Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP nie respektuje decyzji UKE

TP nie respektuje decyzji UKE

WitekT 12 Lipca 2006 21:04

0 0

Pomimo ponagleń UKE, Telekomunikacja Polska wciąż odmawia alternatywnym operatorom możliwości stosowania nowej oferty ramowej TP o dostępie telekomunikacyjnym w zakresie połączenia sieci.

Decyzję prezesa UKE o wprowadzeniu zmian w przygotowanym przez Telekomunikację Polską projekcie oferty RIO, alternatywni operatorzy przyjęli z zadowoleniem. Oferta RIO jest dokumentem regulującym zasady dostępu innych operatorów do sieci. Prezes UKE stwierdził, że przedstawiona w grudniu 2005 roku oferta TP nie odpowiada ani przepisom prawa, ani potrzebom rynku. Zmiany, które w ofertę wprowadził UKE, miały wejść w życie pod rygorem natychmiastowej wykonalności.

DRSA chce utrzymywać swoją ofertę na konkurencyjnym dla klientów poziomie. Stąd, jak tylko zapoznaliśmy się z decyzją prezesa UKE, od razu zwróciliśmy się do Telekomunikacji Polskiej z prośbą o dostosowanie zasad współpracy do nowej oferty. Ku naszemu zaskoczeniu, okazało się, że na razie TP odmawia operatorom możliwości stosowania oferty a zatem blokuje też obniżki dla abonentów końcowych. Długo czekaliśmy na właśnie takie decyzje ze strony UKE. Wprowadzone zmiany, to bardzo korzystna oferta zarówno dla rynku operatorskiego, jak i klientów usług telekomunikacyjnych - mówi Andrzej Bińkowski, prezes DRSA, alternatywnego operatora telekomunikacyjnego.




Najważniejsze zmiany wprowadzone przez Prezesa UKE do nowej oferty RIO, dotyczą m.in.: obniżenia wysokości stawek i opłat w ramach połączonych sieci średnio o prawie 35%, wprowadzenia modelu rozliczania ruchu międzysieciowego w oparciu o płaskie stawki interkonektowe, zapisów o warunkach realizacji przenośności numerów pomiędzy sieciami, umożliwienia w trybie kolokacji podłączania niezbędnego sprzętu operatora podłączającego swoją sieć w odniesieniu do wszystkich usług regulowanych, tj. dzierżawy łączy, pętli lokalnej dla dostępu pełnego lub współdzielonego, usprawnienie procedur zawierania umów i budowy punktów styku sieci.

Opór Telekomunikacji Polskiej przed konkurencją, pogarsza przede wszystkim sytuację Klientów usług telekomunikacyjnych. Nie zgadzamy się na takie działania i dlatego DRSA mówi głośno, o tym że TP znowu nie wywiązuje się ze swych obowiązków. To blokuje operatorów alternatywnych w oferowaniu bardziej korzystnych rozwiązań dla Klientów – podsumowuje prezes DRSA.

Decyzja prezesa UKE weszła w życie 4. lipca. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: DRSA     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~mikemat  2006-07-12 22:11:28  host: bxq142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ciekawe co na to Pani Prezes, hmmm

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-40-41.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet