Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP negocjuje ze związkami ws. polityki zatrudnienia

TP negocjuje ze związkami ws. polityki zatrudnienia

WitekT 2 Grudnia 2006 18:55

0 0

Zarząd Telekomunikacji Polskiej rozpoczął konsultacje ze związkami zawodowymi na temat Umowy Społecznej na lata 2007-2009.

Umowa jest ofertą Zarządu TP całościowego podejścia do zgłaszanych przez związki zawodowe i pracowników postulatów, na które składają się:
wypracowanie długoletniej polityki zatrudnienia w TP oraz skutecznych programów alokacyjnych dla różnych grup zawodowych,
stworzenie możliwości regularnych podwyżek wynagrodzeń,
określenie miejsca i roli mobilności wewnętrznej, rekrutacji i outsourcingu w polityce zatrudnienia firmy,
umożliwienie długoletnim pracownikom firmy, którzy nie mogą dostosować profilu zawodowego do zmieniających się potrzeb rynkowych odejścia z firmy za godziwą rekompensatą.

Zarząd TP w komunikacie podał, że podziela pogląd o potrzebie wypracowania długoletniej perspektywy dla pracowników, by ustabilizować atmosferę pracy. Zmniejszenie zatrudnienia w ciągu najbliższych 3 lat będzie, jak informuje zarząd TP w komunikacie, realizowane głównie poprzez program odejść dobrowolnych, którego szczegółowe warunki będą konsultowane w najbliższych tygodniach z Radą Pracowników i związkami zawodowymi.
Planowane zawarcie Umowy Społecznej - a także stworzenie możliwości odejść dobrowolnych, jest reakcją TP na spadające przychody z telefonii stacjonarnej i zaostrzającą się konkurencję w ślad za dalszą liberalizacją rynku usług telekomunikacyjnych. Prowadzony aktualnie program wdrażania nowych usług przy równoczesnym cięciu zbędnych kosztów może nie wystarczyć dla skompensowania dotkliwych dla TP zjawisk w otoczeniu zewnętrznym. Telekomunikacja Polska, proponując zawarcie Umowy Społecznej, dąży do stworzenia możliwości elastycznego kształtowania poziomu, warunków i struktury zatrudnienia w stosunku do zmieniających się potrzeb rynku, przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnej osłony socjalnej odchodzącym z pracy pracownikom - podała firma w komunikacie.

Rozpoczynamy rozmowy w najlepszym momencie do prowadzenia rzeczowych konsultacji z partnerem społecznym. Firma jest w dobrej kondycji finansowej, co pozwala działać z odpowiednim wyprzedzeniem, zaplanować działania na kilka lat naprzód i zaproponować odchodzącym pracownikom korzystne warunki odejścia, łagodzące skutki utraty pracy, a pozostałym stabilne perspektywy rozwoju - powiedział Jacek Kałłaur, Członek Zarządu TP ds. Zasobów Ludzkich.

W 2006 roku, zgodnie z zapewnieniami Zarządu TP, udało się uniknąć zwolnień grupowych, zwłaszcza dzięki programowi przemieszczeń pracowniczych. W ciągu roku pracę w ramach TP zmieni niemal 1900 osób, co jednak związane jest z koniecznością przekwalifikowania się lub zmiany miejsca pracy dla większości z tych pracowników. Kontynuowanie tego programu - na tak dużą skalę - będzie zdaniem zarządu TP niemożliwe, ponieważ osoby, które mogły i były zainteresowane uczestnictwem w tym programie podjęły już taką decyzję.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~Ktos  2006-12-02 19:01:30  host: bos172.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Taaaaaa sama smietanka zostanie byle do emeryturki. Niestety

 • 0

  2. ~ttt  2006-12-04 09:06:19  host: bzk143.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Z jednej strony przygotowują się do zwolnień, zaś z drugiej szukają ludzi do pracy. Trochę dziwne.

 • 0

  3. ~mad  2006-12-04 10:03:36  host: 212.160.172.70

  pic na wodę - fotomontaż - a i tak swoje mają zaplanowane ...:(

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-160-105.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet