Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP nie respektuje decyzji UKE

TP nie respektuje decyzji UKE

WitekT 12 Lipca 2006 21:04

0 0

Pomimo ponagleń UKE, Telekomunikacja Polska wciąż odmawia alternatywnym operatorom możliwości stosowania nowej oferty ramowej TP o dostępie telekomunikacyjnym w zakresie połączenia sieci.

Decyzję prezesa UKE o wprowadzeniu zmian w przygotowanym przez Telekomunikację Polską projekcie oferty RIO, alternatywni operatorzy przyjęli z zadowoleniem. Oferta RIO jest dokumentem regulującym zasady dostępu innych operatorów do sieci. Prezes UKE stwierdził, że przedstawiona w grudniu 2005 roku oferta TP nie odpowiada ani przepisom prawa, ani potrzebom rynku. Zmiany, które w ofertę wprowadził UKE, miały wejść w życie pod rygorem natychmiastowej wykonalności.

DRSA chce utrzymywać swoją ofertę na konkurencyjnym dla klientów poziomie. Stąd, jak tylko zapoznaliśmy się z decyzją prezesa UKE, od razu zwróciliśmy się do Telekomunikacji Polskiej z prośbą o dostosowanie zasad współpracy do nowej oferty. Ku naszemu zaskoczeniu, okazało się, że na razie TP odmawia operatorom możliwości stosowania oferty a zatem blokuje też obniżki dla abonentów końcowych. Długo czekaliśmy na właśnie takie decyzje ze strony UKE. Wprowadzone zmiany, to bardzo korzystna oferta zarówno dla rynku operatorskiego, jak i klientów usług telekomunikacyjnych - mówi Andrzej Bińkowski, prezes DRSA, alternatywnego operatora telekomunikacyjnego.
Najważniejsze zmiany wprowadzone przez Prezesa UKE do nowej oferty RIO, dotyczą m.in.: obniżenia wysokości stawek i opłat w ramach połączonych sieci średnio o prawie 35%, wprowadzenia modelu rozliczania ruchu międzysieciowego w oparciu o płaskie stawki interkonektowe, zapisów o warunkach realizacji przenośności numerów pomiędzy sieciami, umożliwienia w trybie kolokacji podłączania niezbędnego sprzętu operatora podłączającego swoją sieć w odniesieniu do wszystkich usług regulowanych, tj. dzierżawy łączy, pętli lokalnej dla dostępu pełnego lub współdzielonego, usprawnienie procedur zawierania umów i budowy punktów styku sieci.

Opór Telekomunikacji Polskiej przed konkurencją, pogarsza przede wszystkim sytuację Klientów usług telekomunikacyjnych. Nie zgadzamy się na takie działania i dlatego DRSA mówi głośno, o tym że TP znowu nie wywiązuje się ze swych obowiązków. To blokuje operatorów alternatywnych w oferowaniu bardziej korzystnych rozwiązań dla Klientów – podsumowuje prezes DRSA.

Decyzja prezesa UKE weszła w życie 4. lipca. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: DRSA     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~mikemat  2006-07-12 22:11:28  host: bxq142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ciekawe co na to Pani Prezes, hmmm

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet