to już jest szczyt szczytów!! UKE powinien za to przyp...ć Tepsie max karę...

  • 0

    15. ~ptok  2006-09-29 16:10:49  host: chello062179028189.chello.pl

    Myślałem, że na moje pytanie odpowie mi w pierwszej kolejności "andrzejTP'. Że jest w tym temacie najbardziej kompetentny. Zawiodłem się.

  • 0

    16. ~wlo  2006-09-29 16:51:30  host: atn241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    olek_skype - lekko przesadziłeś... Szeryf Anny nie było i jakoś i niższe stawki były i taktowanie sekundowe, tak więc nie naciągaj faktów aż tak bardzo, bo gdybym nie odbierał tego z przymróżeniem oka a na poważnie, to nie miałbym o czym z Tobą rozmawiać.

  • 0

    17. ~  2006-09-29 17:59:32  host: duo110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    TP ma już roczny harmonogram awarii, byleby odwlec decyzje UKE :)

  • 0

    18.  2006-09-29 18:20:41

    ***wlo :no może trochę przesadziłem ale zarzucanie Annie żałosności zwlaszcza jak wiemy jaką g*** firma jest &TP tak mnie wpieniło ,że złość odebrała mi władzę na chwilę;) ja sie zastanawiam dlaczego jest tyle ludzi broniących tych oszustów .... a do (11) - jasne że nie obaliła ale jakiś urzednik od telekomunikacji był ,tylko teraz nie pamietam kto dokładnie:)

  • 0

    19. ~wlo  2006-09-29 19:14:24  host: atn241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    olek_skype - ja będę bronił tepsy, bo szczerze mówiąc jestem po prostu zadowolony z ich usług. Ceny? No są wysokie, ale w porównaniu do czego? Do Tele2? Do tak powszechnie przytaczanej Anglii? Raczej nie... Więc co są bo są? Bo powinny być niżse? Będą. Wcześniej czy później ;-) Pamiętasz co się działo w komórkach? Kiedy Plus nie wprowadzał płatego billingu sekundowego? Niemal wszyscy odeszli! Ja nie i co mam? Najniższe ceny usług i co najważniejsze, fajne usługi. Bez zmieniania numeru bez zmieniania operatora? Czy mnie to kosztowało? Nie - A jeśli nawet to niewiele. Mniej na pewno niż tych którzy odeszli i ponownie wracają ;-)

  • 0

    20. ~ehh  2006-09-29 20:19:28  host: acxf181.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ci ktorzy wracaja to maja niezly plan i telefon lepszy od twojego, a kosztowac to chyba ich nie kosztuje to nic.

    A czy nic nie tracisz? guzik prawda, bo jak bulisz tp 180zl za lacze ktore powinno chodzic po 60 to wg mnie tracisz. No chyba ze u ciebie sa inne przeliczniki. Jesli jestes zadowolony i masz pojemna kiese twoja sprawa, nie kazdego stac na taka biernosc.

  • 0

    21.  2006-09-29 20:40:41

    Dlaczego wiekszość obrońców TP&FT jako kontrargumentu używa firmy o niezbyt dobrym wizerunku - Tele2 - czy to przypadek, czy celowe działanie na zasadzie "jesteś przeciw TP to znaczy, że popierasz Tele2". Popieram działania regulatora, dlatego, że TPsa z własnej inicjatywy nie oferuje nic pozytywnego swoim klientom. A na czekanie "wczesniej czy później" (w wydaniu TP czytaj - później) po prostu nie mam czasu.

  • 0

    22. ~poznaniak  2006-09-29 21:03:08  host: 213-238-99-93.adsl.inetia.pl

    Też mam uwagę do obrońców &tp: jak to się dzieje, że jeśli TPSA chce wprowadzać ceny dumpingowe (dla niektórych niekumatych: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dumping ) to wszystko jest ok, poza złą Panią Anią. Jeśli natomiast ma obniżyć ceny do jakiegoś poziomu porównywalnego z konkurencją (która w dodatku płaci często TPSA za rozpoczęcie rozmowy w jej sieci) to nagle nie ma możliwości technicznych!

  • 0

    23. ~wlo  2006-09-30 13:43:52  host: ath209.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ehh - traciłbym gdyby była konkurencja oferująca takie ceny, a jeśli jej nie ma NIE TRACE!! Tracą Ci którzy kupują samochodu po 10 czy 200 tysięcy zamiast kupić za 40 ;-) Też jeździ... I całkiem nieźle ;-) Chrzaniasz...

Dodaj swoją opinię