Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości TP negocjuje z HP

TP negocjuje z HP

WitekT 2 Listopada 2004 10:24

0 0

Telekomunikacja Polska (TP) może wkrótce podpisać z koncernem HP kontrakt na outsourcingową obsługę bazy komputerowej. Projekt opatrzono kryptonimem "Szopen", a negocjacje trwają od kilku miesięcy i są ściśle tajne.

Projekt jest bardzo duży — dotyczy 30 tys. komputerów i kilkuset pracowników TP (400-500), których miałoby przejąć HP. Wartość kontraktu jest oceniana na 100-150 mln dol. (340-510 mln zł). Umowa ma obowiązywać przez 10 lat. Jeśli zostanie podpisana, będzie miała ogromny wpływ na cały rynek wciąż mało powszechnego w Polsce outsourcingu informatycznego.
Sama TP twierdzi, że rozmów o outsourcingu nie prowadzi. Na podpisanie takiej umowy naciska podobno France Telecom, inwestor strategiczny TP. Polscy menedżerowie mają zaś mieszane uczucia. Umów tego typu w Polsce jest niewiele. Tymczasem na świecie outsourcing IT jest coraz bardziej popularny. W Polsce przymiarki do outsourcingu robią m.in. BRE Bank i Bank BPH.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet